Гъбички!!!Писна ми...почвам да се лекувам сама

  • 475 085
  • 1 256
  •   1
Отговори
# 30
Благодаря,Stef!Момичета,сега се сетих друго нещо-дали ще е разумно да изпия едно хапче Микосист или Микомакс и след това да започна с Ентеросан-а?Идеята ми е с това хапче да се избият гъбите и след това с Ентеросан-а да си подпомогна оздравяването...Дали е разумно така?

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 6 927
А ти като сменяш гинеколозите казваш ли на новия какво лечение си провеждала до момента?

Защото действието на лекарствата, които ти изписват се влияе - към някои съединения може да си развила резистентност, възможно е  да се е изменила средата ти вследствие на продължителното лечение....
Не си прави експерименти със здравето си, всяко лекарство е излишна химия в организма, не се тъпчи с каквото чуеш, че действа!  Naughty

# 32
  • София
  • Мнения: 3 880
може би не е проблем, но все пак таблетките против гъбички са си силни лекарства и е най-добре да се консултираш с гинеколог, пък било и онлайн (да речем в Медицината в дир-а), разбирам, че ти е писнало от ходене по кабинети...

# 33
  • Мнения: 13
По-добре смени няколко гинеколога, но в никакъв случай не се лекувай сама! Може да има доста лоши последствия. Аз преди известно време пострадах след приемане на силен антибиотик и моя позната /тъй като от скоро живея в Сф/ ми препоръча един лекар. Като нямах друг избор, отидох, а той се оказа СТРАХОТЕН. Възрастен е, много обстойно те преглежда, обяснява ти всичко и така! Изписа ми някакво хапче, което пих веднъж и всичко приключи! Ама съвсем ! newsm44
До сега не ми се е случвало така от раз да ме излекуват от такива гадости...
Доктора се казва Дуковски, намира се в Студентски град, ако те интересува ще ти дам телефон да си запишеш час.

# 34
  • Мнения: 9 077
Ентеросан няма нужда от лекарско предписание, това не е антибиотик или нещо такова, което да е вид самолечение в силна форма Simple Smile Няма да ти навреди според мен. Това е обяснението какво точно са продуктите Ентеросан, за да не се притесняваш какво точно пиеш.

# 35
Знам,че не е редно да започвам самолечение,ама и на мен ми писна от доктори,на които не им пука и които само гледат как да ти вземат парите!Гинеколожката ми казва,че трябва да се оправя,но това ми го повтаря от 4 месеца!За изолирането на бактерии-не знам!Взима ми секрет,изследват го и след това се оказва,че имам гъбички!Ужас
Плобвала ли си с вагиналните таблети-Клион-Д100 ???
А също така с продуктите на Аквасорс ще ти помогнат -Зелена Енергия,Колактив,АФА.

# 36
По-добре смени няколко гинеколога, но в никакъв случай не се лекувай сама! Може да има доста лоши последствия. Аз преди известно време пострадах след приемане на силен антибиотик и моя позната /тъй като от скоро живея в Сф/ ми препоръча един лекар. Като нямах друг избор, отидох, а той се оказа СТРАХОТЕН. Възрастен е, много обстойно те преглежда, обяснява ти всичко и така! Изписа ми някакво хапче, което пих веднъж и всичко приключи! Ама съвсем ! newsm44
До сега не ми се е случвало така от раз да ме излекуват от такива гадости...
Доктора се казва Дуковски, намира се в Студентски град, ако те интересува ще ти дам телефон да си запишеш час.

Добре,май наистина ще е най-разумно да се консултирам с лекар...Но само като се сетя от колко време ме мотаят...не знам,омръзнало ми е вече!Но все пак-моля те,дай ми координати да се пробвам при него

# 37
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Спри да се миеш известно време с какъвто и да е сапун и шампоан. Обилно се поливай само с топла вода. Не се притеснявай че няма да си измита добре. Аз имах същия проблем като твоя и накрая един лекар ми каза че ми е много чувствителна кожата. Започваше да ме сърби дори и като ползвам тоалетна хартия. Затова от няколко години навън си нося бебешки мокри кърпи и се бърша с тях а в къщи след всяко ходене до тоалетната се мия с вода. И между другото мъжа ми каза че му е много по-приятно да мириша на чиста кожа отколкото на сапун.

# 38
Ами аз вече не се мия със сапун,дори и интимен!Сега се мия с топла вода и разтворен в нея Цитросепт...Дано да се оправя скоро...

# 39
  • Мнения: 13
Телефон - 687227, в един блок близо до Зимния дворец се намира, но те ще ти кажат точно кой номер беше.
Успех, пиши после дали си доволна! newsm10

# 40
Телефон - 687227, в един блок близо до Зимния дворец се намира, но те ще ти кажат точно кой номер беше.
Успех, пиши после дали си доволна! newsm10

Благодаря много!Като реша да ходя,ще те уведомя! Simple Smile

# 41
  • Мнения: 4 302
Тази тема е болна и за мен  Embarassed
След сума ти години обикаляне по гинеколози и "лечение" на кандида, резултатите бяха повече от скромни. Ефектът от провежданото лечение се изчерпваше в рамките на месец или до новата менструация и после всичко отначало.
През февруари 2005 г. ходих на лекар хомеопат, който ми обясни, че имам слаб имунитет. И гъбите са резултат от това, а също и че благодарение на многото използвани антибиотици в детството ми /често боледувах/ имам дисбактериоза на червата. За да се възстанови нормалната чревна флора пих Лактофлор био плюс /пробиотик, сходен с Ентеросан/ по 4 хапченца дневно близо година.
Още след първия месец имаше подобрение, но честно казано не смеех да се зарадвам. Понякога след секс се получаваше парене и т.н. От няколко месеца съм го спряла, просто от мързел и се чувствам добре. Освен лактофлор, хомеопата ми назначи и хомеопатични препарата на Боарон - Силицеа и Монила албиканс. За последните обаче трябва да се консултираш със хомеопат, защото действат специфично на всеки.
По едно време комбинирах Лактофлора и с вагиналните таблетки ентеросан /около 3 лв/ и от тях бързо се усещаше облекчение. Мисля, че ще си доволна.
За съжаление не мога да кажа, че съм излекувана. Просто не вярвам, че това е възможно. За сега лечението с пробиотици дава при мен най-продължителен ефект.

# 42
  • Мнения: 3 254
Миша и аз имам такъв проблем и не знам колко пари съм дала за лечение, но ефектът е винаги краткотраен. Последно моя приятелка ми каза, че се оправила с цитросепт, като дори не си е правила промивки, а само го пиела. Още не съм го пробвала, така че не го казвам от опит, но можеш да опиташ.

# 43
Аз в момента пия Цитросепт,но честно казано съм твърдо решена да си купя и Ентеросан,пък дано да се оправя!Мислех да ходя на лекар (тук mama na Zari ми препоръча д-р Дуковски),но ще видя как ще се чувствам следващите дни и тогава ще преценя!При мен положението с пиенето на антибиотици е същото-преди 2-3 години изпих толкова антибиотици,колкото можех да поема през целия си живот!Момичета,сега имам друг въпрос:как точно влияе цикъла за развитието на гъбичките?Защото аз в момента съм неразположена и се чудя дали ще е разумно да започна да пия Ентеросан,а като ми свърши да започна и с вагиналните таблетки,или е по-добре да започна с двете неща едновременно?

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 6 927
Изчакай да ти свърши цикъла. Тогава лечението ще има най-голям успех, защото гъбичките заразяват 7 слоя тъкан във влагалището, при цикъл се излющва лигавицата на матката, т.е. част от гъбите сами се махат. Това ми е казано от гинеколог.

Общи условия

Активация на акаунт