Съвет за избор на храна

  • 5 740
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Здравейте,
От скоро имам сладко памеранче. Кученцето е на два месеца. За сега го храня с Royal canin, но разбрах че тази храна май не е най-добрата.
Моля за съвет, дали да продължа с нея, да я сменя с natures protection или с essential?
А може би нещо друго?

# 1
  • София
  • Мнения: 11 923
Смени я с Grain free храна. Потърси магазин, в който продават насипно, за да вземеш малко от някой вид и да пробваш дали кучето ще я хареса. Смяната трябва да стане за около 7 дни, когато яде изцяло новата храна за около седмица и има одобрение, тогава значи храната е приета от кучето.

Моята е много лакома, но има храни, които отказва. В момента се опитвам да сменя храната с Есеншълс, но май няма да ми се получи и ще се окаже, че съм се прецакала с 50 лева.

# 2
  • Мнения: 30
Есеншълс е Grain free, да разбирам ли че нея ми препоръчваш?

# 3
  • София
  • Мнения: 11 923
Есеншълс е Grain free, да разбирам ли че нея ми препоръчваш?
Не препоръчвам никоя конкретна храна, защото не знам какво ще хареса кучето.
Препоръчвам само Грейн Фрий.

Ако си от София, мога да ти дам Есенщълс за проба.
Скрит текст:
Мога и по куриер да пратя, ако ти се струва добра идея.

# 4
  • Мнения: 30
Ако си от София, мога да ти дам Есенщълс за проба.
Купих му аз, купих му и Natures. Чудя се коя ще е по-добра.

# 5
  • Мнения: 259
Змия е права, че трябва да бъдат изпробвани съвсем малки количества, особено в случай с едновременно малко на възраст и ръст кученце. Сега дори не се сещам за суха храна, която да бъде едновременно качествена, за израстващи от дребните породи, и предлагана в малки опаковки.

Nature's е по-добра от Роял, най-малко заради използването на естествени консерванти.

# 6
  • Мнения: 30
Някой да сподели мнение за Есеншълс?

# 7
  • София
  • Мнения: 11 923
Някой да сподели мнение за Есеншълс?

Есеншълс по описание е повече от прекрасна храна.
Моята кучка обаче май не не е сигурна дали я харесва. Но тя не харесва и Тейст ъф дъ Уайлд, което също е прекрасна храна.
Яде Ориджен, Акана, Нутрам, някои варианти на Акана не й действат добре (напримен Лайт енд Фит).

Пак казвам, ако искаш, ще ти дам Есеншълс за проба.

# 8
  • Мнения: 30
Пак казвам, ако искаш, ще ти дам Есеншълс за проба.
Имам, купих но не е пробвал още.
От къде в България купуваш Ориджейн със сигурен произход?

# 9
  • София
  • Мнения: 11 923
От зоомагазини д-р Стефанов в насипен вариант, имай предвид, че това не е храна за куче с лека активност. Трябва да тича много, за да се храни с храна с такъв процент протеин.

# 10
  • Мнения: 259
Дано на някое ситно кученце не бъде наложено да изяде 3-килограмов чувал Есеншалс.

Колкото до Ориджен, там проблемът може да бъде единствено в големината на гранулите. "Висок протеин" е някакъв маркетингов нонсенс, въведен от производителите и търговците на царевични гранули. Проблем за обездвижените животни са високогликемичните, въглехидратните гранули, които могат да причиняват затлъстяване и диабет. Кучето е хищник и трябва да яде месо, не да хрупа зърно. Гранула от изсушено месо съдържа протеина от същото месо и далече по-малко въглехидрати.

# 11
  • София
  • Мнения: 11 923
Дано на някое ситно кученце не бъде наложено да изяде 3-килограмов чувал Есеншалс.
Това как да го разбирам? Thinking

Колкото до Ориджен, там проблемът може да бъде единствено в големината на гранулите. "Висок протеин" е някакъв маркетингов нонсенс, въведен от производителите и търговците на царевични гранули. Проблем за обездвижените животни са високогликемичните, въглехидратните гранули, които могат да причиняват затлъстяване и диабет. Кучето е хищник и трябва да яде месо, не да хрупа зърно. Гранула от изсушено месо съдържа протеина от същото месо и далече по-малко въглехидрати.

Правила съм изследвания на кучето си и на база тези изследвания спрях Ориджен. Товареше й бъбреците.

А относно въглехидратните храни - аз самата препоръчвам само Grain Free храни.

# 12
  • Мнения: 259
1. Правила съм изследвания на кучето си и на база тези изследвания спрях Ориджен. Товареше й бъбреците.

2. А относно въглехидратните храни - аз самата препоръчвам само Grain Free храни.
1. Здравите хищници се хранят с месо, т.е. предимно протеин и по-малко мазнини. Приемлива алтернатива за тях могат да бъдат гранулите с протеин, мазнини и малко въглехидрати. Ограничаването на протеина е необходимо в случаи с болни бъбреци.

2. Дали не бъркате понятията рано сутрин? Нали грейн-фри означава буквално свободна от зърно. Но такава може да бъка от картофи, грах и тапиока може да съдържа 40 процента въглехидрати. Пример за това е Taste of the Wild Pacific Stream.

# 13
  • София
  • Мнения: 11 923
Излишна дребнавост виждам тук. И затова напускам този разговор.
Каквото имах да "казвам", вече съм го казала.

# 14
  • Мнения: 30
Дано на някое ситно кученце не бъде наложено да изяде 3-килограмов чувал Есеншалс.
Моля наистина да кажеш какво имаш в предвид. Наистина не те разбирам. На никой не мисля да налагам нищо, но ако започна да му я давам то със сигурност ще я изяде. Даже си мисля да му поръчам от Англия 4Х3 кг.
Не е добра храната ли или?

Общи условия

Активация на акаунт