Да вярвам ли на теста само два дни след евентуалното зачеване.

  • 1 128
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 569


Цикълът ми закъснява с един ден,а винаги е точен. Правих си тест преди час-отрицателен. В събота вечерта правих секс и се чудя ако има нещо възможно ли е теста да отчете толкова скоро, само два дни след това. Да вярвам ли на резултата? Cry

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
Фертилните дни са между 12 - 16 ден от началото на цикъла при 28 дневен цикъл. До колкото те разбирам, ти закъснява с един ден, а си имала контакт преди два дни т.е. не през времето, когато може да се зачене. Много, много малко вероятно е да е станало нещо. И е напълно нормално цикалът ти да варира +/- няколко дни без причина. Вярвай на резултата и ако имаш други питания, пиши в "Искам бебе". Тук се обсъждат сериозни проблеми свързани със забременяването.

# 2
  • Мнения: 569
Не съм много съгласна за фертилните дни но няма да споря по този въпрос. Незнаех къде точно да задам въпроса си за което се извинявам, но не мисля че не е сериозен или че не вълнува и други жени.Случаи на забременяване извън посочения период колкото искаш.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Разбира се, че както и при всяко др. нещо изключения има, макар и да не са "Колкото искаш".
А отностно това, дали можеш да се довериш на теста два дни след датата на евентуалното зачеване, това го пише на самия тест. Най-чувствителните тестове отчитат 7 дни от датата на зачеването, като това е силно преувеличено. Можеш да разчиташ на коректен резултат едва след две седмици.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 360
Не съм много съгласна за фертилните дни но няма да споря по този въпрос. Незнаех къде точно да задам въпроса си за което се извинявам, но не мисля че не е сериозен или че не вълнува и други жени.Случаи на забременяване извън посочения период колкото искаш.

като не си съгласна и толкова много разбираш от фертилни дни, защо търсиш акъл тук? Simple Smile
поредният случай на основна репродуктивна неграмотност - ако цикълът ти е точен, просто НЯМА КАК да имаш овулация (тоест, да си годна да заченеш) 2 дни преди очакваната менструация. случаи на забременяване извън посочения период има при жени, чиито цикли варират.

а 2 дни след забременяване никой тест не отчита и това изрично си го пише на всяка опаковка, ама кой да чете...

# 5
  • София
  • Мнения: 7 242
Щото сме "проблемни" Wink
Пожелавам ти да не ти се налага да ни питаш за нещо действително свързано с проблемното забременяване.
И все пак смятам, че бяхме изчерпателни Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 6 360

                                                             Много сте мили Simple Smile

така е, тая седмица още не са ми платили да съм мила!  Laughing

# 7
  • Мнения: 7 716
При редовен цикъл овулацията е около 14 дни преди датата на преполагаемата М.
Случаите със забременяване около дните с кървене са редки и характерни за жени с нередовен цикъл, защото просто това е някакво кървене, а не менструация.

Общи условия

Активация на акаунт