Проблем с гърнето:(

  • 2 988
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Пробва ли на тоалетната?
С детска седалка някаква, интересна...

# 16
  • Мнения: 1 381
за съжаление и мойте опити са доста безуспешни, но темата определено ми е полезна. Лошото е че аз съм н аработа, а майка ми никак нещо не се справя- досега все ми казваше че е студено и че тя не можела да го научи, щото не знам как се учи голямо дете. Нас нали са ни издържали  още от 4 м. Незнам кви ще ги свършим мислех по празниците сега да пробвам , но ще сме извън София, освен че се надявам да сме повечето време навън, не върви да опикае хотела.
Имаше период когато казваше, че има "ако", дори и в пампа, но веднага казваше, лошото сега е, че не само, че не казва, но и като го питам винаги ми казва " не, няма" . Направо се чудя как ще го науча.

# 17
  • Мнения: 798
Моят син до 2 г. категорично откзаваше да седне на гърне. Пищеше все едно го колят. И така аз изобщо не съм го молила, нито съм го насилвала да седи на гърне, нито нищо. Само седеше в стаята да свиква с гледката. На 1г. и 11м. тръгна на ясла, което според мен оказа най-голямо вличние. В началото ми казваха че там седи на гърне и върши работа от време на време, но си караше с памперса. В къщи - пищене само при показване на гърне. Пак го оставих да си кара с памперс. Гърнето пак в ъгъла. След 4-5 месеца ясла, значи около 2г. 3-4 м. той започна да си дърпа памперса да пишка прав в тоалетната като тати/ Баща му в банята му показал най-прилежно как се прави/. Тогава махнахме дневния памперс. След около месец започна да си носи гърнето за акането. След около месец махнахме и нощния памперс. И така.Без викове, без крясъци и молби, без проблем. Малко късно, но все пак успешно.От тогава /да чукна на дърво/ не ми се е случвало да свърши нещо в гащите. Браво на детето!Успех на всички!

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 823
Ех,вие,които сте с момченца сте облагодетелствани от това,че може да видят от таткото как се върши работата и да подражават с удоволствие.Аз също се опитвам да прилъжа Ели да пишкаме заедно и заедно да си сваляме гащите,ама пак не става.Пробвах и с детска седалка ,пак нищо.Ели,все така продължава да отказва категорично да сяда на гърне в къщи,ама в яслата не смее.Вече втори ден(да не ме чуе дяволчето)не се е начишкала в яслата,но като се приберем си наваксва SadВсичко що съм се сетила съм пробвала.Аз затова и пуснах темата за още идеи.Единствено може да седне на гърне,ако и дам бонбонче,ама само докато го изяде и веднага става.Хитруша е голяма.Но не ми се ще да продължавам така и да стане традиция.От яслата една от жените ме посъветва да съм по-строга и дори шамарчета да играят по дупето,но ми се струва,че така може да я травмирам.Първите два дни,когато и се карах и дори я пошляпах по дупето Embarassed,започна да хвърля гърнето и да казва,че е лошо.Тогава се замислих,че подхода не ми е правилен и като прочетох какво сте писали,съвсем се затвърди мнението ми,даже ме хвана срам.Ама толкова ме е яд,че не сяда в къщи на гърне...Явно ще трябва да изчакам момента да дойде естествено,колкото и да не ми се иска.И като виждам при различните дечица,узряването за този проблем е по различно време.
Ева,може би просто трявба отведнъж да махнеш памперса,било то и след празниците и майка ти да се заеме с гърнето.

# 19
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Светле, точно това е най-трудното да запазиш хладнокръвие и да се правиш, че не ти пука като се напишка  Tired
И аз много се ядосвах на моя  Embarassed затова и акаше упорито в гащите до 4 и половина години  ooooh! не искам да си спомням. И като помисля, че сега и второ ме чака, изтръпвам. Надявам се да мога по-добре да овладея ситуацията.

# 20
  • Мнения: 143
Здравейте и моя син до 2г.като видеше гьрнето и надаваше вик но сега от 2седмици махнахме дневния памперс .В началото се напишкваше и после ми казваше а като го питам все ми казва че няма пиш.А ако се опитам да го сложа такова гонене наставаше явно си е мислил че си играя с него. Ведньж докато беше на гьрнето му обясних чее вече голям и е батко(това за сега е вьлшебната думичка при нас)и че само бебетата се напишкват и от тогава всичко се промени ако се испусне малко се стисква ими казва да го сложа на гьрнето.За сега имаме успех с гьрнето дано да продьлжи .Желая ви успех. 

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 823
Михайлова,много се радвам,че имате успех,аз и това непрекъснато и повтарям,но явно за нас това не е вълшебна думичка SadИзобщо не я интересува нищо.Засега всичките техники за преодоляване на проблема не помагат,явно още не съзнава какво точно се иска от нея.Когато усети,че се напишква,само ми казва пиш и дотам и понеже първите дни и се карах идва и веднага започва да ме цеулува миличката.Чувства се виновна,но нищи повече.Оставям и с намокрените дрешки уж,за да и стане неприятно,но тя доста умело си ги сваля LaughingАбе голяма хитруша е.Трудно се излиза на глава с нея за каквото и да е. Thinking
мери,много си изстрадала,след като дотолкова късно си е вършил работата в гащите синът ти,поне знаеш какво не трябва да правиш с второто си детенце.Аз затова и съм щастлива,че имам достъп до форума,за да се свързвам с майчета като вас. Hug

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 823
Урааааааааааа,
Мили мами,много съм щастлива.Преди седмица и един ден свалих окончателно памперса.От днес Ели започна да казва дори, когато и се пишка.От сутринта досега три пъти и действително се изпишкваше.Не мога да повярвам,че това се случва.Струва ми се,че е прекалено бързо.Не мисля,че е случайност,просто си личи,че го съзнава.
Провокирана от темата на Рени,искам и на нея и на останалите мами,които са в процес на махането на памперса да кажа,че е нужно огромно търпение и никакви шамарчета.Аз сгреших и в началото много се карах на Ели и и плясках шамарчета по дупето.Така ме беше посъветвала една от жените в яслата.Но навреме се осъзнах,защото видях,че е обратна реакцията и Ели започна да хвърля гърнето и да казва,че е лошо  SadА и вие навреме ме посъветвахте.Така,че успех на всички мами и ви желая да устискате и да постигнете всичко с добро.

# 23
  • Мнения: 5 500
Честито, Светлана  Laughing Това е голям успех!
Ами аз какво да правя, вече предупредих мъжа ми да не се кара на Цецо като се наака! Направо ултиматум му поставих Grinning
Обаче как да го накарам да седне на гърнето, а не да се крие в другата стая, значи се усеща кога му се ака, но отказва гърнето?

# 24
  • Варна
  • Мнения: 478
И моята дъщеря-на 2г. не искаше да сяда на гърне защото имахме от обикновенните.После и купих от онези с дръжките и главата на животно и тя си помисли че е кола за каране и започна да седи на него-не че още не сме с памперс но изчаквам да се стопли и го махам окончателно от раз.Сега се опитвам от време на време да я държа по гащички и тя ту казва ту се напишква но за акото винаги казва и я слагам на гърнето-явно при всички деца е различно.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Афродита, питай го къде иска да пиша - може пък да ти каже къде, явно гърнето по негови си причини го избягва.

Влезте в някой магазин и го питай какво гърне (или седалка) да ти купим? Може пък да подейства, знам ли... Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 5 500
Афродита, питай го къде иска да пиша - може пък да ти каже къде, явно гърнето по негови си причини го избягва.

Влезте в някой магазин и го питай какво гърне (или седалка) да ти купим? Може пък да подейства, знам ли... Rolling Eyes
Киса, за пишането няма проблеми, казва си и ходим или в тоалетната или прав на гърнето. Проблема е с акането, ака прав и скрит, имаме две седалки за 00, но той просто не иска да седне на тях. Казва: няма ако, а след 5 мин е скрит и свършил работата. Губи ми се нишката някъде...

# 27
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Афродита, питай го къде иска да пиша - може пък да ти каже къде, явно гърнето по негови си причини го избягва.

Влезте в някой магазин и го питай какво гърне (или седалка) да ти купим? Може пък да подейства, знам ли... Rolling Eyes
Киса, за пишането няма проблеми, казва си и ходим или в тоалетната или прав на гърнето. Проблема е с акането, ака прав и скрит, имаме две седалки за 00, но той просто не иска да седне на тях. Казва: няма ако, а след 5 мин е скрит и свършил работата. Губи ми се нишката някъде...

Да няма някакъв неприятен спомен, свързан с акането?  Thinking

Просто по примера с Вики, понеже е злояда, винаги я питам в коя чинийка да й сипя храна, от каква чашка иска да пие и т.н. Та си помислих, дали при вас не би подействал същия подход...

Общи условия

Активация на акаунт