Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 12 ноем. 2004, 15:48 ч.

Кога трябва да се приема фолиева киселина? *Б*

• 13 423
  • 30
  •   1
Отговори
Прочетох, че известно време преди забременяване и по време на временността трябва да се приема фолиева киселина. Но никъде не съм срещала информация кога е най-добре да се приема-сутрин или вечер, на гладно или след хранене?

# 1
Аз я пия преди да си легна, защото иначе ми се гади от нея.

# 2
  • София
Аз я пия сутрин след като съм закусила.

# 3
Фолиевата киселина е добавка към храната, значи се пие по време на ядене или след това. Харесваш си част от деня (след закуска, след обед или след вечеря) и започваш да си я пиеш. Wink

# 4
да допълня. Хубаво е да се запо4не поне 3 месеца преди евентуално да стане бебето и още 3 след това. Sunglasses

# 5
  • Sofia
Аз пък щом изляза сутрин от банята , това е първата ми работа - да взема ФК . И не закусвам , само пия кафе .
Не ми се гади.

# 6
  • София
и аз правя като Морена.
Знам че е хубаво на гладно да се пие , ама незнам доколко е хубаво след това и кафе.Виж чая е друго нещо.
Искам да попитам също:Знаете ли защо се пие магнезии по време на бременност?

# 7
  • в моя дом
Цитат на: svetlaa
и аз правя като Морена.
Знам че е хубаво на гладно да се пие , ама незнам доколко е хубаво след това и кафе.Виж чая е друго нещо.
Искам да попитам също:Знаете ли защо се пие магнезии по време на бременност?

не съм сигурна ама май за задържане, ако имаш контракции, не помня така ли беше...

# 8
  • София
Магнезият поддържа функцята на нервно-мускулните клетки.

# 9
Мда, сума магнезий изпих заради контракции... че и болезнени бяха  Confused

# 10
  • Canada
И аз взимам фолиева киселина, на опаковката пише да се пие по време на или след ядене. Аз я взимам на закуска.

# 11
  • Чикаго / София
Искам да попитам и, за да не отварям нова тема ще попитам в тази! По колко фолиева киселина се пие? Какви видове има /става въпрос за Бг./?
При бременността ми с Деничка не съм пила ф.к. сега се чудим с тати кога да си правим второто бебече, че искаме да са с по-малка разлика та мисля, да почна да пия за всеки случай пък то когато стане. Embarassed  Simple Smile

# 12
  • Пловдив
Аз си купувам обикновена опаковка фолиева киселина-така си и пише на нея,на Адифарм,40 таблетки са вътре. Дневният прием е едно хапченце-0,4 мг..Има и други "разфасовки" така да го кажа-Neofolik,Фолацид,на всяка си пише по колко се взимат, в зависимост от това какви са хапченцата.Но 0,4 мг е дневната норма.Не е скъпо,мойте са 2.70 например.Успех:)

# 13
  • Sofia
Здрасти и добре дошла в отбора ! Grinning

Най - често срещани са NEOPHOLIC( 90табл.) и FOLACID ( на Healthy- 120табл. ). И двете струват около 3. 50 лв.
От FOLACID си търси опаковката от 120 таблетки , а не от 100  Sign Exclamation  .

# 14
Момичетата вече са ти отговорили, но аз не се стърпях да ти кажа добре дошла.
Добре дошла при нас  Grinning

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт