Режим на 7 месечно бебе

  • 563
  • 10
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Здравейте.До сега се кърмихме,но кърмата ми намалява и нямам намерение да се мъча да я увелича,а просто ще се прехвърля във вашия подфорум LaughingВъпроса ми е че си нямам на идея какъв трябва да ни е режима,когато започна да го храня с АМ.Вече ядем плодови и зеленчукови пюрета,някой каши и попара.До сега режима ни е такъв:
10.00-попара
13.30-зеленчуково пюре
17.00-каша или плодово пюре
През останалото време се кърмим,но знам че АМ е много по-хранително от кърмата и не мога постоянно да му давам,трябва да спазвам часове.
Много ще ви бъда благодарна ако споделите опита си с мен  bouquet

# 1
  • Мнения: 680
нашия режим е такъв:
8-8.30закуска попарка
12-12.30 обяд(зел.,месно пюре или супичка)
16-16.30 сл.закуска (мляко с ориз,крем,овесени ядки,грис,кис.мляко с бисквитки,каша)
19.30-20.00 АМ

това е нашия режим.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Едно млечно хранене стига ли за цял ден и по колко милилитра трябва да изпива на нашата възраст Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 695
ние се хранихме 5 пъти на ден.
6-7ч.-АМ
10ч.-закуска(попара,каша)
13ч.-обяд(по твоя преценка)
16ч.-крем,плод.пюре
20ч.-АМ

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Аз мисля  и в друга тема писах,че млякото трябва да е над 500 мл до годинката/така съм чела/,макар че при нас все по трудно стигаме тази цифра.Обикновенно се въртим около 400-480,имаме и дни над 500 с голям зор.

# 5
  • Мнения: 179
Ето нашия режим:
6.00-6.30 160мл АМ
10.00-10.30 попара или овесени ядки с масълце и сиренце
13.00-13.30 зеленчуково или месно пюре(2 пъти в седмицата1/2 жълтък)
17.00-17.30 каша,кисел,плодово пюре с бисквитка,банан с бисквитка и 30мл АМ
20.30 160мл АМ+1 бисквитка закуска
Между храненията прясно изцеден  сок

# 6
  • Мнения: 649
През останалото време се кърмим,но знам че АМ е много по-хранително от кърмата и не мога постоянно да му давам,трябва да спазвам часове.

аз като го отбивах ( тоест той си се отби) и педито ми каза да започна с Хумана PRE, защото това мляко се доближава най-много до кърмата и не е фатално, ако в началото пие по-често. Всъщност е важно да започнеш с АМ PRE или 1, а не да се водиш от вашата възраст. после може да преминеш на 2 или 3( от същата марка АМ за предпочитане), когато вече имате изграден режим ( някъде 3 1/2- 4 часа между храненето). добре е да стигнете до два пъти на ден АМ- сутрин и вечер.
иначе на нас педито ни е казало, че 500 мл мляко и млечни продукти са достатъчни, някои мами добавят  АМ към плодовото или зеленчуковото пюре, за да увеличат количеството.

# 7
  • Мнения: 3 042
Едно млечно хранене стига ли за цял ден и по колко милилитра трябва да изпива на нашата възраст Rolling Eyes

Детенцето трябва да има 2 млечни хранения от около 170 мл всяко. Ако пие повече мляко няма проблем. Обикновенно първото и последното хранене за деня са млечни. Но може и на закуска понякога вместо попара да даваш АМ с бисквити /според мен е по-полезно от попарата/.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Много ви благодаря за отговорите   bouquet
Много ми е мъгляво все още като всяко ново начало,но се надявам да помагате Blush

# 9
  • Мнения: 255
Как приготвяте и колко от оесените ядки? Praynig

# 10
  • Мнения: 3 042
Как приготвяте и колко от оесените ядки? Praynig
Виж тези темички:
  Peace

Общи условия

Активация на акаунт