Дано да е полезна някому тази информация

  • 1 296
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 370
Преди два дена през нощта моят дечко вдигна много висока Т-и въпреки компресите и лекарствата спадаше за кратко и после-наново пламваше. Понеже се уплаших яко=-досега ни веднъж не е боледувал-звъних първо в Бърза Помощ. Оттам ме отрязаха, че нямали педиатър-ЗА ЦЯЛА СОФИЯ!!!!- и аз бързо юрнах татенцето да пали колата, едно одеялце и в Пирогов. Там любезно ми обясниха, че се приемат най-вече случаи, свързани с травматологични състояния, и ме изпратиха  Детската Педиатрия-много дълго име беше, специализирана детска болница-над Военна болница. Там има спешен кабинет и дежурни. Прегледът е платен-20 лева ми струваше-но смятам, че здравето и животът на дечковците са много по-ценни. И моето спокойствие-също. Държаха се изключително мило, успокоиха ме, разясниха ми-е, после може да са се посмели зад гърба ми, но-така си е, бях се яко панирала. #Crazy
Та.....ако ви се наложи, недай Боже-там можете да намерите помощ нощем или в почивен ден.

# 1
  • Мнения: 765
Благодаря за информацията , не дай боже да се наложи поне разкарването от едно място на друго мога да си спестя.  Peace

# 2
  • Мнения: 10 758
10Х за информацията, дано да не ми се наложи.
Как е Стан сега?
Цунки от нас  bouquet

# 3
  • Мнения: 5 370
10Х за информацията, дано да не ми се наложи.
Как е Стан сега?
Цунки от нас  bouquet
Абсолютно нищо не му е-ти вярваш ли ми???? Shocked
Ни гърло, ни уши, чисти гърдички......и НЯМА Т.
В момента е у баба си  и беснее. Party Party
Така и не разбрах какво беше това чудо, педито изрази съмнение за начало на някаква шарка, ще изчакам до утре вечер-така каза.

# 4
  • Мнения: 10 758
Абе може да са зъби.
Споко, не се коси.  bouquet
Ако имаш съмнения за шарка, му дай да близне малко червено винце.Ако е шарка веднага ще избие.

# 5
  • Мнения: 8 917
Преди два дена през нощта моят дечко вдигна много висока Т-и въпреки компресите и лекарствата спадаше за кратко и после-наново пламваше. Понеже се уплаших яко=-досега ни веднъж не е боледувал-звъних първо в Бърза Помощ. Оттам ме отрязаха, че нямали педиатър-ЗА ЦЯЛА СОФИЯ!!!!- и аз бързо юрнах татенцето да пали колата, едно одеялце и в Пирогов. Там любезно ми обясниха, че се приемат най-вече случаи, свързани с травматологични състояния, и ме изпратиха  Детската Педиатрия-много дълго име беше, специализирана детска болница-над Военна болница. Там има спешен кабинет и дежурни. Прегледът е платен-20 лева ми струваше-но смятам, че здравето и животът на дечковците са много по-ценни. И моето спокойствие-също. Държаха се изключително мило, успокоиха ме, разясниха ми-е, после може да са се посмели зад гърба ми, но-така си е, бях се яко панирала. #Crazy
Та.....ако ви се наложи, недай Боже-там можете да намерите помощ нощем или в почивен ден.
Дано не се наложи, но много благодаря за инфото!  bouquet

# 6
  • Мнения: 3 447
СърДечен, къде по-точно се намира тази Педиатрия? Дано не се наложи, но...  Rolling Eyes
Благодаря  bouquet

# 7
  • Мнения: 7 640
леле, аз сега виждам, че детето е било зле Embarassed
Ама да ти кажа- на зъби не ме прилича, може на е шарка, ама пак не ми върви. По-скоро някой вирус.
Вързо възстановяване- щом е в настроение- супер, поне да не се тревожиш още.

# 8
  • Мнения: 5 370
СърДечен, къде по-точно се намира тази Педиатрия? Дано не се наложи, но...  Rolling Eyes
Благодаря  bouquet
На ъгъла между Военна болница и Хигиената-така се пада.

# 9
  • София
  • Мнения: 212
Благодаря ти за инфото!
Лошото е,че ние с моят бебчо вече минахме по този път-обикаляне от едно болнично заведение в друго!
Бях ви писала момичета как след ваксината полиомиелит синът ми на другия ден започна да вдига температура!Изживях много тежки 3 дни-пълни с убийствено притеснение.Какво ли не ми мина през акъла-от възможен детски паралич до... и аз незнам!
Лошото беше,че бебчо нямаше никакви други симптоми освен високата температура-39,която през първите 3 дни опитвахме да сваляме в домашни условия,но тя спадаше само до 38!
Измъчи се моят бебчо!Не мога да опиша с думи какво преживя!
Личният ни лекар така и не дойде да го види-даваше напътствия по телефона!Първата нощ извикахме деж.лекар от Мед.център"Лора"(лич.лекар им плаща и те поемат дежурствата му)-лекарката каза,че нищо му няма,но ако продължи с високата температура на следващия ден да започнем антибиотик-Ospamox.Опита се да ни успокои,че не би трябвало да е вследствие на ваксината!
След консултация по телефона с други двама лекари,решихме,че трябва да изчакаме с даването на антибиотика-3 дни с температура!
Втората вечер се консултирахме с лекарите от "Лора"по телефона,а на 3-ия ден настоях пред мъжа ми да заведем бебчо в Педиатрията или някъде където да потърсим реално обяснение на температурата!
Лич.лекар(пак по телефона) каза,че направление за болнично заведение трябва да вземем от Мед център "Лора".И така...в събота следобед тръгнахме с бебето,дъщеря ми и таткото към "ЛОРА".Там деж.лекар очудено ме изгледа,когато обясних за състоянието на бебето и поисках направление за Педиатрията!Настоя да прегледа бебето и обясни,че ни дава направление,с което да отидем в Александровска болница(зад Майчин дом)-обясни ми,че е Клиника за деца!...тръгнахме за там...бебчо го прегледаха за пореден път-много внимателно и ни обясниха,че няма белодробно заболяване-оказа се,че Клиниката е за белодробни заболявания!!!....ходене по мъките-какво да ви кажа-с бебе с висока температура-мерим я в колата,докато се придвижваме в съботния ден от едно болнично заведение в друго-с натежали от притеснение сърца...!!!
От Клиниката по белодробни заболявания се обадиха във Втора градска,която се оказа единственото място според думите на лекарката,където могат да направят изследвания на бебчето ни.Казаха ни на път за там да минем през ИСУЛ,за да отхвърлим евентуален отит.
...в ИСУЛ деж.лекарка УНГ(след чакане в коридорите с бебчо с темп.39 около час)прегледа бебето внимателно и ни увери,че в случая не се касае за отит!
От ИСУЛ тръгнахме за Втора градска!Там за пореден път деж.лекарка прегледа бебчо и каза,че няма никакви други симптоми освен високата температура!Приеха ни-мен и бебчо,за да направят нужните изследвания!
Сложиха бебо на системи!...сестрите ти казват: донесето го в Манипулационната!Майката слага бебето си на една висока маса и трябва да излезе в коридора-то започва да плаче сърцераздирателно вътре,а аз отвън-чакайки...!След най-дългите минути в живота ми, сестрите ме викат през затворената врата...и аз взимам омаломощеното от температурата си бебче,на което са сложили абокат.Занасям го в бокса,където са ни настанили-включват му система,която тече повече от 5 часа извън вената,поради кадърното поставяне!И никой не се сеща да обясни на майката да следи ръчичката на бебето.Приеха ни към 19ч. в болницата,оставиха ни сами в бокса,а аз през около 2 часа отивах до сестринската стая да кажа колко е темп. на бебчо,сестрите се обаждаха по телефона на деж.лекарка,която преценяваше дали мога да дам нещо за сваляне.Аз се връщах при бебето,вадех от чантата Панадол или Nurofen и давах на бебчо...пазех го да не дърпа маркуча на системата и да не си яде абоката-5 месечно бебе-какво да ви кажа!?!През ноща,докато едва успявах да го нахраня,видях,че ръчичката над китката му е видимо подута-реших,че е от левкопласта,който обхващаше ръката му от китката до върха на пръстите!Докато го оригвах дръпнах ръкавчето нагоре и ...О Боже-ръчичката му от китката до лакътя беше станала тройна и твърда като камък.Оставих бебето в креватчето и веднага отидох в сестринската стая,попитах сестрата дали е нормално...тя видимо се притесни и каза,че идва да види...пак го занесох в Манипулационната...пак бебо вътре-аз отвън...писъци,които още чувам-нов абокат...обясниха ми,че трудно са го поставили-поради високата температура вените му се пукали и спукали една веничка-да не се притеснявам...
...Много тежка нощ!
Два дни на системи!Кръвната картина показа,че има възпалителен процес!
Взеха му урина-нямаше нищо!Съмняваха се за нещо белодробно-занесох го на втория етаж,направиха му снимка на дробчетата-нищо!
Започнаха да мислят,че е някакво възпаление на пикочните канали или генетична малформация-направиха му ехограф-нищо!
В понеделник сутринта му взеха кръв за 3-ти път и стерилна урина-с катетър.
Около 9часа-малко преди главната визитация-забелязах,че на пелената в/у,която спи има странни петна,погледнах му ушенцата и видях,че от дясното е изтичало нещо-имаше доста засъхнало секретче-като ушна кал.
На визитацията му взеха секрет от ученцето и казаха,че е отит.Започнаха венозно антибиотик,който смениха на 3-ия ден,когато стана готова посявката от ушния секрет и се оказа,че са стафилококи.
Престоят ни в болницата беше 9 дни.Изписаха ни и бебчо продължи да пие антибиотик и вкъщи още 5 дни-общо 12 дни на антибиотик!
Сега вече е добре и се моля на Господ повече да не се налага да изживяваме подобни неща!!!
Прословутата ваксина ни сложиха на 22.03.;температура вдигна на 23.03,постъпихме в болницата на 25.03.2006;изписаха ни на 03.04.2006,и приключихме с антибиотика на 08.04.2006.
Съжалявам,че се поувлякох,но се надявам да бъда полезна на някой,ако (да не дава Господ)му се наложи подобно изпитание!
  bouquet

Последна редакция: ср, 26 апр 2006, 10:46 от nade

# 10
  • Мнения: 14 654
наистина лекарите от "педиатрията" както е по-извесното нарицателно за детската болница са невероятно мили и добри професионалисти.преди една година случайно се оказахме там,търсейки спешна помощ и съм много доволна от отношението на персонала към децата.дано не се налага да се стига до там,но все пак-за информация

# 11
  • София
  • Мнения: 6 965
Nade, не зная какво си изживяла,  дано бебка да е вече много здравика, весела и да забравите тези ужаси. Да са ни живи и здрави всички дечица и да не ни се налага да разчитаме на доктори.

# 12
  • Мнения: 967
Наистина нощем и в почивни дни единствено в Института по педиатрия има детски лекар. Аз обаче надали отново ще отида там. Чета тук, че има майки, които са се радвали на мило отношение и компетентни лекари там, но при нас уви беше точно обратното. Тази болница вече съм я зачеркнала от списъка си и НИКОГА няма да стъпя повече там. Случи ни се следното:
На връх бъдни вечер Дими вдига 41С температура #Crazy Мъжът ми следкато развъртя телефоните каза, че наистина педиатър по празниците има само в Института по педиатрия към Медицинска академия и веднага отидохме там. Аз бях убезомяла от притеснение, а детето цялото трепереше от високата Т в ръцете ми. Очаквах, че като на входа ни видят в такова състояние веднага ще дойде лекар и ще помогне - да ама не - На входаедин чичко ни предупреди, че се плаща 20лв., ние естествено се съгласихме да платиме и ни оставиха да чакаме. Така стояхме в коридора на болницата 15мин. с малкото човече и се молех да не се случи най-лошото при тази висока Т, а доктор така и не благоволяваше да дойде. Накрая се появи една сестра, която въобще не попита за какво сме дошли, а думите й бяха "Нали ви предупрдиха, че се плаща" Shocked Close След като още веднъж потвърдихме, че ще платим, чак тогава ни казаха да           влезем в един кабинет, където дежурният педиатър си беше седнал на лафче и кафенце с няколко сестри. Детето ми почти припаднало в ръцете ми, аз обезумяла от притеснения, а те си пийват кафенце и ни държат в коридора #Cussing out #Cussing out #Cussing out Погледна детето през пръсти и ни изписа антибиотик - аз питам какво му е, а той всива рамене и казва, че не знае, но от антибиотика трябва да оздравее #Crazy #Crazy #Crazy Докато ни преглежда продължава да се лигави със сестрите и да се смеят. Докато бяхме в кабинета дойде да го извика едн сестра да се качи горе, че го чакало едно бебе докарано по спешност от Варна с линейка - а докторът казва, че ще дойде след малко и продължаса лафчето и кафенцето #Cussing out #Cussing out #Cussing out Представяте ли си колко зле трябва да е едно бебе, че на връх Коледа да го возят от Варна до София с линейка, а той най-спокойно си седи и си сръбва кафенцето. Дадохме 20лв. и от там директно в Торакс, където докторът веднага пусна кръвна картина на Дими и по резултатите от кръвта видя какво му е и изписа адекватното лечение. НИКОГА ПОВЕЧЕ НЯМА ДА СТЪПЯ В ИНСТИТУТА ПО ПЕДИАТРИЯ  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 13
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Детето ми почти припаднало в ръцете ми, аз обезумяла от притеснения, а те си пийват кафенце и ни държат в коридора

Мда...и аз имах почти същото преживяване, само че тогава вместо да ни приемат, дежурната бяла престилка, която беше нещо като сестра ни обясняваше неща, от които няма представа.

Исках да я удуша в онзи момент, но я попитах ще извика ли лекар или просто иска да си бъбрим, когато детето ми се мъчи, защото ако е второто - да си ходим.
Е...извика лекар...

# 14
  • Мнения: 5 370
Интересно....може би в нашия случай лекарката и сестрата са били респектирани от наличието на почти двуметровия ми мъж+свекърва ми. Но не мога лоша дума да кажа, освен това и температурата му беше вече спаднала.
Дано не дава Господ повече такива изживелици на никое майче. А 20-те лева-чак и се изсмях, като ми каза, и после станаха едни мили-мили. Голяма работа 20 лева, когато съм се шашнала за детето си.............

Общи условия

Активация на акаунт