Велика седмица е тази - нека Господ да ни пази! - 24 - 30 април

  • 4 137
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 414
Нанди, браво, че сте се престрашили да попътувате с малката! нормално е детето да се впечатли и да плаче след такива бурни емоции...нищо, че не и е личало да обръща внимание. колежки са ми разказвали, че след семейни празненства, децата им са се будели на всеки час с писък и рев....с 2 думи - нормално е... само съжалявам, че Мими пак е получила гърч Sad, но се надявам да е последният Praynig
за отношенията с майка ти...ситуацията е нова не само за нас, а и за родителите ни...може би на тях им трябва дори повече време, за да осмислят случващото се...сигурна съм, че всичко ще бъде по старому...само трябва малко време  bouquet  bouquet  bouquet

# 16
  • Мнения: 644
Христос воскресе..........
весела и спокойна седмица Ви пожелавам

# 17
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Силве, как е Марти? Аз нищо не разбирам от шарки, виж ТУК е много подробно инфото за варицелата, дано да ти е от полза. Стискаме палци да не сте я лепнали!

  Нанди, днес ходихме до Асеновград да закараме свеки  Laughing и Бояна така се превъзбуди от новатите обстановка и хора там, че рева почти два часа Sad дори като се прибрахме трудно се успокои, отказа да яде и заспа много по - рано от обикновенното. Спа неспокойно и с няколко будения с рев... И аз си мисля, че е нормално Мими да се изнерви и превъзбуди от многото нови впечатления, нищо, че не го изразява външно. Дано гърчовете ви забравят вече  Praynig

# 18
  • София
  • Мнения: 1 677
Здравейте,

И тази почивка свърши... Sad
Мони вече брои дните до края на училище,а Пепи има още доста-тази година завършва седми клас ooooh!
Днес ходихме до Южния парк към 15.00ч. и много се надявах да срещна някой от вас,но уви,никой не се появи Wink

Силве,да не те стряскам,но варицелата почти 100% се предава.Имам предвид,че е мнооого вероятно Марти да я е получил Rolling EyesКогато моите се заразиха Мони беше първа и имаше не повече от десетина пъпки по цялото тяло(приличат на лещено зърно),а Пепи беше с пъпки до върховете на пръстите и на ръцете,и на краката #CrazyНикак не беше приятно.Тогава Пепи беше горе-долу колкото е Марти в момента.Дано да протече в по-лек вариант!
И като се оправите,да си спомниш,че сте ни обещали да се видим Laughing

Нанди,хубаво сте попътували,но сте се и уморили май.Добре е  да се разсейваш от време на време,защото наистина няма да ти останат сили.Ако си търсиш компания за разходка-свиркай.

Ще се радвам през тази слънчева седмица и новините да са такива!
С обич от нас! Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 462
Мила Нанди, наистина много съжалявам, че пак сте направили гърч...в такива случаи наистина не знам точно какво да напиша, за да изкажа усещанията си...Искам само да те попитам, защо чакате цели два часа, преди да и поставите диазепам? Повярвай ми, Нанди, много е опасно да се поддържа дълго време състояние на гърч Sad Аз лично в момента, в който видя Гоги че изпада в състояние на гърч, веднага поставям диазепам и той за около две минутки действа. А и от нашата докторка знам, че е по-добре, когато се притеснявам че може малкия да направи гърч е по-добре да тго поставя профилактично. А веднъж поставен, той продължава да действа 12ч.  Praynig гърчовете вече да ви забравят.

Силве, не разбирам нищо от шарки, моите и двамата не са карали, но съм чувала, че колкото са по-малки когато ги карат, толкова по-леко минавали...Ако сте болнички...скорошно оздравяване...и леко! Ако ли не ... още по-добре Wink

# 20
  • Враца
  • Мнения: 871
Здравейте и от нас!
              Не сме се разписвали скоро,но с Криси в къщи просто е невъзможно да пускаш комп.Свалиха ни конците,шева е малко стресиращ , но казват ,че ще се заличи.Той е добре ....беснее...но малко сме скарани с храната.Ще чакаме да ни включат процесора на 22 май и ще се учим да чуваме.Засега почиваме.Добре , че времето се оправи , защото подивяхме толкова дни вътре.Днес се чух с Ели Акманова.В другиден ще се срещнем и запознаем.Тя е на гости в Враца.Празниците си бяхме в нас.На всички желая много....много здраве и само хубави моменти. Радвам се , че ви има. Благодаря!    bouquet

# 21
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Свалиха ни конците,шева е малко стресиращ , но казват ,че ще се заличи......
  Марго, като свалихме превръзките на мойта дъщеря след операцията, направо онемях... шевът при нея е от ухо до ухо  Sad  Сега никой не може да каже, че има белег. Хубавото е, че е с гъста и къдрава коса, това също много прикрива шева. Наистина след време косичката скрива всичко  Peace
  Много поздрави на Ели  Hug

# 22
  • Мнения: 3 698
Успешна седмица, много усмивки, радости и слънце и много разходки с колички, кукли, топки и камиончета  Heart Eyes Hug Heart Eyes !

# 23
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Хубава и успешна седмица и от нас.
Ние сме почивка тази седмица, на яслата няма да ходим по съвет на педиатърката, ще си го оставя вкъщи, та поне две седмици да се позадържи здрав  Confused, а следобяд рехабилитаторката ни е ангажирата с предстоящата конференция за кохлеарните имплантации и с нея ще се видим чак другата седмица. И си почиваме, правим си упражненията вкъщи и много обикаляме навън  Simple Smile, Яни е доволен, но му е малко скучно, май го свикнах с голямото натоварване милото и сега две седмици почивка му се виждат много  newsm78
Нашият татко ще кара шофьорски курсове,че така не се издържа вече... Да ви питам някой случайно скоро да е карал и да има листовки, че той си изтегли едни от Интернет, май на КАТ, ама ни казаха, че били грешни, дали е така?

# 24
  • София
  • Мнения: 9 853
Здравейте!
Петя,аз в момента карам шофьорски курс.Искам да ти кажа,че наистина има разлика в листовките,които ми даде инструктора и тези от Интернет.За съжаление аз в момента ги решавам и няма как да ти услужа.Но накарай мъжа си да поразпита,защото някои инструктори/като моят/ти дават листовките без да ги плащаш и ги връщаш в края на курса.Ако те интересува и друго,бих ти помогнала с удоволствие.
Ние сме малко хремави-и двете госпожици имат сополки,но мисля че ще се разминем само с това.Не знам-всеки път като се пиберем от Враца сме така един-два дни.
Целувки на всички. Hug

# 25
  • Мнения: 3 743
Здравейте, явно не е било шарка, защото повече пъпчици не се появиха, а и тези почти изчезнаха. Или нещо го е ухапало или алергия (според лекарката).

...
И като се оправите,да си спомниш,че сте ни обещали да се видим Laughing
...

Не сме забравили  bouquet

# 26
  • Мнения: 534
Здравейте!
Честит празник и от нас!
Ние се прибрахме днес и сме доста приятно уморени от пътуването.Изкарахме си добре,но вкъщи си е най-хубаво.Децата бяха много послушни/от време на време/.Сега аз се приготвям психически за петъка,когато имаме час за Св.Никола.Ако някоя от вас е ходила ще ми обясни ли как се извършва това обследване на детето.
И за друго си мисля-ние никога не сме се замисляли да ходим на ТЕЛК,винаги съм се притеснявала да използвам детето си за да взема пари,но в последно време мисля,че съвсем не е така.Защо пък да не използвам парите за логопед или за градината...И без това се чувствам доста ощетена от тая държава... Crossing ArmsМисля да говоря с педиатъра по въпроса.
Засега това е от нас!Целувки на всички! Hug
Ние ходихме на такова обследване преди 5 г.Ако нищо не се е променило продължава 1 месец.По една седмица контактува с логопед,психолог и психиатър.Те разговарят с детето и му поставят задачи възоснова на които му правят оценка.За детето е много инте ресно защото има много игри/когато играе го наблюдават/.ПОследната седмица на комисия всички обменят мнения и определят диагноза и препоръки.                                     Успешна седмица на всички.                                                                                                             

# 27
  • София
  • Мнения: 9 853
Здравейте !
При нас се появи един проблем,ако може да се нарече така.Не знам дали съм ви казвала,но нашия тати е военен.Днес са му съобщили,че съкрещават поделението,в което работи и могат да му предложат работа единствено в Плевен.Ако не приеме ще трябва да напусне армията.Това обаче за нас не е решение-имаме ипотечен кредит ,а заплатата му в момента ни устройва,за да го изплащаме.Това,което мен ме притеснява е ,че не знам какви ще са възможностите за Буби в Плевен-има ли там подходяща логопедична градина...Ще съм благодарна ако се включи някоя мама от Плевен.
Аз общо взето съм в шок от новината.Не ме притеснява друго,а това как ще реагират децата на едно такова преместване-нови хора,нов дом.А тъкмо бяхме намерили подходяща градина за Буби.Не знам какво да правим-ако решим да останем в София заради логопедичната градина това би означавало нова работа за мъжа ми ,притеснения и нерви за ипотечния кредит.Ако пък се преместим-притеснявам се,че така ще навредя на Буби,дали ще и намерим подходяща градина.Страшно съм раздвоена.Таткото не дава и дума да се продума да напусне армията,но аз не съм сигурна.
Е,това е.Ако някой може да ми даде някаква информация за Плевен ще съм му благодарна. Hug

Последна редакция: чт, 27 апр 2006, 15:47 от gele73

# 28
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
логопедична дг - Венелин Иванов №134
http://portal.bg/bin/swap?http://www.ldg134.info

# 29
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
уф ама ГЕле това не е в Плевен. Дано Искрица се вкл - тя може да знае нещо. В нет-а не намерих, ама и не рових много.

ЧЕстит випразник на патерици. ДА сте живи и здрави и много късмет.

Геле просто не знам какво да ти кажа - военните имат МНОГО привилегии. Това е факт, който не бива да пренебрегваш, колкото и да мислиш за детето - защото то тепърва ще има нужда от пари... Просто съм убедена, че няма начин да не намерите решение - друг е въпроса, че няма да стане лесно. Но не се отказвай - все пак винаги може да се върнете в Сф! Винаги. Но такъв шанс - да не гто съкратят - не е винаги. Затова лично ако бих могла и ако имам някакво право - бих те подкрепила да не се поддаваш на паниката а да идеш в Плевен.
+ това там все си мчисля, че по-лесно ще намериш детска градина за Буба, защото хората са по-мили и по-добри. Може това да а е шанс за нея - пък докато стане важно и за двете красавици КЪДЕ учат - в провинцията или в столицата - вие дай Боже ще сте изплатили кредита! Бъди смела и всичко ще се нареди, а ако можем да ти помогнем и иначе - пиши!

Общи условия

Активация на акаунт