Какво правят жените в менопауза, когато ... 6

  • 156 343
  • 752
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 88
Запис и от мен на 41 и от 1 година в менопауза,вълни прескачания и каквото се сетите,засега поотихнаха вълните с клименум

# 46
  • Мнения: 1 780
aca75 от колко време си на клименум. Пишеш, че  са поутихнали, но все пак ги има .....т.е намалели са  като сила и интензивност, или са се разредили?  Имаш ли промяна в килограмите  /и някой беше писал за отоци по краката/ след прием на клименума след първия месец?

# 47
  • Мнения: 88
От две седмици го пия, много е рано за килограми но отоци не съм забелязала през деня вълните изчезнаха но вечер ме спохожда понякоя все още . Но за мен това си е направо идеално ,преди не се търпеше

# 48
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Здравейте,
От доста време не съм влизала.
Симптомите на менопаузата са си същите от години, даже сега се прибави и периодично вдигане на кръвно, особено зимата.
Тази менопауза няма край - вече май четвърта година.
Записвам се да следя за нови методи, облекчаващи тази гадост....

# 49
  • Мнения: 102

Симптомите на менопаузата са си същите от години, даже сега се прибави и периодично вдигане на кръвно, особено зимата

Същите...в смисъл,смятате ли,че и прескачанията са от тях.За сърцебиенето е ясно.Опитвам се да разбера доколко са типични за климакса,защото според лекарите не се знае!

# 50
  • Мнения: 727
Вчера гледах един диетолог . Той разказваше главно за това , че се дебелее от  кръвната захар и за тово трябвало да се премине на белтъчно хранене , повечко вода и да си следим хормоните и пр. Между другото каза , че отказа от месо в възрастта 14-18 г. води при някои до безплодие при други до ранна менопауза . Отрича синтетичните витамини и каза , че естроген се набавял като един път седмично се ядяло Х50 гр. соев белтък . И още , че като дойдела менопаузата нищо вече не помага

# 51
  • Мнения: 131
Вчера гледах един диетолог . Той разказваше главно за това , че се дебелее от  кръвната захар и за тово трябвало да се премине на белтъчно хранене , повечко вода и да си следим хормоните и пр. Между другото каза , че отказа от месо в възрастта 14-18 г. води при някои до безплодие при други до ранна менопауза . Отрича синтетичните витамини и каза , че естроген се набавял като един път седмично се ядяло Х50 гр. соев белтък . И още , че като дойдела менопаузата нищо вече не помага

А случайно да си наясно откъде соев белтък?

# 52
  • Мнения: 102
Нищо вече не помага...Simple Smile Е,супер звучи,няма що!За какво по-точно не помага нищо

# 53
  • Мнения: 727
Вчера гледах един диетолог . Той разказваше главно за това , че се дебелее от  кръвната захар и за тово трябвало да се премине на белтъчно хранене , повечко вода и да си следим хормоните и пр. Между другото каза , че отказа от месо в възрастта 14-18 г. води при някои до безплодие при други до ранна менопауза . Отрича синтетичните витамини и каза , че естроген се набавял като един път седмично се ядяло Х50 гр. соев белтък . И още , че като дойдела менопаузата нищо вече не помага

А случайно да си наясно откъде соев белтък?

От фалшивите салами , кайми и пр. Може и др. продукти от соя ....Но уви колкото е полезен за мускулите - толкова е вреден за мозъка ...избора е труден

# 54
  • София
  • Мнения: 736
Соята не е добро решение. Освен, че е ГМО и води до хипофункция на щитовидната жлеза. От там пък намалява производството на хормони, забавяне на метаболизма, студенокръвност, вдигане на килограми, косопад и чупливи нокти.

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Здравейте,
Не съм влизала от години.Накратко- второ секцио през 2011г. , вътрешен кръвоизлив-хистеректомия.Имах 1 останал яйчник, заради киста махнаха и него през 2014.Оттогава се промених много.Не пия ХЗТ и никога няма да пия.Сега съм на 31г. При мен физическите симптоми са ок вече.Но имам сериозни проблеми с нервите-избухвания.Депресия, апатия почти постоянно.Имам съпруг и 2 момченца.Имам всичко, нищо не ме радва.Не се смея, чувствам се осакатена.Не пия нищо-НИЩИЧКО от 1г.Преди пиех какво ли не.Най-лошото е, че не искам да правя секс.НИКОГААААА!А преди беше мн различни.Мъжа ми проявява разбиране, но знам, че си иска.Правим 2 пъти месечно- ужас.И то ако аз се "жертвам".Сами разбирате,че 35годишен мъж има нужди и не е виновен , че аз нямам.😓 И с апатията и депресията не мога да се справя...Някой познава ли се в тези редове?Иска ми се някой да ме разбере, ама наистина.Около мен такива няма.Трудно е....

# 56
  • Мнения: 3 720
по отношение на секса и аз съм така, и без операции, просто не мога да го обясня, вече се караме за това, но нямам никакво желание , никакво, а  уж за сега има цикъл, криво ми е постоянно, правя панаир от нищо, понякога после не си спомням и причината за започването на караницата

# 57
  • София
  • Мнения: 16 165
Добре бе, хора, вие не си ли обичате половинките? Аз съм имала период от една година, когато бях на 38, преди да срещна втория си съпруг, в която не изпитвах никакво желание за секс, и аз си мислех, че нещо са ми се разбъркали хормоните, а то си било чисто загуба на любов. След 2 месеца ставам на 50, никакви промени в либидото нямам.

ХЗТ, особено при ранна/предизвикана менопауза, има за цел да пази хормоналния баланс и костната система, за мен е учудващ своеволният отказ от такава терапия. Не сте чували за остеопороза, коксартроза? Искате да ви сменят тазобедрени и/или коленни стави на 45? Чували ли сте как боли коксартрозата?

Последна редакция: пт, 16 дек 2016, 11:17 от Sharky*

# 58
  • Мнения: 3 720
не мисля,че е до любов, имам приятелки на които се чудих преди 2-3 години как не и се прави секс, сега при мен е така и не  от това,че не обичаме половинките си

# 59
  • Мнения: X
Desert`Rose това което си написала е потресаващо... На 31 години... просто не мога да повярвам.
Подкрепям всяка дума на Sharky* и добавям - сексът е полезен за здравето. Като се лишаваш от него си вредиш буквално. Отделно, че наказваш съпруга си за нещо за което той не е виновен, наистина - не го ли обичаш?
Във всеки супермаркет продават лубриканти.
Липсата на желание в критическата е ясно защо няма. А ако няма желание преди това  - sunrise_67 може би нещо са ти сбъркани хормоните, консултирай се със специалист.

За депресията критическата не ви е виновна, препоръчват магнезиеви препарати - хвалят Магне Б6 и такива подобни, опитайте. Ремотив също, на мен веднъж ми помогна при депресия.

Общи условия

Активация на акаунт