Какво правят жените в менопауза, когато ... 6

  • 156 561
  • 752
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 727
Този месец посетих хомеопат-гинеколог за изследване с биолазер Оберон. Според лекарката цикълът ми е без овулация. Каза, че др. месец може и да има овулация и ми изписа витамин Е. В големи количества стимулирал яйчниците. После моя близка сподели, че и тя затова го ползвала.
Освен това ми предписаха и таблетки за намаляване на обилното кървене. В момента съм на трети ден и мога да кажа, че за сега съм доволна от резултата. Гинекологът обясни, че тъй като прогестеронът е малко и не може да свие кръвоносните съдове, кръвта буквално се излива от мен. По принцип съм против синтетичните лекарства, но като претегля на везната, мисля да ги вземам. Разчитам на тях, за да си запазя кръвчицата, че губя желязо, да намаля значително "спешното" пране в тези дни, а и дискомфортът е от значение.

Малко е дълго за обяснение , но търпение все пак до тук съм изгледала само 32 ч. от семинара на К. Заболотный ...
През токсиказната бременност на майката нейните бъбреци се натоварват изключително много , организма запомня това и после  за да отхвърли поредната   катастрофална за него бременност реагира с различни видове приоми : хормонален дисбаланс и пр. ...Но кръвта и бъбреците вече са токсикирани и организма търси резервни изходи за пречистване : изпотяване - чрез кожата и обилна менструация .
- за първото кожата да се поддържа с отворени пори
-за второто да се пие вода за да е по-малка концентрацията на вредните соли
И вече в периода на спиране на месечният цикъл на 48% от жените получават високо кръвно ...а то било в следствие на това , че не можели вече да изхвърлят токсините с кръвта (предполагам и изпотяването и в същата  връзка) . Кръвта се сгъстявала и това докарва и проблеми със сърдечносъдовата система ....За да се справи организма следвало да се отиде в център за лечение с пиявици в дните , когато по принцип трябва да има цикъл и за 2-3 дни да се даде ок. 200 мл. кръв .
Пиявиците , които по-расо били отречени , пак ги признали - слюнката на пиявиците разреждала кръвта , даже , ако сте във водна среда и имате тромб , те се залепяли точно там и го изсмуквали

т.е. детоксикация и ще мине , аз 5 г. се влачих с непрекъсната кървене и докторите само се чудеха  защо - взех да пия повече вода и ми мина , но после пък от стрес получих ранна менопауза , но това е друго

# 271
  • Добрич
  • Мнения: 5 451
Интересен поглед върху нещата.

Мисля да пробвам отново хомеопатия плюс SEST. Предния път имах подобрение.

# 272
  • Пловдив
  • Мнения: 1 882
Аз съм градско чадо (без село) от Пловдив, при нас по соца в магазините продаваха само пилешко. Свинско и телешко съм прояла вече като възрастна.

+1. Peace

Телешко и сега не ям, не ми харесва.
И аз съм градско чадо и си ям всичко .Нз какво е домашно месо ,нито мляко .
Сега за да не трупам кг.вечер съм само на салата и плодове .
През деня гледам да не прекалявам с яденето и ходя пеша сутрин на работа .Искам да вметна ,че от вс .се отказвам ,но от сладкото Не !
Иска ми се и малко да се стегна ,но сама не ми се ходи на фитнес .
Миналата година танцувах ,но тази  вече не се чувствам конфортно сред младите  Sad
На 40 год .бях когато ми спря цикъла ,а сега съм на 51 г.
Пия магнерич тъй като ми се схваща пръсеца и нищо за климакса .
Отвреме на време имам вълни ,но не е страшно .Това да е ! Simple Smile
Важното е да сме здрави ,пък каквото е !

# 273
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 730
Аз съм градско чадо (без село) от Пловдив, при нас по соца в магазините продаваха само пилешко. Свинско и телешко съм прояла вече като възрастна.
То И аз съм била градско чедо(майничка),но имах дядо и баба от северна България като малка.
Татко купуваше от местните ферми и близките села после. От соц магазините купувахме от време на време. Беше неизбежно.
И аз си плащам последствията сега и то с лихвите.

# 274
  • Мнения: 54 389
Въобразявате си.
На мен защо нищо ми няма?

# 275
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Въобразявате си.
На мен защо нищо ми няма?

Защото си късметлийка  Peace

# 276
  • Мнения: 54 389
Може. И с пубертета, и с бременността бях така. Не ми въздействат хормоните.

# 277
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 730
Може. И с пубертета, и с бременността бях така. Не ми въздействат хормоните.
Ами именно де,щото си късметлийка Joy

# 278
  • Мнения: 727
https://www.youtube.com/watch?v=ZFhTay-ep2k

Менопауза: худеть не надо! Как женщине сохранить здоровье в период менопаузы.

# 279
  • София
  • Мнения: 16 193
Пиявиците ме уплашиха, иначе другото звучеше много логично. Чак се възгордях от себе си, толкова правилно съм се "държала".

# 280
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Пиявиците ме уплашиха, иначе другото звучеше много логично. Чак се възгордях от себе си, толкова правилно съм се "държала".
https://www.youtube.com/watch?v=ZFhTay-ep2k

Менопауза: худеть не надо! Как женщине сохранить здоровье в период менопаузы.
Може ли да обясните с няколко думи за какво става въпрос, че не разбирам  Embarassed

# 281
  • София
  • Мнения: 16 193
С две думи: докторът от видеото обяснява, че през/преди менопаузата е правилно да се качат едни 10-12 кг на корем и дупе, защото в мазнините на тези "стратегически" места се складират женските хормони, които след спиране на дейността на яйчниците ще се взимат от тялото от именно от тези складове. Затова да не се прекалява с диети и гладуване с цел запазване на перфектната фигура. Другото е - никакви физически претоварвания, никакив тежести и щанги, повече движение, да, но без екстремности: т.е. ходене, плуване, каране на колело, но без свърхнатоварване, идеята е всичко да се прави спокойно. Намаляне на сладкото и тестените, повече салати и плодове.

А пиявиците са "вместо" мензис. А обаче съм крайно пъзлива, затова точно пиявиците мисля да ги пропусна.

# 282
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
С две думи: докторът от видеото обяснява, че през/преди менопаузата е правилно да се качат едни 10-12 кг на корем и дупе, защото в мазнините на тези "стратегически" места се складират женските хормони, които след спиране на дейността на яйчниците ще се взимат от тялото от именно от тези складове. Затова да не се прекалява с диети и гладуване с цел запазване на перфектната фигура. Другото е - никакви физически претоварвания, никакив тежести и щанги, повече движение, да, но без екстремности: т.е. ходене, плуване, каране на колело, но без свърхнатоварване, идеята е всичко да се прави спокойно. Намаляне на сладкото и тестените, повече салати и плодове.

А пиявиците са "вместо" мензис. А обаче съм крайно пъзлива, затова точно пиявиците мисля да ги пропусна.

Тъкмо се бях отчаяла с тези 10кг. отгоре  Sad Какво ли не правя, за да ги смъкна, но без резултат. Никога не съм била закръглена освен в пубертета..... имам чувството, че карам втори пубертет във всяко едно отношение..........  Не мога да гладувам, с гастрит съм. Стремя се да се храня здравословно, макар, че в днешно време е почти невъзможно. Но желанието ми за сладко е ужасно!!!! Никога преди не съм обичала сладко, а сега...... борбата е голяма....  ooooh!
Благодаря ти за превода  Hug

# 283
  • София
  • Мнения: 2 521
Хах! Точнооо 12 при мен!  И няма мърдане!

# 284
  • София
  • Мнения: 16 193
Те и при мен са 12. Заковала съм на 75. Е, поне свалих от 78 на 75.

И на мен ми се е събудил гастрита...от всичко, което хапна, ме боли, и едни киселини нагоре-надолу.

Общи условия

Активация на акаунт