Висок пролактин и аденом на хипофизата - 7

  • 68 523
  • 760
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 16 871
Прави се на чист ден и при спазване на изискванията.

# 346
  • Мнения: 882
Според мен трябва да го повториш . Твоя резултат е от 2011 г. Аз си го правя на чист ден сутрин 30 мин . преди да ти вземат кръв трябва да полежиш в лабораторията, предния ден без секс и пипане на гърдите .

# 347
  • София
  • Мнения: 16 691
Да, ще го повторя.
Въпросът е, че тогава е бил в норма пък проблеми с цикъла си имах и тогава.

# 348
  • Мнения: 1 327
и моят беше така, липса на цикъл или само зацапване, юни без спазване на изискванията- 400 , но август вече беше 980! Изследвай пак , спази изискванията , успех, дай Боже всички да се избавим от проблемите през тази година!

# 349
  • Пловдив
  • Мнения: 40 695
Пусни ново...
Аз знам,че се пуска на 3-4ти ден от МЦ,при спазване на условия и задължително 20-30 мин. л.на кушетка в лаболатория.

# 350
  • Sofia
  • Мнения: 4 466
Здравейте. Имам позната, на която преди половин година я оперираха от аденом. Тя беше със силно главоболие години наред, което не се облекчаваше от нищо. На 44-45 години е някъде, няма цикъл поне от 5 години. Ръцете и краката й пораснаха, носът също. Никой не засече къде е проблемът, разбра го при преглед при офталмолог, защото недовиждаше. Оперираха я в "Света Анна" в София. Добре мина операцията. Но главоболието се върна, недовижданещо също, имала е цикъл само един път. Направили са нов ЯМР и казали, че има формация от 1 см.Според ендокринолога й, хормоните са наред. Не пие в момента никакви хапчета. Казали са й, че ако се наложи ще правят нова операция и след това лъчетерапия.
Много искам да й помогна. Тя е човек, от който никой в семейството не се интересува, живеят в малък град, общо взето са неграмотни хора, седят и гледат лекаря в очите и нито знаят какво да питат, нито какво друго могат да направят, за да й помогнат. Като я чуя, че отново е с нечовешко главоболие, направо ми иде да се гръмна. След операцията не работи 6 месеца, но сега пак тръгна на работа и казва, че няма никакви сили. Има много домашни задължения и никаква помощ. Мога ли да й помогна, накъде да я насоча евентуално. Това, което се случва с нея, в рамките на нормалното ли е? Случват ли се такива рецидиви? Какво да прави с това главоболие, което явно не се влияе от нищо? Предварително благодаря за съветите.

# 351
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Здравейте. Имам позната, на която преди половин година я оперираха от аденом. Тя беше със силно главоболие години наред, което не се облекчаваше от нищо. На 44-45 години е някъде, няма цикъл поне от 5 години. Ръцете и краката й пораснаха, носът също. Никой не засече къде е проблемът, разбра го при преглед при офталмолог, защото недовиждаше. Оперираха я в "Света Анна" в София. Добре мина операцията. Но главоболието се върна, недовижданещо също, имала е цикъл само един път. Направили са нов ЯМР и казали, че има формация от 1 см.Според ендокринолога й, хормоните са наред. Не пие в момента никакви хапчета. Казали са й, че ако се наложи ще правят нова операция и след това лъчетерапия.
Много искам да й помогна. Тя е човек, от който никой в семейството не се интересува, живеят в малък град, общо взето са неграмотни хора, седят и гледат лекаря в очите и нито знаят какво да питат, нито какво друго могат да направят, за да й помогнат. Като я чуя, че отново е с нечовешко главоболие, направо ми иде да се гръмна. След операцията не работи 6 месеца, но сега пак тръгна на работа и казва, че няма никакви сили. Има много домашни задължения и никаква помощ. Мога ли да й помогна, накъде да я насоча евентуално. Това, което се случва с нея, в рамките на нормалното ли е? Случват ли се такива рецидиви? Какво да прави с това главоболие, което явно не се влияе от нищо? Предварително благодаря за съветите.
Явно има акромегалия, предполагам повишено отделяне на соматотрропин, хормон на растежа. Обикновено при рецидив би трябвало нивата да са отново високи.
http://www.medik.bg/?page=cat&id=255

# 352
  • Мнения: 16 871
Консултация с Начев от ендокринологията на Майчин дом?
За второ мнение.

# 353
  • Пловдив
  • Мнения: 40 695
Минах плановото ЯМР за 3-та година...пролактинома си е все още там, но добрата новина е че не расте.Ще увелича малко дозата бромокриптин и ще проследя пролактина след месец,два.Следващо ЯМР след 2г.

# 354
  • Мнения: 16 871
Аз от достинекс съм по-доволна. Много бързо го стопи моя микроаденом, но ще правя ямр, когато спра да кърмя, да видим какво е положението.

# 355
  • Пловдив
  • Мнения: 40 695
Да, ама това ми е предписно...
Твоят с какви размери е и от кога го имаше?

# 356
  • Мнения: 16 871
Много отдавна ми го откриха 2013-2014 някъде. Размери не си спомням,  но за две години беше намалял 10 пъти.
Пиех достинекс в началото 2х1 табл., а накрая 1х половин седмично.
Още тогава проучвах и Достинекс го даваха като по-пречистен. От Бромокриптин се чувствах ужасно.

# 357
  • Пловдив
  • Мнения: 40 695
Може ли да определиш се чувствах ужасно  Thinking като ида за епикризата да вземе да питам док за смяна?

Да питам още...може би се дължи на навлизането ми в критическата Blush ама нещо много нерви ме тресат.Все не мога да се зарадвам на простите неща от живота, а да чукна на дърво, всички сме живи и здрави...някаква апатия ме е натиснала.Нито ми се работи, нито знам какво ми се прави.Вярвате ли, че дори не знам какво да сготвя и какво ми се яде  Tired

# 358
  • Мнения: 16 871
Постоянно ми беше лошо, кръвното беше в историческо ниски граници. Едвам се движех. С Достинекса никога не съм имала такива проблеми.

# 359
  • Мнения: 593
Здравейте, моля за помощ. Вчера изследвах пролактин, оказа се два пъти и половина над норма. Нямам главоболие, зрението ми е на ред, цикълът ми е редовен , имам проследена овулация при АГ, нямам никакви симптоми. Не спазих изискването преди даване на кръв, да стоя седнала няколко минути, но все пак възможно ли е толкова висок резултат. А и между другото в последния месец съм под стрес, в следствие на други проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт