Велика седмица е тази - нека Господ да ни пази! - 24 - 30 април

  • 4 135
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 710
Като гледам стана традиция новите теми да ги пускаме в рими - та да продължа и аз  Wink
Явно всички сте зачезнали и празнувате - надявам се да сте се заредили с много енергия и цялата предстояща седмица да е страхотна.

На мамите, които от миналата седмица се чудят дали да рискуват с второ детенце - искам да ви кажа едно голямо ДА. Та Нанди, Бебоче .... не се мотайте и не се сърдете на лекарите, че ви го препоръчват - трудно е, но си струва. Това, което Ния прави сега за Гого никой не може да го направи. От нея учи нови думи, игри, песнички и най-важното опитва се да и подражава - естествено и в лошите неща, но това... Sunglasses   Хайде край с наставленията.
Пишете като се върнете.

# 1
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Тук сме, тук смеееееее, ние сме си вкъщи, но си имам на гости свеки и не съм в особено добро настроение  Wink

  Не ми се ще да започвам хубавата седмица с оплакване, ама... нас пак ни налегна алергията. Вече съм отчаяна, защото спектърът на алергените, на които малката реагира, очевидно се разширява Sad След насекоми и лекарства, сега май сме с алергия от цъфтежа на треви и дървета. Няма какво друго да е, защото само след 10мин. на трева и пламват бузи и очи, текват сополи, започва да киха и да диша тежко... Абе, пак ще пием поне 10 дни Кларитин.

  Хайде, някой да "закопае" мойте оплаквания с добри новини в началото на седмицата!  Hug

# 2
  • Мнения: 3 537
 Laughing Laughing LaughingАз пък изобщо не се сетих че днес започва новата седмица и писах в старата тема. EmbarassedДо сега си мислех че  е неделя и се чудих защо Мая пуска нова тема днес а не утре. hahahaГолям съм заплес,да знаете. Joy Joy JoyЕ ,на всички желая успешна седмица без болести,без лошо време и ....без лошо настроение! Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 9 850
Здравейте!
Честит празник и от нас!
Ние се прибрахме днес и сме доста приятно уморени от пътуването.Изкарахме си добре,но вкъщи си е най-хубаво.Децата бяха много послушни/от време на време/.Сега аз се приготвям психически за петъка,когато имаме час за Св.Никола.Ако някоя от вас е ходила ще ми обясни ли как се извършва това обследване на детето.
И за друго си мисля-ние никога не сме се замисляли да ходим на ТЕЛК,винаги съм се притеснявала да използвам детето си за да взема пари,но в последно време мисля,че съвсем не е така.Защо пък да не използвам парите за логопед или за градината...И без това се чувствам доста ощетена от тая държава... Crossing ArmsМисля да говоря с педиатъра по въпроса.
Засега това е от нас!Целувки на всички! Hug

# 4
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Наистина е права Maia Stoitseva При мен варианта е обратен. На второто му има нещо, но вярно баткото много се занимава с него, обяснява му без да го карам и малкия ми се струва, че бавно върви напред. Имам две семейства приятели, които голямите са проблемни и сега са в един клас с малките, а едните мои приятели, които децата са им седми клас баткото вече е отличник, а малката малко се е разглезила с оценките.  За съм за втори деца. Ако бях и по-млада и трето щях да родя.

А да Ви кажа. Моето второ дете се роди в петъка след Великден и ми казаха, че няма да го бъде, но от църквата ми казаха, че този петък след Великден Църквата празнува -  Светли петък - Животоприемни източник и да не се притеснявам и всичко ще бъде наред. Тогава е бликнал животворен извор, който лекува всички болни млади хора. Пожелавам Ви положително мислене и много здраве, щастие и радост.

# 5
  • Мнения: 462
Да се разпиша и аз....макар че...не ми е много до писане Sad
Поздрав на всички с празника! Нека мир, надежда и хубави мигове съпътстват всички ви!
Мили мами, колебаещи се да имате второ дете, не се колебайте! Няма по-голяма радост от детето. Няма да ви лъжа че е лесно...но пък едно здраво дете след опита с едно проблемо дете...не се усеща...почти. А ползите за баткото или каката са хиляди!
Гого беше отминалата седмица с ангина и най-сетне е успял да увладее положението. Но и тази седмица ще гостува на баба и дядо в Пловдив...аз нямам как да си го гледам по цял ден...а и мен ме тръшна нещо. Днес едвам гледам... с температура съм...абе мани...лоша работа са това болестите по това време...
Много здраве и щастливи мигове през новата седмица!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 677
И ОТ НАС  НАЙ-ИСКРЕНИ  ПОЖЕЛАНИЯ ЗА УСПЕШНА,УСМИХНАТА И ЗДРАВА СЕДМИЦА! Hug

# 7
  • Мнения: 3 743
Привет и от мен Hug
Нека седмицата бъде изпълнена с хубави новини за здрави и щастливи дечица и мами  bouquet

Преди 2 седмици Марти беше на плуване с едно дете с варицела (вечерта след плуването му избили пъпките). От вчера Марти има 3 пъпчици на вратлето, днес сутринта вече са 5 Shocked, дали е възможно да е варицела? Няма на друго място, огледах го внимателно.

# 8
  • Мнения: 882
Здравейте и от нас,
Честит празник на всички! Да сте живи и здрави!

На нас Господ ни изпрати две нови думички - ляля, което ще рече леля и бебе, което ще рече, предполагам второ бебенце за колебаещите се мами.

През тези дни постоянно ходихме на разходки, но да се оплача вместо нейната количка трябваше да мъкнем количката на куклите, две кукли, раничка с чинийки, лъжички, шишенца и всичко каквото се сетите за кукли. Носим разбира се и играчките на куклите, за да не им е скучно.
В личен план обаче, не ми се случи нищо хубаво за съжаление. Важното е децата ни да са живи и здрави. Другото все някак ще се нареди.
Обичам Ви Hug
С момчетата е лесна работа, една топка и готово.

# 9
  • Мнения: 4 414
и ние се завърнахме.
весела и спокойна седмица на всички!
ние прекарахме спокоен и ведър Великден в Букурещ. по-късно ще кача и снимки да ни видите като туристи Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 2 356
Успешна седмица на всички  Hug  Heart Eyes  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 1 333
Здравейте и от нас!

НИе също се завърнахме Simple Smile За първи път с Мима излязохме от пределите на гр. София. ходихме на гости на баба и дядо в Тетевен, а най-голямата и хубава изненада беше че и моята майка от Гърция дойде да ни види за тези 3 почивни дни. та изведнъж Мима беше сред много хора, глъч, различна обстановка, много непознати за нея хора я гушкаха, дондуркаха, пееха... абе изобщо емоциите бяха доста. Тя не че показа че на нещо обръща внимание и й прави впечатление, но все пак за нас беше важно да разберем, че може и да пътуваме, а не да стоим затворени постоянно вкъщи.
За съжаление времето н ебеше хубаво и валеше почти постоянно.Имаме 2 кратички разходки с количката и едно сядане на кафе. Комшиите излязоха много тактични хора и не повдигаха въпроса за състоянието на детето поне пред нас, сега може да тормозят свекитата с милион въпроси, но поне мен не разплакаха и притесниха. тя нали си е красивичка и винаги нагизденичка, само това констатираха Simple Smile
Когато вчера се прибрахме обаче, малкаат госпожичка направи гърч и ни хвърли в тъч... 2 часа неутешимо плака и се надува и все е дно нещо я олеше... накрая й сложихме Диазепам и заспа милата... не й се размина и този път успокоителното Sad
Друго искам да споделя - аз като че ли съм емоционално изчерпана  Cry
Мама много рядко има възможност да си идва и за мен винаги е било гостуването й голяма радост. Тръпката да я гушкам, да я целувам и да си говоря с нея часове я очаквах много, а сега нищо ... бях като една дупка... нищо не изпитвах, нямах нужда от нищо .. зле ми е така... много ми е кофти че нищо не усетих в сърцето и душата си.. че не усетих емоционлната и моралната подкрепа, която тя искаше да ми даде.
Ужас... уплашена съм страшно много.

Пак се наоплаквах Sad
Нека е успешна седмицата на всички.  bouquet  bouquet  bouquet

# 12
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Честит празник, мили мои!
Да сте живи и здрави и само радост в домовете ви.

На нас Господ ни изпрати две нови думички - ляля, което ще рече леля и бебе, което ще рече, предполагам второ бебенце за колебаещите се мами.

Ради, откакто малката тръгна на ясла започна да разбира и да бърбори много- като отвързана е. Ако имаш възможност на някаква забавачка я води - с повече дечица. Днес сестрата ми я похвали, че знаела всички песнички (движенията, не думите Laughing) и че се справя много добре.

# 13
  • Мнения: 1 193
Привет и от нас.Времето се оправи и може би и настроението ми.Не че имам съмнения относно второ дете,но се страхувам да не занемаря грижите за първото.Т.е. аз правя в къщи два пъти по 40 мин упражнения на малката.Тя е с квадрипареза- това значи все на ръце.От никой не иска да пие вода,давам един милион хапчета на ден,заради епилепсията,сега и 4 пъти аминокиселини.Мисля че от тях има ефект.Една нова бременост значи някой друг да я гледа една година - това значи за мен занемаряване,колкото силно да звучи.Нямам финансова възмогност да я довеждам в София за рехабилитация повече от един път, а тук кой ще и прави упражненията.Неща на които трябва да намеря решение преди да се реша.Е стана дълго,пожелавам много хубаво време,много разходки и да сме здрави.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 412
Привет и от нас! Пожелавам ви само хубави моменти през Светлата седмица!!!

Нанди, и аз претърпях някаква промяна в отношенията с майка ми след като родих, но с течение на времето отношенията се нормализират, може би в нова светлина. И ние и родителите ни се променят с времето и със събитията, но съм сигурна, че откриеш нови емоции в отношенията с майка си.
Ние изкарахме сравнително спокойно в къщи, ходихме на разходки в Южния парк - а там имаше много малко хора и беше приятно.
Поздрави

# 15
  • Мнения: 4 414
Нанди, браво, че сте се престрашили да попътувате с малката! нормално е детето да се впечатли и да плаче след такива бурни емоции...нищо, че не и е личало да обръща внимание. колежки са ми разказвали, че след семейни празненства, децата им са се будели на всеки час с писък и рев....с 2 думи - нормално е... само съжалявам, че Мими пак е получила гърч Sad, но се надявам да е последният Praynig
за отношенията с майка ти...ситуацията е нова не само за нас, а и за родителите ни...може би на тях им трябва дори повече време, за да осмислят случващото се...сигурна съм, че всичко ще бъде по старому...само трябва малко време  bouquet  bouquet  bouquet

# 16
  • Мнения: 644
Христос воскресе..........
весела и спокойна седмица Ви пожелавам

# 17
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Силве, как е Марти? Аз нищо не разбирам от шарки, виж ТУК е много подробно инфото за варицелата, дано да ти е от полза. Стискаме палци да не сте я лепнали!

  Нанди, днес ходихме до Асеновград да закараме свеки  Laughing и Бояна така се превъзбуди от новатите обстановка и хора там, че рева почти два часа Sad дори като се прибрахме трудно се успокои, отказа да яде и заспа много по - рано от обикновенното. Спа неспокойно и с няколко будения с рев... И аз си мисля, че е нормално Мими да се изнерви и превъзбуди от многото нови впечатления, нищо, че не го изразява външно. Дано гърчовете ви забравят вече  Praynig

# 18
  • София
  • Мнения: 1 677
Здравейте,

И тази почивка свърши... Sad
Мони вече брои дните до края на училище,а Пепи има още доста-тази година завършва седми клас ooooh!
Днес ходихме до Южния парк към 15.00ч. и много се надявах да срещна някой от вас,но уви,никой не се появи Wink

Силве,да не те стряскам,но варицелата почти 100% се предава.Имам предвид,че е мнооого вероятно Марти да я е получил Rolling EyesКогато моите се заразиха Мони беше първа и имаше не повече от десетина пъпки по цялото тяло(приличат на лещено зърно),а Пепи беше с пъпки до върховете на пръстите и на ръцете,и на краката #CrazyНикак не беше приятно.Тогава Пепи беше горе-долу колкото е Марти в момента.Дано да протече в по-лек вариант!
И като се оправите,да си спомниш,че сте ни обещали да се видим Laughing

Нанди,хубаво сте попътували,но сте се и уморили май.Добре е  да се разсейваш от време на време,защото наистина няма да ти останат сили.Ако си търсиш компания за разходка-свиркай.

Ще се радвам през тази слънчева седмица и новините да са такива!
С обич от нас! Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 462
Мила Нанди, наистина много съжалявам, че пак сте направили гърч...в такива случаи наистина не знам точно какво да напиша, за да изкажа усещанията си...Искам само да те попитам, защо чакате цели два часа, преди да и поставите диазепам? Повярвай ми, Нанди, много е опасно да се поддържа дълго време състояние на гърч Sad Аз лично в момента, в който видя Гоги че изпада в състояние на гърч, веднага поставям диазепам и той за около две минутки действа. А и от нашата докторка знам, че е по-добре, когато се притеснявам че може малкия да направи гърч е по-добре да тго поставя профилактично. А веднъж поставен, той продължава да действа 12ч.  Praynig гърчовете вече да ви забравят.

