Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 18 септ. 2016, 17:59 ч.

Цветолечението на д-р Бах - 9

• 48 412
  • 299
  •   1
Отговори
# 150
Сайтове много и най-различни Simple Smile

Вмятам само,че има съвпадение на имената и Д-р Балтова от Пловдив не е същата от посочения линк Simple Smile

Не пишеше ли в темата момичето от Аспенбг ?

# 151
  • Стара Загора
Може ли някой да ми помогне в избора на комбинация за синът ми на 4,4 година.
.Има трудности в общуването с деца - изостава малко с говора за възрастта си и се чувства като аутсайдер, притеснява се ,защото не може да се впише понякога в техните игри, това му избива на хиперактивност , защото така се чувства по сигурен.Има страх от тъмното и от изоставяне.Много е чувствителен .Започна отскоро да си гризе яката на якето, вечер преди сън става често за вода.Постоянно обича да играе с вода и да се мокри.Иска да привлича вниманието като прави бели, не осъзнава нацяло, че това е лошо.По-скоро го има за игра.Понякога има истерични изблици, когато не стане на неговата, мисля че това също е свързано с това, че не може да се изразява добре.Не е отделян от мен ,ходи на градина от няколко месеца до обяд.Предстои ни местене в чужбина и искам да мине по леко.Давала съм му капки на Бах ,но мисля че не бяха правилно подбрани- Бахов терапевт ни ги предписа -7,16, 33.Не видях особен ефект

# 152
  • Lost in a fairytale ...
Здравейте!
От известно време се опитвам да се справя с проблем, който прерастна в депресия и все повече ми тежи. Чувствам се сякаш нещо ме поглъща и колкото и да се опитвам, не мога да изляза на повърхността.
Направих си теста, но ми излязоха 9 есенции - 21 22 23 24 28 29 35 37 и 38, които смятам за най-релевантни към състоянието ми в момента - нямам желание за нищо, в пълна апатия и безразличие съм. Знам къде е корена на проблема, знам защо съм в това състояние, но не мога сама да се справя.
Как мога да ги отсея до 7? Вече изчетох характеристиките на цветята, за да ги намаля. Има ли следваща стъпка?

# 153
Здравейте!Има ли капки,или комбинация от такива,които да повлияват световъртеж,причинен от стрес и силно нервно напрежение?И ако да,от къде мога да ги купя,става въпрос за гр.София?Благодаря ви предварително!

# 154
Здравейте,
Поръчах си от bilki.bg есенции на Д-р Бах, произведени от Биохерба. Някой ползвал ли е техните продукти, има ли впечатления?

# 155
Здравейте и аз се включвам в темата. От много четене по разни форуми май станах хипохондричка. От днес започнах да приемам sweet chestnut. Поръчах и комбинация. Чакам я в понеделник. Незнам дали е плацебо или имат ефект, но почувствах голямо облекчение още след първия примем.

# 156
Здравейте! Нова съм във форума. Първо честит празник, на който каквото празнува!
Мисля да започна капките на Бах заради паническо разстройство и агорафобия отключени от прием на ксанакс и то само за два месеца. Естествено спряха ми го рязко, което съвсем влоши нещата. Хапчета повече не искам да пия те съсипаха живота ми.
Направих теста за определяне на комбинацията и това са есенциите с по три отметки 12, 20, 25, 26, 29, 35
 На 33 години съм. Симптомите са следните: силна тревожност при събуждане, паник атаки при събуждане с неописуем страх. Чувството, че ще получа инсулт или инфаркт. Натрапчиви мисли, които се въртят постоянно в главата ми заради това състояние. Постоянно си представям най-лошия сценарий, как децата ми се разболяват, а аз не постъпвам адекватно. Тревожа се за здравето им. Тревожа се за това, че няма да се оправя. Отчайвам се и плача. Чувствам се обезкуражена и безпомощна. Страх ме е дори да си помисля да се кача в кола заради преживяна катастрофа и заради това, че ще ми стане зле и няма кой да ми помогне. Отслабнах драстично с 13 кг. Вече съм 51кг. Сутринта се събудих и започна главоболие ей така от нищото. Появи се страха. Опитах се да ям, корема ми се сви на топка, започна да ми се гади и при всяка хапка имах чувството, че ще повърна. Вчера си имах притеснения понеже чаках резултати от хормони. Лошия сценарий постоянно се въртеше в главата ми. Последно опитах с хомеопатия аргентум нитрикум(имаше подобрение в тревожността), но не се чувствах добре, получавах странни кризи с треперене и чувство, че ще припадна. Докато го пиех се засили страха да излизам. Пих го по препоръка на личната, занимава се с хомеопатия. Пих го две седмици. Трети ден не го пия. Тревожността е ужасна. Моля кажете ми дали съм избрала правилната комбинация? Това е последният ми шанс.

# 157
  • Бургас
Просто пробвай! Добре си ги подбрала според мен.Вземи си и Рескю за спешни нужди.

Освен това задължително си вземи хубави комбинирани витамини -да съдържат всички В витамини и магнезий, желязо, вит.Д.Ако искаш можа да ти кажа аз кои харесвам, не са безбожно скъпи.Не взимай евтини синтетични.Всичко това се дължи на хормонален дисбаланс, в резултат на стреса.Случвало ми се е, макар и в по-лека форма.И до ден днешен ми минават такива, но гледам да ги разкарвам, колкото е възможно по-бързо.
Наложи си -разходки, спорт, музика, танци, йога, масажи, слънце, релкас и всякакви други физически занимания, само така ще излезеш от порочния кръг.
Психолог също -докато се съвземеш.
За хомеопично л-во посети класически хомеопат.На мен също и това ми помогна, но и гореизброените неща.
Не се предавай, временно е! От теб зависи много Peace

Последна редакция: чт, 15 фев 2018, 10:20 от Галчудо

# 158
Просто пробвай! Добре си ги подбрала според мен.Вземи си и Рескю за спешни нужди.

Освен това задължително си вземи хубави комбинирани витамини -да съдържат всички В витамини и магнезий, желязо, вит.Д.Ако искаш можа да ти кажа аз кои харесвам, не са безбожно скъпи.Не взимай евтини синтетични.Всичко това се дължи на хормонален дисбаланс, в резултат на стреса.Случвало ми се е, макар и в по-лека форма.И до ден днешен ми минават такива, но гледам да ги разкарвам, колкото е възможно по-бързо.
Наложи си -разходки, спорт, музика, танци, йога, масажи, слънце, релкас и всякакви други физически занимания, само така ще излезеш от порочния кръг.
Психолог също -докато се съвземеш.
За хомеопично л-во посети класически хомеопат.На мен също и това ми помогна, но и гореизброените неща.
Не се предавай, временно е! От теб зависи много Peace
Много ти благодаря за подкрепата Simple Smile Днес се чувствам особено зле. Връхлитат ме пристъпи на всеки 10-15 минути. А съм сама с децата. Вчера имах ужасно главоболие, което не минаваше от нищо, докато вечерта не вдигнах кръвно. Бих се радвала да споделиш за кои витамини става въпрос. От витамини от група В обаче вдигам кръвно. А съм и с пролапс на митралната клапа и възел на щитовидната жлеза, който за момента не разпръсква хормони. Тсх-то ми е в норма. Изследвах и пролактина, защото когато пиех ксанакс, есцитил и флуанксол ми беше завишен. Сега е в норма. Тези лекарства наистина съсипаха живота ми😢 Иска ми се никога да не ги бях пила. Спрях да пия аргентума преди 4 дни и от тогава съм с адска тревожност още ори събуждане. Докато го пиех я нямаше, но имах странни кризи с прималяване и треперене всеки ден по едно и също време. На психолог ходих, докато не изтърси на на последния сеанс, че паник атаките ми не я интересуват и че трябва да пия лексотан. Това ме разби и повече не отидох. Към момента не мога да си позволя финансово да тръгна отново. Искам да отида на класически хомеопат, но също е свързано с финансовата страна. Чувствам се толкова безпомощна, безполезна и отчаяна, че плача много често. Буквално имам чувството, че съсипвам бъдещето на децата си и това ме убива😢 В това скапано състояние съм от няколко месеца, а имам чувствито, че се боря от цяла вечност и не виждам изход. Чудя се дали сега не преживявам странични ефекти на аргентума и дали може да се антидотира...

# 159
Пак консултация с ендокринолог заради щитовидната жлеза.
Що за психолог-ако този специалист не се интересува от паник атаки,то кой?
Пробвай капки Бах,ТЕС,но ако не чувстваш подобрение,иди на психиатър. Не е срамно,нито страшно,понякога се налага,колкото и да не ни се иска.

Вярвам,че силата е в теб и ще се справиш !
Успех,пиши тук за морална подкрепа.

П.С.Книгата на Иван Петърнишки за ТЕС е много полезна,според мен .

П.С.2. Интересуват ме скъпите витамини,може ли линк ? Благодаря!

# 160
И моят съвет е да пробваш с ТЕС или енергийна психология.

# 161
Пак консултация с ендокринолог заради щитовидната жлеза.
Що за психолог-ако този специалист не се интересува от паник атаки,то кой?
Пробвай капки Бах,ТЕС,но ако не чувстваш подобрение,иди на психиатър. Не е срамно,нито страшно,понякога се налага,колкото и да не ни се иска.

Вярвам,че силата е в теб и ще се справиш !
Успех,пиши тук за морална подкрепа.

П.С.Книгата на Иван Петърнишки за ТЕС е много полезна,според мен .

П.С.2. Интересуват ме скъпите витамини,може ли линк ? Благодаря!
На ендокринолог съм другата седмица. От психиатрите се наплаших след това натъпкване с лекарства. Имам непоносимост към всякакви такива лекарства от сорта на антидепресанти и противозачатъчни. Може би заради пролапса не знам. Не знам как ще прозвучи, но изпишат ли ви лекарство със зелена рецепта МОЛЯ помислете си добре дали да го взимате! Зависимост се развива много бързо. При мен на 20-тия ден от приема и натам нещата само се влошаваха. От ксанакса отключих агорафобия и куп други екстри. Трети месец не мога да се съвзема, като се има предвид и че ми го спряха рязко.
За първи път пиша във форум изобщо и ви благодаря за подкрепата❤

# 162
И моят съвет е да пробваш с ТЕС или енергийна психология.
Забравих да спомена, че първото нещо, с което пробвах да си помигна беше ТЕС. Бях упорита и го правех редовно, но нямах успех. Практикувам медитация от около месец, помага. Практикувам и биоенергийно дишане. Опитвам се да си помогна с каквото мога, всячески. Но имам ли стресова ситуация всичко се срива и се обезсърчавам. Поплаквам си доста признавам си.

# 163
  • Бургас
За съжаление не минава бързо, но като се успокоиш ще се нормализират нещата.Имай търпение, не се съпротивлявай, а приеми, че е нещо временно и стъпка по стъпка ще се възстановиш.Няколко месеца е кратко време.Прави малки, но постоянни неща, които ти въздействат добре.Предполагам, че не излизаш много.Ако можеш да се движиш пусни си някаква нежна, успокояваща музика или друга, каквато харесваш и си танцувай, пей, плачи, викай каквото ти дойде.Гърлото, където е ЩЖ ще се отпусне.Оцветявай си мандали, чети си,пускай си смешни клипове или смехотерапия, прави нещо за себе си и не се чувствай виновна.Не се оставяй на апатията и самосаботажа.

Хубаво е да имаш нечие напътствие и подкрепа докато с успокоиш.

Спомням си, че тогава ми каза една приятелка, че си е помогнала за ЩЗ със  сок от магданоз-2 връзки всяка сутрин, но аз нямах подходяща машинка и го ядях.Поне една връзка на ден-слагах към ястия, салати, кисело мляко.После добавих и копър.

Аз скоро открих шуслеровите соли, за друго ги ползвам, но видях, че има и комбинация при стрес:

https://aptekadara.com/shuslerovi-soli/23870/shuslerovi-soli-pri … atsia-tabl-3-h-80
Дори и само №7 помага при главоболие, безсъние и стрес.

Витамините са тези:

https://www.iherb.com/pr/Paradise-Herbs-ORAC-Energy-Earth-s-Blen … an-Capsules/42406

Пак ти казвам- не се отчайвай, ако си постоянна рано или късно ще имаш напредък.Ако имаш възможност бъди и сред природата по-често.Трябва да отпуснеш тялото и душата си, защото в момента е стегнато.

Понякога много ми се иска да се върна в пероиода от 20 до 30г.Тогава не знаех, че съществуват такива неща като хормонален дисбаланс.Чувала съм като момиче да се бъзикат жени, че еди коя си пиела дилянка, демек валериан, сега разбирам защо  Grinning

Последна редакция: чт, 15 фев 2018, 11:52 от Галчудо

# 164
  • Бургас
Трапецица, не са много скъпи, има и по-скъпи.За мен са оптимален вариант, но трябва да се поръчват.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт