На кая дата ви превеждат майчинство 2

  • 108 927
  • 678
  •   1
Отговори
# 255
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте,на 13 01 детето ми навърши една годинка,терминът ми беше на 18 01. Последно получих майчинството за януари на 29 12 2016.След това на 26 януари получих 219 лв.Счетоводителката каза че до 10 02 ще ми подаде декларация за втората година.Днес на 02 03 получих 178,10 лв.Въпроса ми е какви са били тези 219 лв ,както и тези 178 лв от днес и кога да очаквам майчинството за февруари ?Благодаря ви предварително.

219 лв ти е изчистването на януари.178 те лв са за февруари.Да не си се върнала на работа?Или си в майчинство?

# 256
  • Мнения: 12
Здравейте,на 13 01 детето ми навърши една годинка,терминът ми беше на 18 01. Последно получих майчинството за януари на 29 12 2016.След това на 26 януари получих 219 лв.Счетоводителката каза че до 10 02 ще ми подаде декларация за втората година.Днес на 02 03 получих 178,10 лв.Въпроса ми е какви са били тези 219 лв ,както и тези 178 лв от днес и кога да очаквам майчинството за февруари ?Благодаря ви предварително.

219 лв ти е изчистването на януари.178 те лв са за февруари.Да не си се върнала на работа?Или си в майчинство?
В майчинство съм.

# 257
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Значи е трябвало да получиш 340 лв.Вероятно е от работата да са подали инфо,че работиш и да изплащат 50 процента,защото 178 лв се връзват на 50 процента майчинство.Макар че за него трябва да получиш 170 лв точно.Да не е някакъв друг превод?Имаш ли нет банкиране да видиш кой ги нарежда тези 178 лв?
Пиши мейл до НОИ с въпрос защо нямаш 340 лв.Също питай и в работата точно какво са подали за тел

# 258
  • Мнения: 12
Значи е трябвало да получиш 340 лв.Вероятно е от работата да са подали инфо,че работиш и да изплащат 50 процента,защото 178 лв се връзват на 50 процента майчинство.Макар че за него трябва да получиш 170 лв точно.Да не е някакъв друг превод?Имаш ли нет банкиране да видиш кой ги нарежда тези 178 лв?
Пиши мейл до НОИ с въпрос защо нямаш 340 лв.Също питай и в работата точно какво са подали за тел
Може ли линк на имейла на нои на който трябва да пиша.Имам банкиране,от същия наредител  са от който досега си получавам майчинството.Има ли някакъв вариант да ми преведат на два пъти майчинството за февруари и това да е първата част?

# 259
  • Мнения: 15
Значи е трябвало да получиш 340 лв.Вероятно е от работата да са подали инфо,че работиш и да изплащат 50 процента,защото 178 лв се връзват на 50 процента майчинство.Макар че за него трябва да получиш 170 лв точно.Да не е някакъв друг превод?Имаш ли нет банкиране да видиш кой ги нарежда тези 178 лв?
Пиши мейл до НОИ с въпрос защо нямаш 340 лв.Също питай и в работата точно какво са подали за тел
Може ли линк на имейла на нои на който трябва да пиша.Имам банкиране,от същия наредител  са от който досега си получавам майчинството.Има ли някакъв вариант да ми преведат на два пъти майчинството за февруари и това да е първата част?
noi@nssi.bg

# 260
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

Месец февруари ти е цял и не трябва да е сумата на два пъти.Януари ти е разкъсан и за него получаваш на два пъти,но знае ли се каква са я сготвили НОИ
Пишеш до НОИ,което ти обработва документите,не до общия,който е посочила Краси.Започва с името и след това маймунката.Намираш ги в раздел Контакти и са подредени по градове

# 261
  • Мнения: 12

Месец февруари ти е цял и не трябва да е сумата на два пъти.Януари ти е разкъсан и за него получаваш на два пъти,но знае ли се каква са я сготвили НОИ
Пишеш до НОИ,което ти обработва документите,не до общия,който е посочила Краси.Започва с името и след това маймунката.Намираш ги в раздел Контакти и са подредени по градове
Благодаря за поясненията,писах им , но да видим кога ще отговорят.