Силве, не разбирам нищо от шарки, моите и двамата не са карали, но съм чувала, че колкото са по-малки когато ги карат, толкова по-леко минавали...Ако сте болнички...скорошно оздравяване...и леко! Ако ли не ... още по-добре Wink

# 20
  • Враца
  • Мнения: 871
Здравейте и от нас!
              Не сме се разписвали скоро,но с Криси в къщи просто е невъзможно да пускаш комп.Свалиха ни конците,шева е малко стресиращ , но казват ,че ще се заличи.Той е добре ....беснее...но малко сме скарани с храната.Ще чакаме да ни включат процесора на 22 май и ще се учим да чуваме.Засега почиваме.Добре , че времето се оправи , защото подивяхме толкова дни вътре.Днес се чух с Ели Акманова.В другиден ще се срещнем и запознаем.Тя е на гости в Враца.Празниците си бяхме в нас.На всички желая много....много здраве и само хубави моменти. Радвам се , че ви има. Благодаря!    bouquet

# 21
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Свалиха ни конците,шева е малко стресиращ , но казват ,че ще се заличи......
  Марго, като свалихме превръзките на мойта дъщеря след операцията, направо онемях... шевът при нея е от ухо до ухо  Sad  Сега никой не може да каже, че има белег. Хубавото е, че е с гъста и къдрава коса, това също много прикрива шева. Наистина след време косичката скрива всичко  Peace
  Много поздрави на Ели  Hug

# 22
  • Мнения: 3 698
Успешна седмица, много усмивки, радости и слънце и много разходки с колички, кукли, топки и камиончета  Heart Eyes Hug Heart Eyes !

# 23
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Хубава и успешна седмица и от нас.
Ние сме почивка тази седмица, на яслата няма да ходим по съвет на педиатърката, ще си го оставя вкъщи, та поне две седмици да се позадържи здрав  Confused, а следобяд рехабилитаторката ни е ангажирата с предстоящата конференция за кохлеарните имплантации и с нея ще се видим чак другата седмица. И си почиваме, правим си упражненията вкъщи и много обикаляме навън  Simple Smile, Яни е доволен, но му е малко скучно, май го свикнах с голямото натоварване милото и сега две седмици почивка му се виждат много  newsm78
Нашият татко ще кара шофьорски курсове,че така не се издържа вече... Да ви питам някой случайно скоро да е карал и да има листовки, че той си изтегли едни от Интернет, май на КАТ, ама ни казаха, че били грешни, дали е така?

# 24
  • София
  • Мнения: 9 850
Здравейте!
Петя,аз в момента карам шофьорски курс.Искам да ти кажа,че наистина има разлика в листовките,които ми даде инструктора и тези от Интернет.За съжаление аз в момента ги решавам и няма как да ти услужа.Но накарай мъжа си да поразпита,защото някои инструктори/като моят/ти дават листовките без да ги плащаш и ги връщаш в края на курса.Ако те интересува и друго,бих ти помогнала с удоволствие.
Ние сме малко хремави-и двете госпожици имат сополки,но мисля че ще се разминем само с това.Не знам-всеки път като се пиберем от Враца сме така един-два дни.
Целувки на всички. Hug

# 25
  • Мнения: 3 743
Здравейте, явно не е било шарка, защото повече пъпчици не се появиха, а и тези почти изчезнаха. Или нещо го е ухапало или алергия (според лекарката).

...
И като се оправите,да си спомниш,че сте ни обещали да се видим Laughing
...

Не сме забравили  bouquet

# 26
  • Мнения: 534
Здравейте!
Честит празник и от нас!
Ние се прибрахме днес и сме доста приятно уморени от пътуването.Изкарахме си добре,но вкъщи си е най-хубаво.Децата бяха много послушни/от време на време/.Сега аз се приготвям психически за петъка,когато имаме час за Св.Никола.Ако някоя от вас е ходила ще ми обясни ли как се извършва това обследване на детето.
И за друго си мисля-ние никога не сме се замисляли да ходим на ТЕЛК,винаги съм се притеснявала да използвам детето си за да взема пари,но в последно време мисля,че съвсем не е така.Защо пък да не използвам парите за логопед или за градината...И без това се чувствам доста ощетена от тая държава... Crossing ArmsМисля да говоря с педиатъра по въпроса.
Засега това е от нас!Целувки на всички! Hug
Ние ходихме на такова обследване преди 5 г.Ако нищо не се е променило продължава 1 месец.По една седмица контактува с логопед,психолог и психиатър.Те разговарят с детето и му поставят задачи възоснова на които му правят оценка.За детето е много инте ресно защото има много игри/когато играе го наблюдават/.ПОследната седмица на комисия всички обменят мнения и определят диагноза и препоръки.                                     Успешна седмица на всички.                                                                                                             

# 27
  • София
  • Мнения: 9 850
Здравейте !
При нас се появи един проблем,ако може да се нарече така.Не знам дали съм ви казвала,но нашия тати е военен.Днес са му съобщили,че съкрещават поделението,в което работи и могат да му предложат работа единствено в Плевен.Ако не приеме ще трябва да напусне армията.Това обаче за нас не е решение-имаме ипотечен кредит ,а заплатата му в момента ни устройва,за да го изплащаме.Това,което мен ме притеснява е ,че не знам какви ще са възможностите за Буби в Плевен-има ли там подходяща логопедична градина...Ще съм благодарна ако се включи някоя мама от Плевен.
Аз общо взето съм в шок от новината.Не ме притеснява друго,а това как ще реагират децата на едно такова преместване-нови хора,нов дом.А тъкмо бяхме намерили подходяща градина за Буби.Не знам какво да правим-ако решим да останем в София заради логопедичната градина това би означавало нова работа за мъжа ми ,притеснения и нерви за ипотечния кредит.Ако пък се преместим-притеснявам се,че така ще навредя на Буби,дали ще и намерим подходяща градина.Страшно съм раздвоена.Таткото не дава и дума да се продума да напусне армията,но аз не съм сигурна.
Е,това е.Ако някой може да ми даде някаква информация за Плевен ще съм му благодарна. Hug

Последна редакция: чт, 27 апр 2006, 15:47 от gele73

# 28
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
логопедична дг - Венелин Иванов №134
http://portal.bg/bin/swap?http://www.ldg134.info

# 29
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
уф ама ГЕле това не е в Плевен. Дано Искрица се вкл - тя може да знае нещо. В нет-а не намерих, ама и не рових много.

ЧЕстит випразник на патерици. ДА сте живи и здрави и много късмет.

Геле просто не знам какво да ти кажа - военните имат МНОГО привилегии. Това е факт, който не бива да пренебрегваш, колкото и да мислиш за детето - защото то тепърва ще има нужда от пари... Просто съм убедена, че няма начин да не намерите решение - друг е въпроса, че няма да стане лесно. Но не се отказвай - все пак винаги може да се върнете в Сф! Винаги. Но такъв шанс - да не гто съкратят - не е винаги. Затова лично ако бих могла и ако имам някакво право - бих те подкрепила да не се поддаваш на паниката а да идеш в Плевен.
+ това там все си мчисля, че по-лесно ще намериш детска градина за Буба, защото хората са по-мили и по-добри. Може това да а е шанс за нея - пък докато стане важно и за двете красавици КЪДЕ учат - в провинцията или в столицата - вие дай Боже ще сте изплатили кредита! Бъди смела и всичко ще се нареди, а ако можем да ти помогнем и иначе - пиши!

# 30
  • София
  • Мнения: 9 850
Наде,благодаря за подкрепата.И аз доста се порових в нета,но нищо не открих.
Днес целия ден ми е като мъгла-едни мисли,едно чудо...Не знам дали не греша,като поставям парите на преден план,но пък ако решим винаги можем да се върнем в София.Много ме е страх това преместване да не окаже лошо влияние на Буби-нови хора и места,с които не знам дали бързо ще свикне.Но пък може и да случим на добра градина ,а и на добри хора-това е не по-малко важно.
Това е.Аз пак ще се отдам на мисли...

# 31
  • София
  • Мнения: 4 884
Здравейте на всички!
Геле, по повод на притесненията ти искам да ти кажа, че работата на мъжа ти не е за подценяване. Моят мъж беше офицер във Транспортни войски, които вече не съществуват. Той остана извън армията без право на алтернатива, и сега работи работа с класи под предишната по отношение за заплащане и привилегии. Често си говорим колко по-хубаво и лесно би било, ако можеше да е пак офицер, но..
Мисля, че в случая вашето най-добро решение би било, ако дружно и с позитивно мислене се преместите в Плевен. Малките ти момиченца ще свикнат с новата обстановка, ти ще си намериш нови приятели и рано или късно ще си имате същият щастлив и подреден живот. А не на последно по значимост място поставям и факта, че зад гърба си ще имате един удовлетворен от работата си и добре печелещ татко.
Не се притеснявай, не се колебай...Всичко ще се подреди много скоро..Нали най-важното в случая е, че ще сте заедно и се обичате..?!

