На кая дата ви превеждат майчинство 2

  • 108 760
  • 678
  •   1
Отговори
# 195
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравй те за много години живи и здрави.Аз получих 420 лева на 29.12.2016.Това ли ще ми бъде маичинството?Ужас и безумие.

В кой период си от майчинството?

# 196
  • Мнения: 10
Здравй те за много години живи и здрави.Аз получих 420 лева на 29.12.2016.Това ли ще ми бъде маичинството?Ужас и безумие.

В кой период си от майчинството?
ами в началото сме малката днес прави 5 месеца

# 197
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ами в началото сме малката днес прави 5 месеца

Ти вече отдавна взимаш обезщетение за бр и раждане.Защо се учудваш на сумата,която си получила?

# 198
  • Мнения: 10
ами в началото сме малката днес прави 5 месеца

Ти вече отдавна взимаш обезщетение за бр и раждане.Защо се учудваш на сумата,която си получила?
ами уж трябваше да ми дават повече.

# 199
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ами уж трябваше да ми дават повече.

И защо да ти дават повече???

Ти се бъркаш с увеличението на минималното обезщетение,което е от януари 2017,а на 29 ти декември си взела парите за ДЕКЕМВРИ 2016 г.Съвсем нормално е да са 420 лв

# 200
  • Мнения: 10
ами уж трябваше да ми дават повече.

И защо да ти дават повече???

Ти се бъркаш с увеличението на минималното обезщетение,което е от януари 2017,а на 29 ти декември си взела парите за ДЕКЕМВРИ 2016 г.Съвсем нормално е да са 420 лв
благодаря лека вечер


# 201
  • Мнения: 20
Здравейте,на 10 .02.2017 ми изтича втората година от майчинството.Искам да напусна работа и да ми изплатят всички натрупани отпуски ,имам и за 2014г 10 дни не ползвани.От инспекцията по труда ми казаха да напусна с предизвестие 30дни  с молба за напускане по чл326 и автоматично ще ми изплатят отпуските без да се налага да им го казвам.Моля и за вашия съвет.

# 202
  • София
  • Мнения: 3 704
За да напуснете работа, ще се налложи "да им кажете", ако това визирате. Ако сте имала предвид да им кажете да ви изплатят неизползван платен годишен отпуск- това е задължение на работодателя, заложено в КТ и със сигурност това тежи повече от вашата дума Wink По чл.326 следва да си отработите уговореното в трудовия догов предизвестие също така, освен ако работодателят ви не се съгласи на по-къс срок.

# 203
  • Пловдив
  • Мнения: 271
Здравй те за много години живи и здрави.Аз получих 420 лева на 29.12.2016.Това ли ще ми бъде маичинството?Ужас и безумие.
Ами ако ти е за целия Декември, значи е това.То и аз толкова взимам,както знаеш зависи от дохода ти последните 2 години.

# 204
  • София
  • Мнения: 420
Пак съм. Звънях в работата, от там ми твърдят, че миналия месец е подадена деклррацията за майчинството. Остава сега да си извадя Пик и да видя къде е проблема. И днес нямам превод, отива е към 3 месец вече баз преводи...

# 205
  • Мнения: 789
Пак съм. Звънях в работата, от там ми твърдят, че миналия месец е подадена деклррацията за майчинството. Остава сега да си извадя Пик и да видя къде е проблема. И днес нямам превод, отива е към 3 месец вече баз преводи...
А не може ли на място в НОИ да отидеш? Аз така направих преди време и се оказа, че от работата ми бяха объркали документите. От работата обаче твърдяха, че всичко е в ред, и чак след като се разрових на място в НОИ, се оказа, че всъщност има проблем, който счетоводителката въобще не беше забелязала  Shocked... Стават и такива неща, но дано при теб няма проблем!

# 206
  • София
  • Мнения: 420
Пак съм. Звънях в работата, от там ми твърдят, че миналия месец е подадена деклррацията за майчинството. Остава сега да си извадя Пик и да видя къде е проблема. И днес нямам превод, отива е към 3 месец вече баз преводи...
А не може ли на място в НОИ да отидеш? Аз така направих преди време и се оказа, че от работата ми бяха объркали документите. От работата обаче твърдяха, че всичко е в ред, и чак след като се разрових на място в НОИ, се оказа, че всъщност има проблем, който счетоводителката въобще не беше забелязала  Shocked... Стават и такива неща, но дано при теб няма проблем!
Ще отида, но нали знаеш с малко дете и сама го гледам.... При първа възможност отивам. Благодаря!

# 207
  • София
  • Мнения: 3 704
Ако има грешка с документите (една объркана цифра някъде, например или каквото и да било от този тип), няма да се види с ПИК кода. НОИ са длъжни да уведомят при некоректно подадена информация/проблем с издаване на болничните и лицето и работодателя, но на мен ми се е случвало поне 4 пъти да не съобщят. Вижте в Справки на място.

# 208
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

the_valkyrie,пиши мейл до НОИ,което ти обработва документите още сега.Докато имаш възможност да отидеш на място,може да мине време.А така ще ти разгледат случая и ще ти отговарят по мейл какъв е проблема при теб

# 209
  • София
  • Мнения: 420

the_valkyrie,пиши мейл до НОИ,което ти обработва документите още сега.Докато имаш възможност да отидеш на място,може да мине време.А така ще ти разгледат случая и ще ти отговарят по мейл какъв е проблема при теб

Благодаря, Elfita!

Общи условия

Активация на акаунт