Отслабване – 16-годишна

  • 19 798
  • 271
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 850
Някой спомена яйце. Та само жълтъка (100гр) е = 850 Ккалории. Трябва да привикнеш стомаха си да посреща по-малко храна, оттам той ще отделя по-малко стомашни сокове, които се усещат като чувство за глад. И да вечеряш нещо малко и горещ чай без захар. Последния създава усещане за ситост. Българина обикновено се тъпче късно вечер и ляга да спи с пълен стомах... От месата най-добре е телешко (говеждо) което е по-нискокалорично, по-трудно смилаемо и хаби много енергия за смилането му.
  А знаеш ли колко ядат актрисите милионерки от Холивуд? Максимум 500 - 600 ккал на денонощие. За тях "гладен съм" е когато ти "стърже" от глад, а не когато си казваш: "яде ми се"! [/color]
Интересно ми е колко яйца трябва да изядеш, за да достигнеш до 100 гр. жълтък  Shocked Помислете малко преди да пишете. И не е вярно, че в 100 гр. жълтък имало 850 калории

Яйце (жълтък + белтък) сурово 100г съдържат - 143Калории

Като имаш предвид, че едно средностатистическо цяло яйце тежи около 50 гр.

А относно холивудските актриси милионерки  ooooh! Нима съветваш 16 годишното момиче да се храни с 500-600 калории на ден? Това е повече от безумно и освен хранително разстройство като анорексия или булимия нищо друго няма да си докара, следвайки примера на холивудските актриси.


# 46
  • Мнения: 542
Love е синтезирала основното.  Идеята е да промениш трайно начина си на ядене, а не да постигнеш бърз (като правило временен) ефект. Вероятно  майка ти няма да е против изхвърлянето на боклуците от менюто ти. И не си търси оправдания в отказа й да ти съдейства- все пак си на 16, не на 6!

Мога да добавя следното:
Записвай си в продължение поне на 1 седмица часовете, вида и приблизителното количество на храната (и напитките!), които консумираш. Вероятно ще се изненадаш колко много храна поемаш (някой те почерпил с бонбон, едно сокче, пакетче чипс или вафличка между другото, "ревизия" на хладилника след вечеря, купа пуканки пред ТВ...). Би трябвало да се ориентираш кога огладняваш и да замениш вредните храни с полезни (има избор на полезни и вкусни  Wink ), да премахнеш безразборното ядене и да понамалиш количествата. Ще отчетеш и дали пиеш достатъчно вода.

Яж бавно и осъзнато (не докато четеш или си на компютъра)!

Добре ходиш ежеденевно, но се старай  да е бързо, така че да се изпотиш! Но само ходене не е достатъчно. Аз лично пред фитнеса предпочитам груповите занимания. Повечето групи са само женски, така че мъжките погледи няма да те притесняват. Избери си заниманията по свой вкус, може да пробваш различни, да комбинираш.  Трябва хем да ти е забавно, хем да не ти е лесно т.е. да се натоварваш. Взимай си  месечна карта - хем е по-евтино, хем ще ти е съвестно да пропускаш часовете си. Всичко допълнително- туризъм, танци, велосипед, ролери е добре дошло.

Вече са ти писали- добре е да се мотивираш. Със сигурност ще отбелязваш личните си постижения, но включването в някаква група, свързването с персонален макар и он-лайн "треньор" би ти помогнало да не се откажеш бързо бързо.

Все още си във възрастта на бързия метаболизъм и сега ти е моментът да влезеш във форма. Недей да гониш бързи резултати (забрави за всякакви чудодейни прахчета , капки и диети).  Успех!

# 47
  • MI
  • Мнения: 11 803

Дневното ми меню изобщо не е разнообразно. Много обичам ябълки и банани но като ходя на училище не ям това. Все си взимам някакви мазни закуски (пица, джоб или нещо подобно). Обяд - някакъв сок и пак някаква закуска. А, като се прибера - каквото има вкъщи. Най-често готвено (мазна храна, пържена)....  Аз бих могла да си взимам храна от магазина от предния ден но не знам каква. Затова моля за помощ тук..

Ето това е проблема, не се мъчи с диети. Трябва ти промяна в начина на хранене. Спри ги тези закуски на първо време, носи си нещо приготвено вкъщи. Сандвич от черен хляб със селенчуци и сирене например или малко шунка вместо сиренето. Кисело мляко с мюсли.  Купи си един банан или ябълка и ги сложи в раницата. Спри мазно, бял хляб и други тестени и сладки за известно време. Яж черен хляб, постно месо, постни сирена, повече зеленчуци.

Вече си голяма, защо не предложиш на майка си да готвиш ти от време на време? Започни с прости неща, но без пържено и с малко мазнина. Ще ти дадем идеи ако ти трябват.  Hug

# 48
  • Мнения: 54 388
Не бъркайте момичето.
Не само, че не трябва да ограничи мазнините, а обратното, да ги увеличи.
Но да не са олио и маргарин, а масло, патешка или свинска мас.
Да забрави за всякакъв вид хляб, тестени, спагети, джънк, сокове и газирано, захарни изделия, дори за картофи и ориз.
Само така ще отслабне, без да гладува.
Плодовете също да са малко и то несладки.
Храната да бъде месо, яйца, риба, заленчуци и сурови ядки.

Фитнес е нужен, но само с него няма да стане.
Важно е какво яде.
Пълнее се от висок инсулин, не от въздуха, както пишат някои, а той се увеличава при прием на въглехидратна храна.

# 49
  • MI
  • Мнения: 11 803
Скрит текст:
Не бъркайте момичето.
Не само, че не трябва да ограничи мазнините, а обратното, да ги увеличи.
Но да не са олио и маргарин, а масло, патешка или свинска мас.
Да забрави за всякакъв вид хляб, тестени, спагети, джънк, сокове и газирано, захарни изделия, дори за картофи и ориз.
Само така ще отслабне, без да гладува.
Плодовете също да са малко и то несладки.
Храната да бъде месо, яйца, риба, заленчуци и сурови ядки.

Фитнес е нужен, но само с него няма да стане.
Важно е какво яде.
Пълнее се от висок инсулин, не от въздуха, както пишат някои, а той се увеличава при прием на въглехидратна храна.

Оффф, и аз на нейната възраст горе-долу свалих достатъчно килограми, така че мога да й дам съвет. Не съм си ги върнала до ден днешен, а строги диети не съм пазила. И нямам висок инсулин никога не съм имала.  Rolling Eyes Ти прочете ли тя какво яде сега? Трябва да си медицинско чудо, че да не надебелееш с такъв режим. Ако смени малко начина на хранене с по двата часа ходене на ден няма и да усети как е влязла във форма.

# 50
  • тук и там
  • Мнения: 11 521
Увеличи движението и намали малко калориите!Не мисля че пубертета е възраст във която да се лишава човек от основни нутриент за сметка на други.Храни се балансирано-на тази възраст се свалят килограми бързо-но намали количеството и избягвай безалкохолни,вафли и други със високо съдържание на захар.Започни да спортуваш,трябва да увеличиш активноста си-ходенето пеша не е достатъчно.Пълнее се когато приемаш повече калории от колкото изразходваш!

# 51
  • Мнения: 54 388
Скрит текст:
Не бъркайте момичето.
Не само, че не трябва да ограничи мазнините, а обратното, да ги увеличи.
Но да не са олио и маргарин, а масло, патешка или свинска мас.
Да забрави за всякакъв вид хляб, тестени, спагети, джънк, сокове и газирано, захарни изделия, дори за картофи и ориз.
Само така ще отслабне, без да гладува.
Плодовете също да са малко и то несладки.
Храната да бъде месо, яйца, риба, заленчуци и сурови ядки.

Фитнес е нужен, но само с него няма да стане.
Важно е какво яде.
Пълнее се от висок инсулин, не от въздуха, както пишат някои, а той се увеличава при прием на въглехидратна храна.

Оффф, и аз на нейната възраст горе-долу свалих достатъчно килограми, така че мога да й дам съвет. Не съм си ги върнала до ден днешен, а строги диети не съм пазила. И нямам висок инсулин никога не съм имала.  Rolling Eyes Ти прочете ли тя какво яде сега? Трябва да си медицинско чудо, че да не надебелееш с такъв режим. Ако смени малко начина на хранене с по двата часа ходене на ден няма и да усети как е влязла във форма.

Прочетох, Нели - тестени закуски, сокове, пържени с олио разни неща вкъщи, сигурно с много хляб. Ще пълнее от тях, много ясно.
А ти мерила ли си инсулина дали е висок?

# 52
  • MI
  • Мнения: 11 803
Прочетох, Нели - тестени закуски, сокове, пържени с олио разни неща вкъщи, сигурно с много хляб. Ще пълнее от тях, много ясно.
А ти мерила ли си инсулина дали е висок?