# 32
  • София
  • Мнения: 9 850
Габи,мисля,че си права.Мъжът ми много си харесва работата и е щастлив от факта,че ще остане офицер,та макар и в чужд град.Аз вече съм по-спокойна и мисля трезво.Ще се преместим.Говорих с логопедката ни следобяд.Тя ми предложи да потърси свои колеги в Плевен ,за да ме насочи към тях.Тази жена...Невероятна е и ще съм много щастлива ,ако попаднем на поне наполовина такъв ЧОВЕК като нея.
Аз се чудя дали да не пусна някаква тема с въпрос за логопедични градини в Плевен.Писах в отчетните на плевенчанки,но за съжаление нито една от тях не писа нищо по моя въпрос.Но къде да пусна такава тема?!
Успокоява ме и факта,че вие ще сте с мен навсякъде. Hug

# 33
  • Мнения: 3 698
Здрасти милички Hug,
ние бяхме на консултация-всичко ни е супер, с теглото леко манекенски го дава 7.600г., но си изглежда добре и е много подвижна, а това е по-важното.
Геле, успешно пренасяне  thumbsup , всичко ще е наред, живота в провинцията си има и добрите и лошите страни, но от вторите основното е, че по-трудно се намира работа, а при вас това е решено вече, така че смело напред, щом има интернет-отивай Grinning!

# 34
  • Мнения: 480
Здравейте!
Геле ,помолих мой познат който живее в Плевен да разучи .Обади се и каза ,че ще провери .Имам ли инфо ще пиша.

# 35
  • София
  • Мнения: 9 850
Благодаря,Аидичка!Ще чакам с нетърпение какво ще ти каже твоя познат.Аз днес съм съвсем спокойна и се надявам Плевен да бъде едно ново и щастливо начало за семейството ми. Hug

# 36
  • Мнения: 534
Бих искала да представя и друга гледна точка.Аз съм малко резервирана към специализираните заведения затова предлагам да помислиш за масова градина и индивидуална работа с логопед.Мисля,че ще е от полза контакта с деца без проблеми.

# 37
  • Мнения: 3 537
Бих искала да представя и друга гледна точка.Аз съм малко резервирана към специализираните заведения затова предлагам да помислиш за масова градина и индивидуална работа с логопед.Мисля,че ще е от полза контакта с деца без проблеми.
Аз вече писах някъде по тази тема-нищо не може да се сравни с масова детска градина ,по точно с обстановката в масовите градини. Но все пак щом няма възможност за масова -по добре специализирана,отколкото никаква. Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 9 850
За масовата градина сте прави.Дано Плевен не е като София,защото тук обиколих доста масови градини и отношените в тях беше...не ми се коментира-то не бяха диагнози от учителките ,то не беше чудо.Затова първо ще пробвам с масова,но искам да имам информация и за специализирани.Дано имаме късмет. Peace

# 39
  • Мнения: 534
Дано.Успех!

# 40
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Здравейте милички! Hug
Пак се включвам набързо да кажа,че сме добре-батковците беснеят и не слушат Wink,Калоянчо се опитва да хитрее,глезунка се много и е станал голям любопитко.Залепен е за мен,като гербова марка и всякакви опити от моя страна да го оставя самостоятелен за повече време срещат сериозна съпротива LaughingХраненето продължава да е един от основните му проблеми и все се каня да се обадя на Нинка.От спането вече почти не се оплаквам,макар че не спи под режим.Но има огромна разлика от преди,когато изобщо не можех да го приспя.Сега заспива лесно,когато му се спи,много често даже го гушвам до мен и така спим заедно...направо е супер да гушкам това топличко,пухкаво и нежно детенце и да не ме е страх,че може да се събуди дори и от дишането ми.Просто е доста по-спокоен.Макар че има периоди,когато се изнервя,особено ако е с много хора или нова обстановка...Но те са инцидентни.Расте ми момчето,скоро ще направи цели три годинки Simple Smile
В общи линии това е за мен.С мъжа ми решихме да си дадем още един шанс,да видим дали ще се получи...

gele73,получих ти бележката.Ако искаш пиши ми на кю-то.Ще се радвам да се запознаем,като дойдете.За логопедичните градини незнам какво да ти кажа...мисля,че няма такава специализирана.На мен това ми беше основния проблем,когато започнах да търся логопед за Калоян.Къде ли не питах,но така и не намерих специалист,който да работи с такива дечица.Затова и намерих логопед в София-Нина,която пише в този форум.Не искам да те разочаровам,но това е от моя опит SadПовечето специалисти,работещи с деца,като нашите за съжаление са в София,Варна и Пловдив.

Хубави и спокойни почивни дни на мами и дечица.
Целувки от мен и Калоянчо Heart Eyes

# 41
  • София
  • Мнения: 9 850
Искрице,благодаря за информацията.Сега вече съм тотално раздвоена,тъкмо се бях успокоила...Какво ще правя сега?!

# 42
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Искрице, радвам се да те "видя" отново! Дано ти е вече по-леко на сърцето и пишеш по-често.

gele73, съвет никакъв не мога да дам,но мога да ти пожелая успех и приятни емоции в новия град. Малкия град има своите предимства, дано ти хареса.

Току що гледах един репортаж по ТВ7 с Нина. Говореше за проблемите с храненето на кърмачетата. Много й се зарадвах,като я видях.

ПРи нас нищо ново. Всъщност новите неща са с малкия мъж. Днес като гледах как протяга ръчички към татко си и как се закачаше, за да му обърне внимание, ми се прииска да дам кураж на бебоче,нанди и елена - не се колебайте заради това, че грижите за болното детенце ще останат по-назад. Да, така е за съжаление,но това няма да е фатално за болното детенце, а радостта да гледате бягащото здраво човече е толкова голяма, че наистина си заслужава. Сега ми се струва,че той расте неимоверно бързо, защото всичко става без никакви усилия и разбира се с далеч по-бързи темпове.
Реших се на трето дете именно за да видя радостта от бащинството в очите на нашия татко, защото той не се е радвал като мен на здраво дете.

# 43
  • Мнения: 534
Малко съм на Вие с ICQ затова ще пиша тук.
Искрице,благодаря за информацията.Сега вече съм тотално раздвоена,тъкмо се бях успокоила...Какво ще правя сега?!
В Плевен има филиал на БАЛИЗ-ул.Белмекен 11.Засъжаление не открих тел.,но лесно ще го намериш.Обикновено има семеино-консултативни центрове към тях където ще ти помогнат с информация.Имат и дневен център в който би трябвало да работи логопед.Би трябвало да има и в пом. училище-тел.-064 850154.Можеш да опиташ и в бюрото за социално обслужване-064 806075 ул.Даскал Димо 18.В с Тотлебен има нач.логопедично училище.Възможно е преподавателите да пътуват от Плевен.тел-06510 501

# 44
# 45
  • София
  • Мнения: 9 850
Благодаря,Гери и Зара.Прегледах сайта и мисля,че ще ми свърши добра работа.  bouquet

# 46
  • Мнения: 1 193
Момичета мисля че тази седмица е велика,наистина много велика.От Велигден моята принцеса не е правила гърчове.Чукайте веднага на дърво,по два пъти ,по три пъти.Суеверна съм,дори не бях сигурна дали да ви пиша.Дано потръгне това лечение,дано ефекта е дълготраен защото от това най-много ме е страх.Нека имам сили да продължа ,нека не спира да ми се смее.Живота може и да бъде хубав.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 356
Бебо4е, стискам палци да нямате вече никакви проблеми  Praynig

# 48
  • Мнения: 3 698
Момичета мисля че тази седмица е велика,наистина много велика.От Велигден моята принцеса не е правила гърчове.Чукайте веднага на дърво,по два пъти ,по три пъти.Суеверна съм,дори не бях сигурна дали да ви пиша.Дано потръгне това лечение,дано ефекта е дълготраен защото от това най-много ме е страх.Нека имам сили да продължа ,нека не спира да ми се смее.Живота може и да бъде хубав.
Дано за напред само хубави неща ви се случват и всичко лошо остане завинаги зад гърба ви Praynig Praynig Praynig !

# 49
  • Мнения: 480
Бебо4е,много се радвам за вас!БРАВО НА МАЛКАТА ПРИНЦЕСА!Стискам палци и се моля все така само хубави неща да ви очакват!
Нацелувай я!

# 50
  • София
  • Мнения: 4 884
bebo4e, много се радвам за Петинка..Чукаме на дърво всичко лошо да е минало..

# 51
  • София
  • Мнения: 4 412
bebo4e, Дано всички изпитания да са зад вас Praynig Praynig Praynig
искрице, много се радвам, че се появи! Дано вече всички е наред и при теб!!!
gele73, успехи в Плевен! Голям град е, дано да намерите специалисти!
Успех на всички!  bouquet

# 52
  • Мнения: 2 327
Здравейте!
Тя седмицата е почти накрая. Не знам дали ще успея да ви прочета, но да се включа и аз.
На нас ни минаоперацията... Както я бяха отложили сеобадиха да ходим във вторник сутринта и веднага го оперираха. Сега сме си в София и се гледаме.
Първите дни беше доста зле, явно много го болеше детето. сега се е поуспокоил, само не може да заспива лесно, защото вече няма биба... А и храненето не се е възстановило, но това е нормално. А и на детенце много неща му се насъбраха наведнъж - операция, смяна на обстаноката... Надявам се скоро да свикне и да се чувства добре с мама Simple Smile
Хубави поивни дни на всички!
За съжаление времето се очертава доста зле... А така ми се излизаше на разходка.

# 53
  • Мнения: 3 698
Стън, бързо възстановяване на малкото юначе ,желая ви  само хубави неща и всичко да е наред вече, много целувки, силно ви прегръщам  Hug !

# 54
  • Мнения: 1 193
Stun  много целувки и от нас,скорошно възстановяване от операцията, вярвам че следващата седмица ще сте вече по-добре.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 333
Stun, скорошно възстанвяване и от нас. Щом е с мама значи всичко ще бъде ОК и малкото човече ще се справи с всичко.

Приятно стоене вкъщи, а дано др седмица е по-хубаво времето и да може да се правят разходки!!!

# 56
  • Мнения: 2 327
Благодаря за пожеланията!
Аз да се извиня на пловдивските мами Embarassed, че накрая на никого не се обадих, но много бързо ни изписаха от болницата, а първите дни не ми беше до нищо - той горкия само плачеше и ми седеше в ръцете, не искаше да спи в леглото.

# 57
  • София
  • Мнения: 9 850
Здравейте!
Ние току-що се връщаме от контролен преглед при д-р Сурчев.Всичко е наред,доктора пак прегледа всички снимки-хидроцефалията на практика вече я няма.Доктора ме посъветва да я дам в масова градина-това ще е най-добре за нея.Обясниг му за проблема ни с градините и той не остана изненадан,а по-скоро разочарован от мисленето на обществото ни.Говори ми на дълго и широко за американски семейства,осиновили българчета с много сериозни заболявания...Явно още път имаме да извървим в това отношение.
Поздрави на всички от моите бъдещи плевенски принцески!

# 58
  • София
  • Мнения: 2 356
Gele73, новините са страхотни  Grinning Много се радвам за вас.   bouquet  bouquet
Дано само хубави неща вече да се случват  Hug

Скорошно възстановяване на малкия Гинко.   bouquet

# 59
  • Мнения: 3 537
Gele73 , мен също доктор Кръстев беше ме накарал да я запиша на масова градина , аз се чудих дали ще се справи ,но тя направо разцъфтя там.Ей за това съм много благодарна на този човек,макар да не е вече между живите. HugКогато отидохме на контролен преглед след 6 месеца и му съобщихме за това,той остана много доволен .Стараеше се да не го показва,но му пролича .Казваше ми да не пропускаме нито ден ,само ако е болна да не я водя в градината.Че всеки ден прекаран  там е ценен за детето.И аз го послушах .Правех всичко каквото ми кажеше,още пазя напътствията ,които ми беше написал за това,как да се държим със Станислава .Даже открито беше ни обвинил че е разглезена,защото нямаме друго дете и че ще е хубаво да разбере в детската градина че се обръща внимание на всички деца,че светът не се върти само около нея.Оказа се прав за всичко,мир на праха му!

# 60
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Stun, радвам се, че вече е минало!
Пожелавам ви бързо възстановяване!
Щом са ви изписали бързо, значи бебо е ОК, щото Насе имаше температура и ни оставиха повечко в болницата.
А аз се чудех защо те няма на събранието в събота.

За събранието АЛА http://www.ala-bg.org ще разкажа на всички - заради нещата, които ме впечатлиха.
Първия ден, в който са говорили логопедите, го пропуснах, защото съм на работа, но е имало много интересни новости.
На втория ден отидох на обяд за събранието, и попаднах на лекцията на Ема Саутби.
ВЕднага след както се роди бебе с цепнатина на устната или небцето, в родилния дом викат нея или някоя от колежките й, за да покажат  на родителите техниките на кърмене или хранене с биберон, или поставяне на сонда за по-тежките случаи. (за у нас - всички знаете - или казват на уплашените родители - оставете го, или изписват бебето и майката да се оправя както може, с всички произтичащи от това последици)
За бебето и родителите се грижи цял екип - и психолог, и генетик, и в последствие логопед и хирург за операцията.
Гарет Дейвис, председател на CLAPA (английската организация на хора с цепнатина на устината или небцето) сподели някои идеи за набиране на средства и за работа.
Едното важно нещо е свързването на родителите с други хора, които имат дете с такъв проблем. Така има споделяне на опит и разбиране, което може да окаже само препатилият родител.
За децата те правят летни лагери, в които да намерят приятелчета. Когато всички имат една и съща операция, тя престава да е "белегът, който зяпат всички"
За срещите на родители- най-добре се получавали, когато са като парти.
(мисля да взаимстваме челния опит) Simple Smile
Относно набирането на средства - съветът беше да се използват публични личнсти с положителен имидж, защото едно детенце с оперирана устничка шокира хората, те не обичат да гледат такива неща. Друго е когато личност с влияние и обаяние подкрепи тези дечица, това хем насърчава приемането им от обществото, хем паричните постъпления били повече.
Та, това са нещата, които биха могли да са от полза и на други подобни организации.

Общи условия

Активация на акаунт