Препоръчайте пиеса за куклен театър

  • 4 127
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
Здравейте,
малката е на 3 години. Днес я водихме на кукления театър, който е до Театър София. Пиесата беше "За граховото зърно и една принцеса".
Не знам дали аз не схващам странната трактовка на приказката, но съвсем определено ми се видя страшно неподходящо направена за деца.
Дали някой от вас може да ми препоръча има ли въобще в някой от двата куклени театъра постановка, която да си е по оригиналната приказка без простотии и модернизиране (или поне не в такива широки рамки, като споменатата)? Или дори да не е по известна приказка да е направена свястно за деца (тази според мен не беше изобщо за деца, камо ли пък за 3 годишни, както пише на постановката.

# 1
  • Мнения: 10 476
Какво й имаше (не си споменала друго, освен, че ти се е сторила странна и неподходяща)?  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 94
Честно казано не знам дали може да се разкаже. Един чичо ръсеше тъпизъм след тъпизъм, някои от тях изобщо неподходящи за деца според мен (съжалявам, че така ще го кажа- гъзеше се, пърдеше, нямам думи). Една жена играеше уж, че е от публиката и заедно трябваше да разкажат приказката. През повечето време просто течеше някакъв диалог, нямащ нищо общо с приказката. Едва накрая извадиха 2 кукли, които да покажат че сме на куклен театър, а не на цирк. Просто беше някаква супер халтура, която може би трябва да е смешна. Моят съпруг- също възмутен- каза, че според него искат да доближат приказката до децата, защото в днешно време повечето хора не четат. Ако това е бил замисълът мисля, че можеха да си спестят усилията и просто да карат по приказката.
Ще направим още поне еди опит- виждам, че имат "Златка златното момиче". Друг състав я поставя, после ще пиша как е било.
Малката знае всички тези приказки и за това много ми се иска да ги гледа както са си, а не някакви извращения.
Бяхме и в The Mall този уикенд, където пък трябваше да има декори като в приказки, игри и тн. Честно да ви кажа може би моите очаквания са твърде високи- освен хубавите костюми на каките всичко друго беше зле- организация липсваше- нямаха книжки, чакаха ги. Уж актьор чете приказки- пак същото- импровизира, говори глупости на децата. Може би аз съм out of date.

# 3
  • Мнения: 10 476
Хм... Ама то май не става въпрос за приказката за "Принцесата и граховото зърно", ами за "Граховото зърно и една принцеса", т.е., нещо фрийстайл.  Grinning

# 4
  • Мнения: 94
Да, точно така, измишльотини с мотиви от оригиналната приказка. Ама са твърде малко като процент Simple Smile Утре сме на "Златка златното момиче", дано има надежда, защото много искам и на "Аладин" и на "Трите прасенца" да я заведа да гледа, че ги знае и ако са хубави ще се радва.

# 5
  • София
  • Мнения: 495
Аз съм водила дъщеря ми, когато беше на 4-5 години на почти всички детски представления в театър "Възраждане"- Червената шапчица, Спящата красавица, Снежанка и др. Придържат се към оригиналните приказки с леки намигвания и закачки към зрителите. Много й харесваха, както и на мен.

Общи условия

Активация на акаунт