Най-добрата и най-лошата майка

  • 28 787
  • 215
  •   1
Отговори
  • В Космоса
  • Мнения: 9 878
Провокирана съм от Биг Брадър, който не бях гледала от няколко години. Не знам защо се зарибих да хвърлям по едно око на този сезон и ме връхлитат много въпроси, гледайки поведението и отношенията на участниците. Развълнувах се от зададените им въпроси "Коя е най-добрата майка?" и "Коя е най-лошата майка?"

Въпросът ми е, бихте ли определила някоя майка като (най-)добра или (най-)лоша? Имате ли реални примери за такива майки? Какви са ви основанията да го мислите? А смятате ли, че можете да го заявите като обективен факт, дотолкова ли сте запознати с това, което предлагат те като грижа, любов, заинтересованост и възпитание към собствените си деца?

# 1
  • Мнения: X
Най-добрата майка е ...моята  Grinning . Не знам коя е най-лошата, но на прима виста се сещам за майката на Мустафа (болното момченце).

Последна редакция: ср, 21 сеп 2016, 23:55 от Анонимен

# 2
  • София
  • Мнения: 30 107
Последната изобщо не бих я нарекла "майка" даже. Отвратена съм.

Скрит текст:
Има ли тема за това дете? По ТВ казаха, че ще се набират средства, но подробности не съобщиха.

# 3
  • В Космоса
  • Мнения: 9 878
И моята за мен е най-добрата Heart Eyes, при все грешките, които сега от позицията на майка или просто на възрастен човек намирам. Тя беше и продължава да е всеотдайна, да поставя децата (а сега и внуците си) над всичко и над всеки, включително себе си.

Но безпристрастно някак не мога да се сетя за най-добра. Все нещо ми се струва, че им куца на всички майки, които познавам. Разбира се, намирам и страхотни качества в тях, а любовта към децата им не поставям под съмнение.

Мен си пък постоянно обвинявам и толкова се страхувам, че греша или не давам достатъчно, но егоизмът при мен надделява понякога, осъзнавам го. Повече от всичко на света обичам детето си, но обичам и себе си, м@мка му!

Не ми е известен случаят за този Мохамед и майка му.

# 4
  • София
  • Мнения: 30 107
Идеални хора няма т.е. няма и идеални майки. Старая се да бъда добра майка или майка, каквато аз имам късмет да имам. Било ми е осигурено щастливо, безгрижно и спокойно детство, добро образование, изградила съм много близък контакт с родителите си. Подкрепят ме винаги, аз тях също. За мен това е достатъчно.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 4 055
не смятам, че майката на това дете Мохамед заслужава титлата "най-лоша", родила е на 12г., на 21г. вече има 6 деца, живее в мизерия, какъв избор има, сигурно няма какво да яде, а камо ли да намери пари за транспорт, за да го посещава, то по-добре, че е оставила децата при бабата, а не при новия си мъж да ги малтретира

# 6
  • Мнения: 76
Да роди на 12-т, значи е забременяла на 11години Shocked Shocked Shocked Защо не съдят бащата на детето за педофилство????!?!??!  Shocked Shocked Shocked Това нащо не е държава...,6 деца на 21 и ние ще и ги гледаме....

# 7
  • Мнения: 14 064
Мислиш, че децата ѝ са припознати?

# 8
  • В Космоса
  • Мнения: 9 878
Това някакъв нов случай ли е и няма ли си тема? Нищо, явно е пример по въпроса тук, но моля да ме осведомите и мен, че не съм запозната. Благодаря!

# 9
  • Мнения: 14 064
От два месеца 9-годишно дете, болно от левкемия е зарязано в онкологично отделение. Никой от роднините не се интересува от него. Персоналът и другите майки се грижат за него. Неговата майка е родила на 12.

# 10
  • София
  • Мнения: 30 107
не смятам, че майката на това дете Мохамед заслужава титлата "най-лоша", родила е на 12г., на 21г. вече има 6 деца, живее в мизерия, какъв избор има, сигурно няма какво да яде, а камо ли да намери пари за транспорт, за да го посещава, то по-добре, че е оставила децата при бабата, а не при новия си мъж да ги малтретира

Аз смятам, че изобщо не заслужава титлата "майка", а не "най-лоша". От човешка гледна точка не може да не ѝ трепне нещо. Все пак става дума за болно дете, ако се абстрахираме от факта, че е нейното собствено. Тя за миг замисля ли се, че това дете е сам само, болно е и е в голям стрес?

Не ми се говори направо.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 4 055
Да роди на 12-т, значи е забременяла на 11години Shocked Shocked Shocked Защо не съдят бащата на детето за педофилство????!?!??!  Shocked Shocked Shocked Това нащо не е държава...,6 деца на 21 и ние ще и ги гледаме....
ами циганска работа, то при тях е нормално 12-13г. момичета да се женят, и да осъдят някой от бащите с   глоба или малко затвор това какво ще промени - нищо, трябват драстични мерки от държавата да спре това животинско възпроизвеждане, ама няма кой...

# 12
# 13
  • В Космоса
  • Мнения: 9 878
Благодаря! Не съм расист, поне не искам да бъда, но с неудоволствие признавам, че веднага ми хрумна, че е циганска историята.  ooooh!

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ако детето е щастливо, майка му е добра за него.
В духа на Брадъра и коментарите в темата - не смятам, че ако майката мисли за себе си, е лоша и онази, която се бие в гърдите, че се трепе от сутрин до вечер по обгрижване и домакинстване, е добра.

Общи условия

Активация на акаунт