Готварска печка

  • 15 177
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 333
Здравейте, искам да си сменя старата фурна. Каква марка и модел бихте препоръчали? Искам са е до 200-300 лв максимум и да не е Краун, Нео и другите измислени. Старата ми е Нео, котлоните и фурната не могат да се включват едновременно, което бих искала да избегна с новата фурна.

# 1
  • Мнения: 11 690
Аз съм доволна от Ханса. В този ценови диапазон, има в Емаг прилични фурни за вграждане и готварски печки с котлони.
Едната ни фурна е от Емаг, другата от Либра груп на почти двойна цена. И двете си работят перфектно и съм доволна.

# 2
  • Мнения: 4 872
 Аз също ще препоръчам Ханса. Нашата я взехме от Емаг на промоция намалена със 100 лв. Фурната е доста силна и с много функции - аз държах на вентилатор и грил. Има опция само осветление, което ми е много удобно при почистване  Peace  Много съм доволна от покупката .

# 3
  • Мнения: 2 874
Здравейте!
и аз трябва да си сменя фурната с нова - искам да не е някоя скъпа марка, и да не е от големите...
не мога да изберя от доста време, и аз се спрях на модели на Ханса, но май на Амика повече разгледах, някой с такава  newsm78

# 4
  • Мнения: 2 333
Здравейте, аз все още съм в търсене на печка.
Мнение за тази? http://www.technopolis.bg/bg/Electric-cookers/Cooker-SNAIGE-SEM60-8R/p/704316
Или тази http://www.technopolis.bg/bg/Electric-cookers/Cooker-BEKO-CSE-56000-GW/p/700561

http://www.home-max.bg/gotvarska-pechka-elite-efc-6060/

http://www.emag.bg/gotvarska-pechka-bexel-4-kotlona-furnata-50-l … -gw/pd/D2F5D7BBM/

Последна редакция: нд, 08 яну 2017, 13:02 от Шефът Антонио

# 5
  • Мнения: 2 333
Ще бъда благодарна, ако се включите с мнения за печка до 500 лв макс.  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 12 006
Ще бъда благодарна, ако се включите с мнения за печка до 500 лв макс.  bouquet
Амика - Погледни линка и виж с какви котлони, цвят, размер и т.н. я искаш.
ПП: Като поста линка и се загуби търсеното - сложи си отметка на марката отсрани.

# 7
  • Мнения: 2 333
Благодаря.  bouquet А да питам и нещо друго. За керамичните котлони трябват ли ми специални съдове или си ползвам сегашните обикновени? Има ли бързонагряващи от керамичните или те всички са такива?
Знае ли някой дали в Пловдив има някъде избор на Ханса? Четох мнения, че Амика са по-несполучливи  newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 12 006
Те ханза и амика не бяха ли един бранд? Керамичните котлони си нагряват мигновено, т.е. много по-бързо от така наречените бързонгряващи, които са обикновени /едновремешните кръгли, от плоча, не знам дали ме разбра/. Съдовете - ако сегашните ти са с гладко дъно, т.е. да прилепва на 100% и няма нагар, който би надрал плота - може да си ги ползваш. Ако смяташ, че имат неравности по дъното си купи нови, за да не си надереш плота. Не ти трябват специални за керамичен плот. За индукционни котлони се изискват специални.
Ето ти малко инфо за двете марки. Един брана са, както си мислех.

# 9
  • София
  • Мнения: 757
Аз за Беко чух много добри отзиви. Препоръчаха ми ги за този ценови диапазон, когато правих проучването си. А и моделът, който търсех ме устройваше. Много се купуват като марка. Турски са, не са китайски. Затова и аз лично си купих такава фурна и аспиратор, но още не съм ги ползвала.

# 10
  • Мнения: 65
Здравейте! Ако някой има някои от тези два модела да даде мнение  newsm78
http://www.gorenje.bg/produkti/golemi-domakinski-uredi/uredi-za- … ec67337axg/393778

https://www.pazaruvaj.com/furni-gotvarski-pechki-c3169/hansa/fcc … dMCFcEcGwodKQcIgg

Благодаря

# 11
# 12
# 13
  • София
  • Мнения: 9 870
Искам да сменя Раховец-а, отново със свободностояща, но настолна (50-60л)
Меса не готвя почти, по-скоро тестени, общо взето веджъж седмично да ползвам фурната.
Та не искам да се изхвърлям с нещо грандоманско, но...

Искам да има механичен таймер (по възможност), керамичен плот (по-скоро без индукция, макар че тиганите са за смяна).
Да може да пече на 40градуса (сушене, втасване).
Да има лампа (да свети постоянно или да се включва ръчно)
Да може да работят и фурната и котлоните едновременно.
Пиролизната функция, четох че е голямо удобство - това е опционално.
Все още имам колебания 50см или 60см ширина, но май ще е 60см.
22см плоча няма да е зле да има - особено за палачинките, ммм  Heart Eyes

Друго не се сещам.
Марки? какво да избягвам? 
Засега ще се оглеждам за внос втора употреба с гаранция, че като чета как всичко на пазара ни правено по лиценз от изтока или някоя съседка...
Ще дебна и черния петък другата седмица, понеже и за хладилник се оглеждам (а него смятам нов да си взема).

Четох, че за керамика трябват тенджери/тигани с дебело дъно, тъй като работят "импулсно", т.е. в режим вкл/изкл - по този начин регулира температурата, и му трябва термично инертен буфер, който вече е в съда, а не в плочата. Може би е предпоставка за загаряне и амортизиране на посудата.
Още се чудя дали да не си остана на котлони (бързи), но пуста мода...Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Искам да сменя Раховец-а, отново със свободностояща, но настолна (50-60л)
Меса не готвя почти, по-скоро тестени, общо взето веджъж седмично да ползвам фурната.
Та не искам да се изхвърлям с нещо грандоманско, но...

Искам да има механичен таймер (по възможност), керамичен плот (по-скоро без индукция, макар че тиганите са за смяна).
Да може да пече на 40градуса (сушене, втасване).
Да има лампа (да свети постоянно или да се включва ръчно)
Да може да работят и фурната и котлоните едновременно.
Пиролизната функция, четох че е голямо удобство - това е опционално.
Все още имам колебания 50см или 60см ширина, но май ще е 60см.
22см плоча няма да е зле да има - особено за палачинките, ммм  Heart Eyes

Друго не се сещам.
Марки? какво да избягвам? 
Засега ще се оглеждам за внос втора употреба с гаранция, че като чета как всичко на пазара ни правено по лиценз от изтока или някоя съседка...
Ще дебна и черния петък другата седмица, понеже и за хладилник се оглеждам (а него смятам нов да си взема).
Четох, че за керамика трябват тенджери/тигани с дебело дъно, тъй като работят "импулсно", т.е. в режим вкл/изкл - по този начин регулира температурата, и му трябва термично инертен буфер, който вече е в съда, а не в плочата. Може би е предпоставка за загаряне и амортизиране на посудата.
Още се чудя дали да не си остана на котлони (бързи), но пуста мода...Grinning

Не е вярно за дъното. Трябва само да са идеално гладки за да не надерат плота, т.е. да нямат нагар отдолу.

Общи условия

Активация на акаунт