Отговори
  • София
  • Мнения: 1 253
Накратко!От раждането на нашето дете, си въведохме нещо като традиция да правим стенни и джобни календари със снимка на дъщеря ни за бабите и дядовците. До тук, нищо толкова необикновено.
Вчера с изненада установявам, че свекърва ми е дала нейното календарче на някакъв неин колега от работата, който на всичкото отгоре си искал и ново за 2017 г.?!!!Този човек не е близък, не е роднина, не е приятел, а по стечение на обстоятелствата делят един кабинет, нищо повече. С мъжът ми не го познаваме, не сме чували за него, освен че няма собствено семейство и не сме го виждали никога - напълно непознат!
За мен не е нормално външен на семейството човек да притежава снимка на нашето дете и и дадох да се разбере това. Явно за нея е много ласкателно колегата да носи снимка на внучка и при документите си(?!!!) и вероятно я изпълва с гордост, но в моите очи това е прекалено и неуместно. Според мъжа ми - и какво от това?!!
Далеч не съм дребнав човек и тук не става въпрос за едно календарче, а за принципи и пълна липса на съобразителност Naughty
Как да процедирам от тук нататък?То е ясно, че с практиката с календарите беше дотук, но основното е, че тя не разбира, че е направила нещо неприемливо, а синът и не иска да вземе отношение.

# 1
  • София
  • Мнения: 748
 Лично аз не виждам проблем в случая. Не бих го правила на въпрос.

# 2
  • Мнения: 6 888
Малко преувеличаваш според мен.
Но аз не съм от хората, които никога не качват снимки на децата си и ги гони параноя.

# 3
  • Мнения: 512
Ами и мен би ме усъмнило.Не го смятам за нормално,не че ти "вкарвам мухи",но прилича на педофил.

# 4
  • Мнения: 615
Мен пък ме притеснява това, че МТ не взима отношение. Цялата ситуация е леко обезпокоителна, всякакви луди има. Онзи може да е дърт педофил, примерно. Свекърва ти няма да я коментирам, постъпката и е меко казано малоумна, но липсата на отношение от МТ наистина не е окей.

# 5
  • Мнения: 2 811
Лично аз не виждам проблем в случая. Не бих го правила на въпрос.

на мен пък ми звучи педофилско. явно съм повредена. Никога не бих си носила снимка на бебенце дори на най-добрата си приятелка, камо ли на колега...

# 6
  • София
  • Мнения: 748
Лично аз не виждам проблем в случая. Не бих го правила на въпрос.

на мен пък ми звучи педофилско. явно съм повредена. Никога не бих си носила снимка на бебенце дори на най-добрата си приятелка, камо ли на колега...
Аз пък мисля, че на човека просто му трябва календарче, а бабата много се гордее с внучето. Колеги са все пак. Вие не работите ли, нямате ли колеги? Стига сте търсили под вола теле!

# 7
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
И аз мисля,че на човека просто му трябва календарче.Но  свекървата трябва да разбере,че не е редно да раздава снимки на детето на непознати хора.Това вече не е нормално.

# 8
  • Мнения: 30 802
Може да имаш претенции, само ако качваш нула снимки в социалните мрежи.

Щото иначе и аз "имам", без да искам, бебешки снимки сигурно на 30 човека. Някъде между снимките на котките им, ваканциите им и баниците им.

# 9
  • София
  • Мнения: 748
Човекът не е непознат. Без да е приятел на бабата, ако работи с него от години, сигурно и е по-близък и от снахата.

# 10
  • Мнения: 30 802
А като ги правите тия календарчета, какво се случва с файла със снимката? сигурна ли си, че го трият, а не си правят реклама във Фейсбук с него, или не стои на компютъра?

# 11
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Не, не е нормално според мен. На твое място бих го казала на свекърва си.

 Преди години побеснях, като разбрах, че свекърва ми е дала моя снимка на леля на мъжа ми. Аз съм я пратила на свекърва ми /сама съм на нея, не с мъжа ми/, а не да я подарява на лелята, която много я била харесала.

# 12
  • Мнения: 2 811
Лично аз не виждам проблем в случая. Не бих го правила на въпрос.

на мен пък ми звучи педофилско. явно съм повредена. Никога не бих си носила снимка на бебенце дори на най-добрата си приятелка, камо ли на колега...
Аз пък мисля, че на човека просто му трябва календарче, а бабата много се гордее с внучето. Колеги са все пак. Вие не работите ли, нямате ли колеги? Стига сте търсили под вола теле!

Защо не си купи неутрално календарче за стотинки, ами иска именно календарче с бебето? на колегите ми не мога да им различа бебетата,даже на някои забравям и броя на децата, камо ли да ги нося на календарче....

# 13
  • Добрич
  • Мнения: 1 144
Ако бабата държи календарчето на бюрото си и човекът по 8 часа на ден гледа детето, каква е разликата, ако го гледа по-отблизо, т.е. върху собственото си бюро? И каква е целта на календарчето, ако не се ползва по предназначение, т.е. като календарче?  
Би звучало по-приемливо   недоумението ти, ако  сте подарили просто снимка на бабата, а не календарче и тя я дала на колегата си.

# 14
  • София
  • Мнения: 38 413
Между другото, такива малки календарчета почти не се продават или се намират много трудно. Миналата година търсих.

Общи условия

Активация на акаунт