Държавен план-прием в V клас (МГ и ПМГ)

  • 69 186
  • 259
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 6 918
А това изменение просто така ли се прави или трябва да се обнародва в ДВ?
Мисля, че за СМГ тези промени не следва да променят регламента.
Май все още има гимназии, които не са публикували конкретен прием (кои състезания и с какви коеф.), а само извадки от наредбата.

# 181
  • Мнения: 21 436
Това е проект. Подлежи на обсъждане до 24 януари. След това ще влезе в сила след обнародването в ДВ.

# 182
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Промените, които са заложени в Наредбата, може би са свързани с информацията, която Дидева публикува преди малко повече от месец, а именно:

МОН публикува проекти на документите, свързани с приема.
Бележки, становища и предложения по проекта на заповед могат да бъдат изпращани на e-mail: m.kodjabashieva@mon.bg и m.maneva@mon.bg до 9 януари 2017 г. включително.

Проекти на документите

# 183
  • Мнения: 6 918
Според мен са по 2 причини: яснота относно задължителността на областен кръг на олимпиадата и задължаване на МГ-тата да публикуват истински регламент (не частичен цитат от наредбата) до 7 дни след обнародване на промените. С онази дата 15.09 при обнародван документ на 16.09 нямаше сила, която да накара едно МГ да си публикува регламента.
Всъщност има ли все още МГ-та които да не са дали конкретен регламент? Освен Варна, но там си бяха обявили срок 15.01, когато ще дадат повече яснота.

# 184
  • у дома
  • Мнения: 7 140

Всъщност има ли все още МГ-та които да не са дали конкретен регламент? Освен Варна, но там си бяха обявили срок 15.01, когато ще дадат повече яснота.

Да,има.

# 185
  • Мнения: 6 918

Всъщност има ли все още МГ-та които да не са дали конкретен регламент? Освен Варна, но там си бяха обявили срок 15.01, когато ще дадат повече яснота.

Да,има.
Според чл.75 (4) от действащата наредба до 15.01. (което според мен значи 14.01 включително) училищата трябва да са обявили методологията за класиране. Т.е. вече са в нарушение.
Аз не мога да разбера защо е това забавяне и какво печелят с тази мистерия.
Разтърсих се в нета. Открих 25 мг-та и пмг-та в България в следните градове (ще ги напиша по азбучен ред): Благоевград, Ботевград, Бургас, Варна, Велико Търново, Видин, Враца, Габрово, Гоце Делчев, Димитровград, Добрич, Кюстендил, Ловеч, Монтана, Пазарджик, Плевен, Пловдив, Русе, Сливен, Сопот, София, Стара Загора, Хасково, Шумен, Ямбол.
Не открих сайт само на ПМГ Сопот. От сайтовете на Видин и Търново останах с впечатление, че нямат прием след 4-ти клас. От останалите 22 гимназии само 6 са обявили конкретен регламент! Това са: Ботевград, Гоце Делчев, Русе, София, Стара Загора и Ямбол.
Тъжно, но показателно!

Последна редакция: нд, 15 яну 2017, 10:27 от maria77bg

# 186
# 187
  • Мнения: 6 918
3 паралелки, браво!
Доста висок коеф. за ОМТ, София. Дали пък няма да има доста изкушили се да дойдат до София?

# 188
  • Мнения: 58
3 паралелки, браво!
Доста висок коеф. за ОМТ, София. Дали пък няма да има доста изкушили се да дойдат до София?

Доколкото разбрах МГ ще го проведат дистанционно във Варна.

# 189
  • София
  • Мнения: 12 201
Да нали повечето гимназии обявиха, че на място ще се провежда ОМТ.

# 190
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Не само за ОМТ, но това важи и за ПМС - разбира се за гимназиите, които са предвидили едно от тези две състезания в своя прием  Peace

# 191
  • Мнения: 6 918
С тази разлика, че другите гимназии са си го записали в регламента, а МГ Варна изрично са написали ОМТ, гр. София. Естествено, че би било по-редно и по-логично да си е във Варна.
За мен е все едно, тъй като не съм от Варна, но ми направи впечатление.

# 192
  • Мнения: 21 436
Не само за ОМТ, но това важи и за ПМС - разбира се за гимназиите, които са предвидили едно от тези две състезания в своя прием  Peace
Крайно недомислено решение що се отнася до ПМС. Също като това, че областният кръг на ЕК ще е безплатен само за четвъртокласниците и само за тях е под егидата на МОН.
Аз отварям МГ - Варна.

# 193
  • Мнения: 58
Не знам дали е позволено да дам линк към групата във фейсбук, която е за прием в МГ Варна. Затова моля, ако правилата го забраняват, този пост да бъде изтрит.

Групата: https://www.facebook.com/groups/1249532818468171/

# 194

Общи условия

Активация на акаунт