Да, на долна граница съм даже.  Laughing Правя си ежегодно пълни изследвания, в норма съм си, и кръвното и холестерола ми са си супер. На 35 съм, така и не надебелях пак. Просто има нужда от промяна и балансиране на режима момичето. Млада е, сега й е супер бърз метаболизма и ще отслабне за нула време. Само да спре тези пържени истории и закуски. Филия черен хляб нито ще я натрови, нито ще надебелее от нея. Но да, никакъв маргарин, в никакъв случай. Явно и мазнини яде доста, затова й казах да ги ограничи. И зеленчука не е достатъчен. За мен тя няма нужда от специални диети, а от по-здравословно хранене. Явно се и движи доста, едни упражнения по 20 мин всеки ден ще я стегнат.  Peace

# 53
  • Мнения: 31 646
Здравейте!
Аз съм момиче на 16 години. Винаги съм си била пухкава и големичка. Но преди седмица посетих личния си лекар за здравен картон за в училище и просто се сринах....
Узнах, че съм 89 килограма и съм висока 1,69. До в този момент просто не бях осазнала сериозността.
Искам да отслабна. Обаче естествено логично живея с родителите си. Майка ми преди много години имаше проблем с една диета и беше влязла чак в болница и сега и дума да не става вкъщи за гладуване, прекалено се грижи за мен. Мисли си, че и аз като нея ще стигна до болница. Аз съм отличничка в училище и знам понеже съм на 16 какви рискове би могло да последват ако нещо сгреша с диетата. Обаче не мога да живея повече така. Знам, че и теглото в момента ме убива.....
Искам да отслабна. Пробвах с три дневната диета с вода, обаче това е просто убийствено. Ще ви питам дали сте запознати с Фито спрея за отслабване и какво ви е мнението? Shocked


Зарежи диетите. Противопоказно е в подрастваща възраст за хормоналния баланс. Говоря от личен горчив опит.
Трябва ти воля, търпение и спокойствие. Не бързай с отслабването. Не ти трябва диета, а здравословен начин на живот/хранене/ и спорт. Може да запишеш танци, бойно изкуство или нещо. Или просто вкъщи ако имаш уреди да ги ползваш. Зарежи хапчета за отслабване. Няма вълшебни хапчета. Ако имаше, всички щяхме да сме слаби.
Минала съм през какви ли не експерименти с храна и спорт докато намеря това, което ми пасва. Всеки сам си преценява кой режим му понася.
Трябва ти хранително ограмотяване. Кое е полезно и кое е вредно. Потърси информация за протеини, въглехидрати и мазнини. Трябва да знаеш как протеините, въглехидратите и мазнините влияят на организма. Но трябва да си наясно, че в тези групи има както полезни така и вредни.
Като цяло тестени неща с висок гликемичен индекс трябва да се изключат - газирано, сокчета, торти, пасти, пици и прочие производни. Това особено важи за хора с хормонални проблеми. Аз съм с инс. рез., хашимото и хипо функция на щитов. жлеза. И колкото и да ми се иска не мога да ги ям като хората с нормална обмяна. Щом и ти си пълна, може и да имаш някакви проблеми, но си млада и имаш все още здрав организъм, който ще се справи бързо.
169 съм висока като теб. Най-много бях 110 кг. Сега съм 84. Преди месец бях 89. Последните 5 ги свалих за  месец. За мен е рекорд, защото поради проблемите си свалям бавно, но просто смених отново режима си. Ще ти обясня, а ако ти хареса нещо - открадни си идея.
Пия всяка сутрин голяма чаша топла вода от почти 300 мл. След 15 минути правя кафенцето, което е с мед, не със захар или кафява. После хапвам плод, а после малко овесени ядки накиснати със сурови семена и много малко мед след леко изстиване за сладост. Семената са сурови - тиквено семе, белен слънчоглед, орехи. Преди ядях пълнозърнести малки филии с нещо си. Ама след час изпитвах глад. Ама трябва да ям, защото ще излизам, няма да припадам. Та овесените ядки със семената страшно засищат.
Друго - винаги имам в чантата си микс от сурови ядки също - бадеми, кашу, орехи, бразилски орех /2 бр на ден, не се взима повече/. Суровите семена са изключително полезни. Това са витамини, минерали,мазнини и най-вече протеини, които засищат и дават енергия. И отслабвам. Вчера примерно след работа не се прибрах, а имах друг ангажимент. В 17 часа вече бях огладняла. Вместо да си купя от спирката  някаква баничка, форнети или пица и да ми се уголеми хубавия задник, аз си извадих суровите ядки.
Премахна хляба напълно. Е, мога да направя изключение, но в крайна ситуация. С всяка манджа ям сурова салата от зеленчуци. Това са ти също витамини и минерали.
Имах преди години като бях 110 наркоманска страст към сладкото. То си беше и на стресова основа, но това не е оправдание. Трябва воля. Все още обичам сладко. Понякога си чопна или черен шоколад или нещо друго. Обожавам торти, мога да изям половин  Rolling Eyes ама вече не го правя. Миналата седмица ми купиха едно парче торта, което ядях три дни. Просто защото организма ми тотално отвикна от сладкото.
А принципно като ми се прияде сладко - посягам към плодове. Не те съветвам да приемаш фрешове. Във фреша има повече захар, а фибрите са махнати. Също така не смесвам плодове с основно ядене. Чакам да мине време или ги ям преди обяд или вечеря.
И друго което правя и заради което започнах да свалям толкова бързо.  Веднъж в седмицата, избирам си неделята почти винаги съм цял ден на плодове и ТОПЛА ВОДА, АМА МНОГО ТОПЛА. Литър и половина. Както мазния тиган го мием не със студена вода, а с топла, така и тялото се мие, но вътрешно. Късния следобед към 17 ч. си правя по-голяма купа овесени ядки със сурови семена и я ям за два три часа. Не мога да ни ги ям, защото ми става лошо от гладуването. Този разторварващ ден ми пречиства много добре организма, дава ми повече енергия и ми калява душевно
Та с тази нова система  за месец пет килограма. Сега ми трябват нови якета и дрехи, но не се оплаквам. Кожата на лицето много ми се оправи. Огромния корем се прибра много. Пак е големичък, но вече не пет минути напред, а три минути  Mr. Green
Спортувам. Всеки ден си правя петте тибетски упражнения сутрин. А вечер като се прибера яхам или велоергометъра или кростренажора. Също така вдигам и гирички. Стягат ми ръцете и бюста. Винаги когато мога използвам и не хващам транспорт за една или две спирки, а ходя. Хем полезно, но и нямам нерви да чакам тия автобуси и трамваи.



# 54
  • Мнения: 2 850
Елора  Hug bouquet bouquet
Поздравления за чудесната публикация.

# 55
  • Мнения: 31 646
Елора  Hug bouquet bouquet
Поздравления за чудесната публикация.

Благодаря  Hug

И да се "скарам" малко, но с добро чувство  Grinning

Затлъстяването си има генетични обусловености понякога. Някои хора са прости пълни, защото дето казват старите хора -такъв им е соят. Изглежда момичето няма време или средства за скъпите диети. Ако пък майката е толкова властна веднага ще пита, ти това сега защо не го ядеш, дето съм го изпържила и т.н. От друга страна 16 години не са и толкова малка възраст. Човек трябва да се бори за здравето си.

Генетичната обусловеност я имам и аз. Целият ми бащин род са огромни. Тоест те както и аз сме генетично чувствителни към пустите въглехидрати. Но ген. обусловеност  не е оправдание, а незнание. Защото аз въпреки заболяванията си, въпреки гена си - свалям и си свиркам. Да, не съм като някои жени да ядат като прасета и да са кльощави, но не се оплаквам. Гледам си моя организъм.
Та няма такова нещо като - "такъв и е гена". Просто хората нямат хранителна култура. Ген може да има, но аз няма да се дам на някакъв си миниатюрен ген.  Mr. Green

# 56
  • Мнения: 1 124
Авторката на темата задължително да се изследва за инсулинова резистентност и ако има проблем там да посети ендокринолог.
Само с режим на хранене и спорт няма да се получи, ако има проблем с обмяната на веществата.
Казвам го от опит  Peace

# 57
  • Мнения: 31 646
Авторката на темата задължително да се изследва за инсулинова резистентност и ако има проблем там да посети ендокринолог.
Само с режим на хранене и спорт няма да се получи, ако има проблем с обмяната на веществата.
Казвам го от опит  Peace

Донякъде може да си права. Но си мисля, че тя е още млад организъм и може бързо с промяна на хранене да се оправи. Да се почне да се тъпче сега с глюкофаж е кофти. А и не на всеки понасят тези лекарства. Обаче все пак е хубаво да се изследва за диабет, ИР и задължително всички изследвания за щитовидната жлеза. Ако има проблем да ги метне на майка си и види докъде я докарва с тъпчене.
Моята ендокриноложка ми казва, че има хора само с промяна на режима успяват да се оправят. Но това може би зависи от степента на заболяването. Вярно че става, но по-бавно от здрав човек.
Новият ми режим не съм го прилагала досега. Та не мога да кажа дали би ми бил от полза когато бях 110. Мога само да гадая. Яд ме е само, че не съм се сетила за суровите ядки преди години.
В темата за ИР има потребителки не пият лекарства и пак успяват.

# 58
  • Мнения: 2 817
Май няма смисъл да се пънем. Детето ще избере 90-дневната диета, щото има захар и тесто  Laughing

# 59
  • Мнения: 31 646
Както си реши. На нейна отговорност.
Думите диета и политик са мръсни и тя ще го разбере скоро.  Laughing

Колежката ми караше 90 дневната. Още е дебела, сега яде всичко и не отслабва, даже качва пак. Мисли пак да я почва. Не разбирам защо хората се мъчат с тия диета. Не може ли просто да си нагодят качествен режим и да го спазват.

Общи условия

Активация на акаунт