Как се справяте с ''ината'' на де4урлигата???

  • 1 315
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 299
4есно казано, направо съм от4аяна. Винаги съм се ужасявала, като видя дете да се тръШка и реве, заЩото не е станало това което иска, и сега ми се слу4ва и на мен. Малката е свикнала постоянно някой да и обръЩа внимание, заЩото до скоро живеех с родителите ми, а и баба ми живееШе с/у нас. Но сега сме сами, моя е по цял ден на работа, и двете сме постоянно заедно, а аз не мога да свърШа ниЩо от нея, заЩото постоянно мрънка, и като не стане това което иска, запо4ва да се дере от рев. Днес в парка, като стана време да се прибираме, запо4на да се тръШка и да реве, не мога да я вкарам в коли4ката Rolling Eyes Луда ме направи.  И така следобяда съЩата работа, и една приятелка, която беШе с мен, ме посъветва да я оставя да реве, заЩото не може винаги да става това което тя иска. Оставих я, рева приблизително половин 4ас, като се дереШе яко, накрая каталяса и заспа, дори на сън хълцаШе Rolling Eyes Сега ми е много съвестно, и не знам дали този вариант е много уда4ен. Но на моменти направо изпуШвам. Не знам какво да правя, но това положение не се трае просто Confused Confused Confused

# 1
  • Мнения: 337
Малкия ми син е на 4 месеца и също така реве като не стане на неговото. Сутринта се наведох над кошарата му за да му дам бибата а той помисли, че ще го взема но аз излязох от стаята и стой та гледай какво се казва рев. Само че твоята госпожица е заспала бързо, на нас понякога се е случвало да го оставя но той реве  по 2-3 часа. Ето това наистина е ужасно но аз съм упорита и напоследък реве все по малко, явно разбра че няма да стане неговото. Въоръжи се с търпение и тапи за ушите Mr. Green

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз мисля, че детето е още твърде малко за да разбере това, което целиш, като го оставиш да реве. Мисля, че всички деца минават през такъв период. Никога не бих си оставила детето да реве и да се тръшка. Ще го взема, ще го гушна, ще му поговоря спокойно, ще му отвлека вниманието с нещо  друго и така. Този метод, който са те посъветвали да използваш е твърде садистичен и нехуманен. Детето не разсъждава като възрастен и не можем да му се сърдим, когато прояви детското си инатче. Винаги има начин с добро да го накараме да се откаже от намеренията си. Hug

# 3
  • Мнения: 5 299
Аз мисля, че детето е още твърде малко за да разбере това, което целиш, като го оставиш да реве. Мисля, че всички деца минават през такъв период. Никога не бих си оставила детето да реве и да се тръшка. Ще го взема, ще го гушна, ще му поговоря спокойно, ще му отвлека вниманието с нещо  друго и така. Този метод, който са те посъветвали да използваш е твърде садистичен и нехуманен. Детето не разсъждава като възрастен и не можем да му се сърдим, когато прояви детското си инатче. Винаги има начин с добро да го накараме да се откаже от намеренията си. Hug
ПОвярвай ми опитах вси4ко възможно днес. И гуШкане, и какво ли не... Rolling Eyes Аз съЩо не бих искала да стигам до там, да я оставям да реве, но наистина ниЩо не помогна в слу4ая. Cry

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Повярвай ми - вярвам ти. Детето явно е свикнало да му се угажда и то си знае, че всеки път ще е така. Малко повечко търпение и здрави нервички. Твърдо, но внимателно отклонявай прищевките й. Постепенно ще разбере, че когато мама каже, тогава ще се тръгва, но трябва време за да го проумее.Измисляй й някаква игра или й предложи нещо интересно, когато се приберете, за да разбере, че не само навън има интересни и забавни неща. Ти си знаеш какво най-много би я впечатлило. Успех! newsm10

# 5
  • Мнения: 10 758
И двамата ги оставям да си се тръшкат и реват колкото си искат.
Малкия през деня го оставям на баба ми да го гледа и тя го е научила като му дава обяда, да бърка в купата с храната.И един ден аз тръгвам да го храня и онова като ревнааааа, ужас.Иска да бърка в купата.Абе я си глей работата бе, как ще бъркаш вътре.Оставих я купата, той си продължава да си реве.Казах му(колко ме разбра незнам), че няма да му дам да яде, ако продължава така и той след 10 мин. беше спрял с цивренето, и си изяде всичко.
Еййй как се дрязня е така като почне да ми се тръшка, нямам думи направо.Ама номера при мен не минава.Той инат, ама аз по-голям от него.
И щерката и тя същата.Абе ей, къде сте тръгнали да ми се инатите #Cussing out Crossing Arms

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Същото е и при нас, а от скоро даже реве бясно когато аз или баща му пием вода или хапваме нещо което той обича и вряка "ам ам НЕ"  #Crazy Sick
Та преди или му угаждахме или го баламосвах с нещо друго но покрай тези изцепки го оставям да се накрещи, или го изнасям в коридора , а понякога аз изчезвам от стаята. Crossing Arms

# 7
  • София
  • Мнения: 1 098
Момичета, на прав път сте!
Голямия инат може да се преодолее с по-голям инат!

Но здрави нерви трябва да имате. Спок е писал, че реве до 30 минути и след това спира. ВЯРНО Е! Някой реват малко повече, но и те млъкват.  Wink На третия - четвъртия път, вече разбират, че няма смисъл от рев и не го правят.

