Мазане с бебешко олио или зехтин

  • 6 249
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Аз не съм мазала със зехтин, мисля, че в началото ползвах на Джонсън олиото, но никакви проблеми сме нямали. А колкото до мазането с олио през лятото, май не е добра идея. Температурите и без това стават доста високи, а да си намазан с олио си е направо кошмарно. По-скоро тоалетно хидратиращо мляко, а за марката май си зависи от поносимостта на бебето, аз каквото и да съм ползвала нямах проблеми.

# 31
  • Мнения: 649
Аз използвам бебешко мляко на Бюбхен и съм много доволна.

 и аз така  Peace със зехтин никога не съм го мазала....

# 32
  • София
  • Мнения: 44 088
ако сменяш (което си е наложително при затоплянето), с мляко или лосион - не с олио...- то все тая олио или зехтин, идеята е нещо по-леко за кожата и не загряващо все пак Wink

# 33
  • Мнения: 2 309
Аз я мажех със зехтин, след което ми писна и купих олиото на Бюбхен- точно за 2 дни се обрина жестоко, та сега пак сме на зехтин . Лекарката ми препоръчва някакво мляко А-дерма, което обаче е адски скъпо - 28лв. за 200 мл. Та сега се чудя какво да купя друго да не ми се обрине пак.

# 34
  • Мнения: 140
Аз пък до първата годинка я мазах със зехтин.В началото чист,после го смесвах с различни благовонни лосиони детски или розова вода.По принцип тя е със суха кожа като мен и лятото сме най-зле,когато ни се изсушава допълнително от слънцето.Не е имало проблеми и лятото когато я мажех,защото много бързо попиваше.

# 35
  • Мнения: 2 663
След първата баня вкъщи намазах с олиото на чико като силно се бадявах да не се обрине.Една седмица си беше ок. След тази една седмица  като мажех цялото телце ставаше едно такова на червени малки точици за около 10 мин ,заради което започнах да мажа със преварен зехтин до 40 ден.От тогава до сега пак мажа с чико и нямам  проблеми.

# 36
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз мазах с преварен зехтин един месец.Много гадно ми беше-мазно такова.После минахме на олиото на Бюбхен-нямаше никакви проблеми.И сега тук от 2 седмици сме на хидратиращ лосион за масаж на Клоран-невероятно е .Кожичката му беше суха напоследък и от няколко дни мазане-стана като коприна нежна.Абе супер е .
Попринцип зимата се маже с олио,през лятото-лосион.
Съвета ми е-лосион. Peace

# 37
  • Мнения: 181
Аз мазах мънинкия със зехтин до навършване на 5 месеца. След това минах на тоалетно мляко на Бюбхен и нямаме проблеми с кожата. Според мен за топлите дни мини на мляко. Наистина хидратира. А най-добре се посъветвай с педито. Wink

# 38
  • София
  • Мнения: 2 437
Зехтина не го препоръчват, като сезонно мазило, напр. само пролет или зима. Препоръчват го за мазане по всяко време на годината.

Мажи си спокойно и през лятото. Моят бебок е майско бебче и съм мазала до 6м само със зехтин, те.е цялото лято, в жегите и сме били по цял ден навън (не само сутрин или вечер).

Щуротии са това, че се претопля от зехтин.

И преди имаше такива теми и пак някои казваха, че зехтина топлел...все едно бебето е непрекъснато мазно и лъщящо.

Претоплянето си е претопляне (от облекло, материи) и зехтина няма нищо общо.

Ако запушваше порите, дерматолозите нямаше да го препоръчват.

Мажи си спокойно детенцето с това, което му понася. Като порастне още малко бебока (за да се е развила кожата), може да пробваш нещо друго (аз мажа с Клоран). Мазни само на малък участък

# 39
  • Мнения: 4 151
Мажех сина си с олио на Нивея. Много добре му понасяше. И досега продължавам след баня да го мажа с бебешко олио. Само че сега взимам на Johnson. А за бебето се чудя дали да взема олио или мляко на Нивея. Но с Нивея не сме имали проблем и затова ще е тази марка.

# 40
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Зехтина е най-естесвен и консерванти няма, Ако ти харесва да гледаш детето в този дух  ОК. Може цялата година да го ползваш, НО ПОНЕ ЛЯТОТО СЕ МАЖЕ САМО ГРЪБЧЕ ИЛИ САМО КОРЕМЧЕ  - днес корема, утре гърба... (много печен педиатър го препоръчва и при нас беше ОК)

ако искаш масло - по-добре е да е без парафин (много бебоци се изриват от него - казват близо половината) Bubchen (ohne paraffin ... Wink) без парафин става и за новородени. Johnson е почти чист парафин и аз не го препоръчвам и олиото Johnson  и парафина за бебета (за пети и обувки - да, но това си е мое мнение)

А може и мляко, там пак е по-добре да по заобиколиш парафина...

А има и балсам - между масло и мляко. Има и разни с разкошни екстракти...

Избора си е твой  - на теб и бебо да ви харесва и понася.

# 41
  • Мнения: 130
Аз в началото я мажех с олио на Нивея,но започна да се обрива и сега мажа само с тоалетно мляко пак на Нивея!

# 42
  • Мнения: 4 362
Аз в началото я мажех с олио на Нивея,но започна да се обрива и сега мажа само с тоалетно мляко пак на Нивея!

И аз мажа със олио на Нивея,засега не е направила алергия,но ако направи ще сменя със млякото и аз  Peace

# 43
  • Мнения: 8 505
Аз още от началото мажех с бебешко олио.

И аз така.Докъм 6.месец и после спрях изобщо.

# 44
  • Мнения: 124
Ползвам олиото на Johnson,но ми го донесоха от USA и сам много доволна.Иначе съм си взела на Бубхен и от него съм доволна.Просто ги редувам засега нямам проблеми

Общи условия

Активация на акаунт