# 262
  • Мнения: 1 026
Момичета на 01.06.17г. синът ми навършва една годинка. До колкото знам се гледа датата на термина, а той беше на 7ми юни, та за този месец аз какви пари ще взема - 340лв ли?
И друго - искам да си ползвам и втората година майчинство - какво трябва да направя - трябва ли да подавам някакви документи и къде - при работодателя ли?
А ако започна работа на граждански договор и детето ми НЕ посещава ясли 50% ли ще взимам ?
Благодаря ви.

# 263
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Момичета на 01.06.17г. синът ми навършва една годинка. До колкото знам се гледа датата на термина, а той беше на 7ми юни, та за този месец аз какви пари ще взема - 340лв ли?Гледат края на 410 те дни,който вероятно е термина.За юни до 7 ми ще вземаш високото обезщетение,а за другите дни от юни пропорционално на 340 лв
И друго - искам да си ползвам и втората година майчинство - какво трябва да направя - трябва ли да подавам някакви документи и къде - при работодателя ли?две седмици преди края на 410 те дни попълваш в работата документите за втората година
А ако започна работа на граждански договор и детето ми НЕ посещава ясли 50% ли ще взимам ?да,можеш да си на граждански.2018 ще подаваш ГДД за гражданския договор
Благодаря ви.

# 264
  • Мнения: 12

Месец февруари ти е цял и не трябва да е сумата на два пъти.Януари ти е разкъсан и за него получаваш на два пъти,но знае ли се каква са я сготвили НОИ
Пишеш до НОИ,което ти обработва документите,не до общия,който е посочила Краси.Започва с името и след това маймунката.Намираш ги в раздел Контакти и са подредени по градове
Благодаря за поясненията,писах им , но да видим кога ще отговорят.
Здравейте,днес ми преведоха 340 лв,И получих отговор от ной ,че тези 178 лв са били за януари,а 340-те от днес за февруари.Но пак не ви стана ясно тогава онези 219 какви са били.

# 265
  • Бургас
  • Мнения: 175
Здравейте! На 13.02.2017 ми започна майчинството. В началото на февруари ми преведоха пари (не помня колко) за болничните. На 16.02 ми преведоха 220лв. Аз си мислех, че това е майчинството ми за половината февруари, и че са ми го изплатили предварително, но днес една приятелка ми каза, че го изплащат с месец назад. Излиза, че тези 220лв. са били все още от болничния, и сега кога трябва да взема майчинство, чак април?
Благодаря предварително!

Последна редакция: пт, 10 мар 2017, 22:45 от Kofichka

# 266
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте! На 13.02.2017 ми започна майчинството. В началото на февруари ми преведоха пари (не помня колко) за болничните. На 16.02 ми преведоха 220лв. Аз си мислех, че това е майчинството ми за половината февруари ДА,ТОВА СА ТИ ПАРИТЕ ДО 13 ТИ ФЕВРУАРИ , и че са ми го изплатили предварително, но днес една приятелка ми каза, че го изплащат с месец назад С МЕСЕЦ НАЗАД Е,КОГАТО Е ЦЯЛ МЕСЕЦА. Излиза, че тези 220лв. са били все още от болничния, и сега кога трябва да взема майчинство, чак април? ДО 10 ТИ МАРТ ЩЕ ТИ ПРЕДСТАВЯТ ДЕКЛАРАЦИЯТА В НОИ И ЕДВА ТОГАВА МОЖЕ ДА ЧАКАШ МАЙЧИНСТВО.БИ ТРЯБВАЛО КРАЯ НА МАРТ ДА ТИ ИЗЧИСТЯТ ФЕВРУАРИ И ДО 5 ТИ АПРИЛ ДА ПОЛУЧИШ ЗА ЦЕЛИЯ МАРТ
Благодаря предварително!

# 267
  • Бургас
  • Мнения: 175
Разбрах. Благодаря за отговора!  bouquet

# 268
  • Мнения: 15
Трябва ли да виждам в НОИ декларацията за отглеждане на дете до 2 години или само ведомости трябва да имам? И кога да очаквам превод при положение, че е внесена декларацията на 08.03.2017?

# 269
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Трябва ли да виждам в НОИ декларацията за отглеждане на дете до 2 години или само ведомости трябва да имам? И кога да очаквам превод при положение, че е внесена декларацията на 08.03.2017?

Да,ще я видиш в отделна таблица,над болничните.
Превод очакваш към 23 ти март

Общи условия

Активация на акаунт