# 8
  • Мнения: 7 837
4baby, добре дошла  Grinning  На последната консултация, сестрата попълваше някакъв въпросник, свързан с развитието и това беше първото, за което попита. Период си е и не е свързан с разглезване. По-нататък ще започне да ти се цупи и за всяко НЕ, което чуе от теб  Wink

И на мен ми се струваше странен преди време непукизма, с който подхождат родителите тук, но като ми дойде на главата, ми стана ясно.
И не са малки ве4е, за да не разбират. Много добре разбират малчовците и знаят как да ни работят.
И Сами се е превърнал в малък манипулатор и експлоататор  Wink Понякога се предавам, но се случва и да го гледам отстрани, заедно с още няколко майки на тръшкащи се деца  ooooh!
А по площадките виждам и по-големи от него, което означава, че на този период ще му отнеме пове4е време израстването  Crazy
Гледай в такива моменти да я забаламосваш с нещо странично и интересно. Обаче не винаги помага  Confused

Последна редакция: сб, 22 апр 2006, 04:54 от Кейси

# 9
  • Мнения: 1 427
Миличка, прекрасно те разбирам.В същия период сме и ние.Ама все още успявам да я залъжа.Но ако стане неконтролируема истерията , май ще оставя да поплаче.

# 10
  • Мнения: 605
Въоръжи се с търпение и здрави нерви! Simple Smile При голямата ни дъщеря този период траеше около 8 месеца - от 1г.3м. до 2г. на всяко мое не имаше 10-20-30 минутно пищене. При нея изобщо не ставаше с обяснения и разсейване - в момента, в който започваше да се дере нито чуваше, нито виждаше. Дори опитите ми да я успокоя влошаваха положението. Аз мисля, че една от причините за това поведение в тази възраст е невъзможността им да изразят с думи какво искат и чувстват.  Дъщеря ни проговаряше в периода 1г.6м - 2 г. и тогава имаше и по 18-20 тръшкания на ден! След като на 2 години вече говореше и се разбираме прекрасно, това поведение се случва много рядко - колкото да покаже, че все още го може. Но при нас има и фактор ревност, които усложнява нещата. Много е вярно твърдението: представлението свършва когато публиката си отиде. Просто период ...... Simple Smile

# 11
  • Мнения: 5 299
Малее, на 2 пъти в4ера като плака, 4ак се стягаШе цялата от инат(поне аз така го разбрах). Но определено ниЩо не помага, заЩото като и дам вси4ко което е около мен само и само за да я разсея, дори игра4ки, които са и любими _ хвърля ги най_демонстративно на земята, и блъска вси4ко. Наистина силно се моля да е период, заЩото последното неЩо което искам е да я разглезвам. Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 1 455
4baby, много добре разбирам как се чувстваш, защото съм изпадала в такава ситуация не веднъж, особено с дъщеря ми. Големият ми син се е опитвал 2-3 пъти да се тръшка и налага, но при него с приказки и разсеиване се оправяше работата. Явно е и до дете, не само период, защото повече не се е пробвал. Ела да видиш дъщеря ми, обаче  Rolling Eyes . По едно време беше нещо ужасно, ревеше и се тръшкаше всяка сутрин - така ме разсънваше...думи нямам. Тя е страхотен инат, но аз съм още по-зле в това отношение. Случвало се е дори мъжът ми излезе от нас, само и само да не я чува, че е и доста гръмогласна на всичкото отгоре. При нея съм изпробвала всякакви тактики, само и само да не я оставям в такова състояние, но ако не стане на нейното - тя не млъква. Говоря, разсеивам, гушкам, успокоявам - нъц! Накрая я оставям да се наплаче и след това е като нова - весела, добричка, друго дете направо. Държи се все едно нищо не е станало, само дето аз съм без сили след такъв момент. Мога да кажа, че вече почти не прави такива номера, но дори и да се тръшне за нещо, забелязвам, че й минава много бързо и вече гушкането и най-вече залисването помагат! Е, при нея този период явно отминава, но скоро малкият ще е на ред. Дано е като брат си  Praynig

# 13
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
пробва се малкия на такива номера от скоро. снощи седна насред пътя, добре, че нямаше коли Shocked
понякога минава с добро, понякога го оставям да се тръшка. но не забравяй да показваш кой казва последната дума Laughing, че ще се научи да те манипулира и ще й испуснеш края. търпение и успех ти желая.

# 14
  • Мнения: 877
И при мен е така. Аз какво правя...угаждааам. И на края на разходката съм толова изморена, че нищо повече не мога да свърша. Знам, че е период и много не се впечатлявам.
 Забаламосвам я да се качи в количката с нещо, най-често вършат работа цветята. Цветенце, цветенце, мирише ли и така...Голям е природолюбител, навремето вършеха работа листата,ама вече иска нещо по-така.
Оставя ли я да се тръшка, горката си изпъва нервите яко и после е готова за всичко да си развали настроението. И без това от зъбите не и е комфортно. И съм против да се оставят децата сами да се справят, ами че те незнаят какво да правят в такива моменти. Малко по-натам трябва да си изкарат натрупаното напрежение, но все още са много малки. Така пише по дебелите книги, някак им вярвам на тези хора, това им е работата все пак. А, ние още сме нови с "занаята"

Общи условия

Активация на акаунт