Лотария "Зелена карта" 2018

  • 342 021
  • 2 923
  •   1
Отговори
# 2 775
  • Мнения: 25 736
Лотария "Зелена карта" 2019 - започна ли вече регистацията и някой може ли да сподели адреса на сайта.
Благодаря!
На първа страница има много информация, за четящите. Peace

# 2 776
  • Мнения: 7
Лотария "Зелена карта" 2019 - започна ли вече регистацията и някой може ли да сподели адреса на сайта.
Благодаря!

Здравей,
по принцип започва от 4 октомври до 7 ноември. Ето линк
https://www.dvlottery.state.gov
Следете, още няма информация за 2019 г.

# 2 777
  • Мнения: 433
Лотария "Зелена карта" 2019 - започна ли вече регистацията и някой може ли да сподели адреса на сайта.
Благодаря!

Рано е още, обикновено регистрацията отваря октомври месец.

# 2 778
  • Мнения: 690
Хората са нетърпеливи Wink

# 2 779
  • София
  • Мнения: 293
Имате ли дата за интервю. Днес си проверихме статуса,имаме насрочена на 3.10.2017

# 2 780
  • Мнения: 160
Имате ли дата за интервю. Днес си проверихме статуса,имаме насрочена на 3.10.2017

...Това е супер яко и поздравления Simple Smile
Според нашия номер, ние ще има да си чакаме сигурно до най-рано зимата Sad Simple Smile

Последна редакция: пн, 21 авг 2017, 10:59 от Stanislav Kojleev

# 2 781
  • Мнения: 160
Здравейте.

Искам да попитам след като спечелих зелена карта, според Вас време ли е да се ослушвам за работа в САЩ при положение, че още дата за интервю не съм получил и най-вероятно ще е зимата или пролетта до година..?

Извинявам се, ако въпроса ми е много тъп. Simple Smile

# 2 782
  • Down south
  • Мнения: 7 678
Можете да разгледате какво е предлагането във Вашата сфера в щат/град,  който сте избрали.
Според мен е рано да се пускат резюмета, защото практически Вие още нямате виза и ако работодателя ви попита, дали имате право да работите в САЩ, какво бихте отговорили - принципно да, но още не  Wink Имайте също предвид, че тук много хора не знаят какво е "зелена карта" и т.н. та, ако и това се наложи да обяснявате, преди още да имате в ръка, поне визата, нещата се заплитат още повече.

Разглеждайте обявите, интересувайте се от заплащане, наеми, училища, ако имате деца и като минете интервюто ще имате бойна готовност Simple Smile

# 2 783
  • Мнения: 2 024
Можете да разгледате какво е предлагането във Вашата сфера в щат/град,  който сте избрали.
Според мен е рано да се пускат резюмета, защото практически Вие още нямате виза и ако работодателя ви попита, дали имате право да работите в САЩ, какво бихте отговорили - принципно да, но още не  Wink Имайте също предвид, че тук много хора не знаят какво е "зелена карта" и т.н. та, ако и това се наложи да обяснявате, преди още да имате в ръка, поне визата, нещата се заплитат още повече.

Разглеждайте обявите, интересувайте се от заплащане, наеми, училища, ако имате деца и като минете интервюто ще имате бойна готовност Simple Smile

А моите наблюдения са, че понятието Permanent Resident ("постоянно пребиваващ", което очевидно е подплатено с право на работа) е напълно известно, за разлика от Green Card Holder. ("зеленокартовец")... Пиша го просто като съвет кое понятие да се използва по автобиографии и пр. документи и формуляри.

Съществен въпрос е и друго - масово чиновниците (дори и държавни институции) не са наясно, че визата в паспорта е равносилна на винила "Permanent Resident Card" и с тази виза може да доказваш статута си преди да получиш въпросния винил, който идва по пощата в рамите на 2 месеца. С една дума преди да ти дойде зелената карта по пощата има известни (неправомерни, но реални) спънки в намирането на работа.
Hands V

# 2 784
  • Down south
  • Мнения: 7 678
Цитат
А моите наблюдения са, че понятието Permanent Resident ("постоянно пребиваващ", което очевидно е подплатено с право на работа) е напълно известно, за разлика от Green Card Holder. ("зеленокартовец").
Съгласна, но въпреки това много хора казват, че са "green card holders" или направо "green card winners"  Whistling
От друга страна,  не мисля, че в днешно време това е част от резюмето, статута, имам предвид. Когато/ако се свържат с потенциален кандидат, тези неща биват разисквани.


# 2 785
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 075
Green card holder никъде по формуляри не съм го срещала, само Permanent resident, а за визата или т. нар. временен печат I-551 е вярно, че 99.9% не са наясно изобщо какво представлява и гледат с недоверие.  Преди да тръгнем си бях разпечатала ето това и го ползвахме доста успешно, докато дойдат зелените карти. Подкрепям мнението на Daylily - можеш да се поинтересуваш как върви заплащането, каква работа се предлага в района и т.н. Желая ви успех! Simple Smile

# 2 786
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Сестра ми ще се явява на интервю в Щатите, обаче нещо не може да се ориентира добре с виза бюлетина. С номер 00008***  е тя.

# 2 787
  • Калифорния
  • Мнения: 464
Сестра ми ще се явява на интервю в Щатите, обаче нещо не може да се ориентира добре с виза бюлетина. С номер 00008***  е тя.

Вероятно декември или януари ще бъде интервюто, според мен Hands Thumbsup

# 2 788
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Сестра ми ще се явява на интервю в Щатите, обаче нещо не може да се ориентира добре с виза бюлетина. С номер 00008***  е тя.

Вероятно декември или януари ще бъде интервюто, според мен Hands Thumbsup
Благодаря, изобщо не можем да се ориентираме дали за там вече има някакви дати излезли.Тя ползва имиграционен адвокат и тя ѝ беше казала, че според нея ще мине есента интервюто.

# 2 789
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 075
Сестра ми ще се явява на интервю в Щатите, обаче нещо не може да се ориентира добре с виза бюлетина. С номер 00008***  е тя.
Не е голям номерът. Тук може да види как са се движили номерата в годините и да прецени горе долу кога ще е на интервю. По принцип зависи кога си е пратила ДС-260, но чета, че тази година се обработват доста бързо ДС-ите и ако го е пуснала до юли-август, ще си се движи с номерата. Също така страницата със съобщението, че си изтеглен, ще се смени с датата и часа на интервюто. Успех на сестра ти! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт