Лунна диета

  • 94 936
  • 761
  •   1
Отговори
  • Мнения: 157




24 часовата лунна диета започва, когато Луната навлезе в една от четирите си фази и се спазва 24 часа.


*По време на диетата не се яде, а само се пият прясно изцедени сокове от плодове и зеленчуци, чай с мед и минерална вода.

Течностите оказват многостранно и благотворно влияние върху тонуса, самочувствието и здравето - стимулира се бъбречната дейност, изчиства се организма, а имунната система укрепва.

*Алкохол по време на лунната диета не се препоръчва, но ако все пак има повод е най-приемливо да е чаша бяло вино.

*По време на лунната диета от организма се освобождават задържаната вода и токсините, натрупани при нездравословни диети, лошо храносмилане и стрес.



*След изтичането на 24-те часа е най-добре да се храните с нетлъсти меса, повече зеленчуци и плодове.

Разбира се, вместо пържени храни се препоръчват задушени, варени и печени ястия.

Диетолози и лекари препоръчват 1 път седмично да се прави разтоварващ ден само на сокове, свежи плодове и зеленчуци.

Може да съобразите този разтоварващ ден с фазите на Луната?



* Лунната диета може да се прилага от всички, които не страдат от метаболитни заболявания като диабет или болести на кръвта. Противопоказна е и за бременни жени и кърмачки.

* Има два основни варианта за прилагане на Лунната диета:
Вариант І - 24 часа (от началото на съответната фаза, до същия час на следващия ден), в които да приемате само вода, чай, прясно изцедени плодови или зеленчукови сокове.
Вариант ІІ - 72-часова (24 часа преди настъпване на съответната на фаза до 24 часа след изтичането и) диета - веднъж в месеца - препоръчително е да е на пълнолуние или новолуние. Ако не можете да изкарате само на течности, можете през първия ден да похапвате сурови или варени зеленчуци, втория ден да изкарате на течности, а през третия да консумирате вода, ананас и гъби (варени или приготвени на пара).

* По време на Лунната диета са РАЗРЕШЕНИ:
- вода (минерална или изворна);
- чай (с мед или стевия);
- прясно изцедени плодови или зеленчукови сокове.

* По време на Лунната диета са ЗАБРАНЕНИ:
- твърди храни;
- алкохол;
- кафе (не е препоръчително, но не е категорично забранено);
- цигари.


Лунна диета при пълнолуние и новолуние

В тези дни се променя атмосферното налягане и движението на водата. Пълнолуние - време на отлив, когато водата се сгъстява. При Новолуние е точно обратно, водата се разширява и предизвиква прилив. Благодарение на тези външни процеси в телата ни също се променя обмяната на веществата (разпределението на водата и микроелементите). При пълнолуние водата от междуклетъчните пространства се предвижва вътре в клетките, а при новолуние настъпва обратния процес: водата се предвижва навън от клетките на тъканите. Предвид тези особености, може периодично да се спазва диета, която ще подобри движението на водата в организма, ще прочисти тялото, ще ускори отделянето на мазнините и токсините. Диетата при пълнолуние се основава на употребата на течности. Тя ви помага да се справите със задържането на течности в организма. Диетата при новолуние отвежда от организма водата, токсините и стимулира процесите на липолиза (разлагането на мазнини складирани в клетките).

Ако спазвате правилно Лунната диета и в периода между лунните фази се храните балансирано, могат да бъдат свалени от 1 до 3 кг месечно.

Фази на луната за 2016 година http://fazinalunata.com/bulgarian/fazi-na-lunata/lunen-kalendar-2016

Фази на луната за 2017 година http://fazinalunata.com/bulgarian/fazi-na-lunata/lunen-kalendar-2017/

Фази на луната за 2018 година http://fazinalunata.com/bulgarian/fazi-na-lunata/lunen-kalendar-2018

Успех на всички!

Последна редакция: вт, 02 яну 2018, 11:14 от bubanka

# 1
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Здравейте,
не зная дали ще се включа, но все още имам време да опитам и днес Simple Smile  Hug

Сороу, благодаря за темата  bouquet

За днес часовете са
23 септември - 12:57:21 ч. - последна четвърт 

Т.е. започваме днес, в 12:27 е приключваме утре, 12:57. Нали?
Май ще успея да се класирам в групичката днес  Hug

# 2
  • Мнения: 157
Здравей, всъщност диетата започна вчера по обяд и приключи днес (поне късият и вариант)- часовете в сайта с лунният календар са тип 24-часовник.

Следващата фаза е новолуние, на 1 октомври в 03:12:45 през нощта.

Ако си решила, може днес все пак да си направиш разтоварващ ден на сок и чай, като подготовка за следващата седмица  Peace

Аз отбелязвам успешно лунуване.

# 3
  • Мнения: 2 487
Записвам се, очаквайки 1.10.  bouquet

# 4
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Здравейте,
аз вчера така или иначе НЕ направих диетата, защото очаквахме гости (гостуването се разтури, впоследстие).
Нарочно не писах, за да не действам дестимулиращо на останалите Simple Smile

Ами, значи до 1 октомври Simple Smile  Hug

# 5
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
и аз пропуснах .. бяхме на почивка с приятели за почивните дни и просто беше невъзможно  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 415
Здравейте и от мен в новата тема, не съм лунувала скоро но се свършиха всички почивки и мисля от тази седмица да започна отново да си следя луната  Grinning

# 7
  • Мнения: 5 508
И аз минавам за бърз запис.
Отдавна не съм лунувала, поне не и стриктно, та мисля на 1-ви да го направя, но както винаги ще започна около обяд Peace

# 8
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Започна снощи, нали?

1 октомври 2016 - 03:12:45

# 9
  • Мнения: 157
Да, от снощи до утре сутрин Simple Smile
Записвам се към днешното лунуване  Hug

# 10
  • Мнения: 157
Следващата фаза започва утре (09.10) в 07.34 сутринта  Wink

# 11
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
не знам за вас , но тези фази докато вървят събота и неделя ми е абсурдно да ги спазвам  Mr. Green Mr. Green

# 12
  • Мнения: 1 794
 Hug
И при мен е така,но днес успях!Обаче хапнах малко плодове.

# 13
  • Мнения: 157
Днес е фаза новолуние, от 14:19ч. Ще се опитам да я спазя, тъй като последните две този месец не успях.  ooooh!

# 14
  • София
  • Мнения: 10 744
Днес е фаза новолуние, от 14:19ч. Ще се опитам да я спазя, тъй като последните две този месец не успях.  ooooh!

Aма сега сме октомври месец! Фаза новолуние започва утре в 20:39 ч.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт