Бижута и бижутерски къщи

  • 67 821
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 714
Супер тема! Hug
Обожавам бижутата. Особено тези в недолюбвания (явно hahaha) жълт метал. Wink
То, както казваше един златар : "тези, който могат да си го купят и тези, които го "мразят..." ''
 hahaha hahaha hahaha

# 16
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
 Не схванах смешното в думите на златаря.
Бялото злато не е по евтино от жълтото.
В Испания жълто злато , през послеснирте 13 години, се носи предимно от източноевропейци, южноамериканц ,  мароканци и роми.
Модата я наложи сегашната кралица, тогавашна бъдеща  принцеса  Летисия, която получи елегантен и изчистен годежен пръстен от бяло злато и диаманти.2003 пръстенът стана хит в бижутерията и промени масовия по онова време афинитет към жълто злато.
Бижутата ни от такъв метал са прибрани в кутия и не са излизали от нея то става дълъг период от време.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 36 564
Идеята в думите на златаря е, че тия дето мразят жълтото злато явно са доволно бедни и не могат да си го позволят, но се оправдават с мразенето. Като лисицата и киселото грозде. За мен това е пълна тъпотия, въпросният златар да си смени професията. Имам позната, чието семейство е достатъчно състоятелно, има бижута с диаманти, но носи едни скромни сребърни обеци.

# 18
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Преди  повече от 15 гпдини при една отпуска в България ми се повреди златно бижу.Имах сантимент към него иначе нищо особено жълто злато без камъни.обиколил поне 10 ателиета в Пловдив.В половината бяха само вносители, в няколко ни казаха, че това е най долнопробното и най евтино то злато от каналъ чарши и могат да ми го купят  за някаква символична сума, за да ме отърват от него .Само на едно място ми казаха, че бижуто е 18 карата и  не могат да го поправят, защото не работят с такива карати.
Съпругът ми също имаше подобна ситуация.Беше решил да смени стара гривна за нова.Златарятова започна да  смята по тарифата за 14 карата.Според него била толкова и ни били излъгали, когато сме я купували.А поне до преди 7 или 8 години в бижутериите на Испания стандарта за злато беше минимум.18 карата.Изискваме  да направи тест.Разбира се тестът показа 18.Съпругът ми  ядосан  от упорството на господина ,така и не направи замяната.
От тогава не влизам в български златарски магазини
Диаманти и перли не нося ежедневно, а само в случаите, когато са си на мястото..

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 848
Харесвам сребро, сребърни бижута, рамки за снимки, прибори, чаши и т.н.
Жълтия цвят на златото не ми допада, отделно от това златото много го губя или ми го крадат. Ако трябва да избирам между метали предпочитам сребро, платина, бяло злато в този ред.
Не обичам претрупаните бижута, както и тези, които носят по пръстен на всеки пръст и по няколко верижки на врата си. За мен бижуто трябва да се съчетава според повода, тоалета и мястото на което отиваш. Задължително правило за мен е прибера ли се вкъщи да свали всички бижута от себе си, това го имам като навик от майка си, а тя от нейната майка и т.н. За мен в бижутата е важна символиката и изяществото не толкова стойността. Всичките ми бижута имат преди всичко сантиментална стойност за мен.

# 20
  • Мнения: 2
Привет и от мен! Аз също предпочитам сребърните бижута пред златните - особено тези  с естествени камъни. 

# 21
  • Мнения: 2 677
Харесвам и имам всякакви бижута - сребърни, златни - бяло и жълто злато, камъни - скъпоценни и полускъпоценни, сваровски, перли, дървени, както и съвсем евтини дрънкулки. Имам старинни, "модерни" и изработени от приятелки - всички ми носят различно настроение. Тази година нося и си купувам предимно сребро.

# 22
  • Мнения: 4 379
В ежедневието нося халка и гривна от волфрамов карбид (W2C и WC) ,които
се получават чрез загряване на волфрам на прах и въглерод  и се използва за изработка на пръстени чрез синтериране (пресоване). Поради високата твърдост на волфрамовия карбид, изработените от него пръстени са изключително устойчиви на надраскване. Не потъмняват, не се зацапват и не губят блясъка си.
Намирам бижутата от този материал за стилни  без да се натрапват с присъствието си и предназначени за хора извън клишета.
https://www.google.bg/search?q=%D0%B1%D0%B8%D0%B6%D1%83%D1%82%D0 … ywKHRWfARwQsAQIGA

# 23
  • Мнения: 1 610
Любима тема.... Heart Eyes
Винаги когато естетиката радва окото, ликува  и душата.
Обичам да подарявам бижута.  Всичките ми приятели носят с радост моите подаръци и аз много се радвам, че им харесват и носят.

Харесвам ювелирното изкуство, често посещавам, разглеждам, купувам...
Най-много ми харесват моделите на руските майстори/ювелири- стилни, премерени, изящни, модерни... Впечатляващи са!!! newsm08
Арабските/източните са ми претрупани, а  африканските бижута, ако не са диаманти, трудно ще ми се понравят... Wink
 --------------------------------
Дрънкулки, пера, кожа, кокали .... това не го възприемам за естетично.
 

# 24
  • Мнения: X
Аз пъък напоследък се отплеснах в бижута от дървени мъниста или семенца, а също така и стъклени бижута.
Жълтите , белите, розовите метали и другите превзети труфила ги скрих дълбоко някъде.
 bouquet

# 25
  • Мнения: 892
Харесвам най-различни бижута, обичам перли, но от металите предпочитам жълто злато. Не го намирам за пошло, а за красиво, отива си с косата ми. На мен сребро и бели метали не ми отиват. Декоративни елементи на чанти и други аксесоари също предпочитам златни - жълто злато, часовникът ми също е в този цвят. Обожавам комбинацията от жълт метал, може и да не е злато, и тюркоаз. Мисля, че жената прави бижутата, а не обратното ...

# 26
  • София
  • Мнения: 1 355
Аз пък обожавам перли. Не смятам, че са предназначени само за официални поводи.  Просто зависи от модела.  Фен съм на един наш магазин - вносител на такива бижута и ги посещавам от влеме на време. Имам всякакви - бели, розови, черни перли, в съчетание със сребро, злато, кожа...

# 27
  • Мнения: X
Кой магазин сподели?
И аз ще споделя откъде поръчвам понякога и какви подаръъъъци правят на купувачите.А когато имат намалениееее, не ми се говори. И само да знаеш всеки детайл ,дори на култивираните перли е изключителен.
И аз съм фен на перлите, но те са доста строги и не ги нося всеки ден.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 9 400
Аз също харесвам всякакви бижута,но предпочитам бяло злато и сребро.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 355
Кой магазин сподели?
И аз ще споделя откъде поръчвам понякога и какви подаръъъъци правят на купувачите.А когато имат намалениееее, не ми се говори. И само да знаеш всеки детайл ,дори на култивираните перли е изключителен.
И аз съм фен на перлите, но те са доста строги и не ги нося всеки ден.

Yuno pearls
Хайде сега ти сподели☺
Всъщност строги са само нанизите. Има доста модели, които са напълно подходящи за ежедневие.
Благодаря за уточнението, което направи за изключителността на всяка перла, и всъщност това е нещото, което най-много ми харесва.  Уж еднакви, но не съвсем...

Общи условия

Активация на акаунт