В предучилищна група една година по - рано

  • 2 577
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 68 630
Мисля си, че когато още в градината сте тръгнали с предният набор, а не с неговия си набор,  сте били с идеята да тръгне и по-рано на училище. Иначе неминуемо ще има повторение на някоя група...няма как да е иначе...


Иначе няма проблем и 4години ПГ да се карат, хипотетично, стига да са изпълнени изискванията на закона за достъп до първи клас - на7г. навършени, на 6г. навършени, може и да се отлага с една година тръгването в първи клас...това са общо взето опциите...

# 16
  • Мнения: 402
Да, всичко това звучи логично - да не могат да те задължат да тръгнеш на училище на 6 г., да можеш да повтаряш подготвителна група, но ми се щеше да го видя официално или някой да е минал по този път и да разкаже.

# 17
  • Мнения: 68 630
Закон за народната просвета, Правилника за приложението на ЗНП, ЗПУО...

# 18
  • Мнения: 402
Ще се разровя още. Мерси.

# 19
  • София на морето
  • Мнения: 171
Не съм минала точно по този път, но няма кой да те задължи, ако ти не искаш. Синът ми беше първия набор със задължителна ПГ на 5 г. В няколко у-ща с ПГ само за 6 годишни обясниха, че може детето да "повтаря", ако искам да тръгне с набора си. Не знам само в такъв случай дали е нужно да се издава удостоверението, за записване в 1-ви клас.  
В крайна сметка избрахме у-ще с ПГ за 5 годишни.

# 20
  • Мнения: 402
Да, не е съвсем същото, но звучи по - успокояващо.

Изглежда не е проблем, благодаря ви, момичета.

Общи условия

Активация на акаунт