Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 6

  • 81 312
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 775
Здравейте, купих си Кайа и бебето ми е на 5 месеца. Въпросът ми е необходимо ли е да слагам подложката за новородено вече и дали мога да сложа раницата върху закопчано яке или така рискувам да се изхлузи?
Зависи от виочината и разкрача на бебето. Ако платката е от коляно до коляно и бебето сяда в добре оформена седалка, без да пречи на движението му в коленните стави, значи няма нужда от приставка.
Никога не съм носила върху яке, но не си представям как да се изхлузи - няма ли ремък, свързващ презрамките. Според мен под яке е много по-удобно, детето облечено с по-тънки дрешки и върху него - покривало или яке за бебеносене. Защото иначе, ако няма покривало над раницата, а бебето го облечете с пухен космонавт, примерно, пухът ще се сплеска и ще изгуби изолационните си свойства, няма да топли добре. Освен това, като е допряно бебето до майката, то регулира много по-добре телесната си температура и е много по-лесно да се разбере дали не е претоплено или не му е студено.

# 46
  • Мнения: 465
Здравейте  bouquet

Скоро очакваме нашето човече. От приятели с деца получихме някои ползвани неща, сред които
този слинг:
http://cuddlebug.co/collections/baby-wraps/products/frosted-pomegranate

и тази раница:
http://www.manduca-baby-carrier.eu/manduca-in-blue-navy.html

Много се зарадвахме, понеже така или иначе искахме да купим. Слингът мога да го ползвам на практика от ден първи, нали така? А раницата от трети месец приблизително?

# 47
  • Мнения: X
Мандуката, ако има приставка става и за новородено. Без приставката по-скоро от 4 м., в зависимост от големината на бебето.

# 48
  • Мнения: 1 775
За новородено си ползвайте еластичния слинг. Като ви натежи с еластичния слинг и разкрачът на бебето стане достатъчно голям, за да е от коляно до коляно в раницата, без да ограничава движението на коленните стави, тогава може да ползвате Мандуката. Ако можете, избягвайте ползването на приставки, тъй като не осигуряват ергономичност, поддръжка на главата и гръбначния стълб, каквато дава слингът.

# 49
  • Мнения: 142
Здравейте.Мога ли нося новородено бебче в такъв слинг

# 50
  • Мнения: 1 775
Това прилича на ринг слинг, но дали това нещо на мястото на ринговете е безопасно, не мога да коментирам, за пръв път виждам. Какво е, знаете ли?
Иначе новородено може да се носи в ринг слинг, тъкан слинг, еластичен слинг, има множество клипчета в youtube.
Най-удобно и лесно е в еластичен слинг, като че ли, че и най-евтино.
Искам да подчертая, че качеството и здравината на слинговете в един ринг слинг е от огромно значение за безопасността на носенето, затова не съветвам никой да носи с подобно устройство, ако не е сертифицирано и от надежден производител, или пък с някакви пластмасови рингове, или такива обикновени от кинкалерия.

# 51
  • Мнения: 465
Благодаря много за отговорите и съветите  bouquet

# 52
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Това си е слинг с халки, само че върху халките са сложили това нещо, предполагам, за да не убиват на рамото Simple Smile

# 53
  • Мнения: 4 097
Здравейте и от мен!
Синът ми е на 4 месеца и го нося в Ergobaby Sport. Много съм доволна и вече не ползваме количката. Той така или иначе не искаше да стои в нея и излизанеята бяха кошмар.

# 54
  • Мнения: 16
Едно въпросче  Simple Smile
Ние сме на месец. Може ли да я нося в слинг вече, бабата казва че не е добре за гръбчето й... аз незнам

# 55
  • Мнения: 1 775
Едно въпросче  Simple Smile
Ние сме на месец. Може ли да я нося в слинг вече, бабата казва че не е добре за гръбчето й... аз незнам
В слинг може да се носи от раждането в изправена позиция, поза люлка е отречена заради опасността от затваряне на дихателните пътища. Най-лесен за ползване за малко бебче е еластичният слинг, но може и в тъкан, както и слинг с халки.
А тази баба някакъв медицински или друг вид специалист ли е - ортопед, ревматолог, др.? Ползвала ли е слинг, интересувала ли се е, от къде черпи информация?

# 56
  • София
  • Мнения: 3 029
Здравейте, бихте ли споделили мнения за слинг Babymoov или за този вариант:
http://estestveni-idei.com/shop/elastichen-sling/elastichen-sling-ei/

Кой ви се струва по-добър?

Последна редакция: нд, 27 ное 2016, 13:58 от denizara

# 57
  • Мнения: 573
Отзиви за Беко Тодлър има ли някой? Simple Smile

За слинговете нямам опит, но от Кайа не съм очарована нито от раницата, нито от отношението на собственичкта (нагло-агресивна реклама във фейсбук група), babymoov се минах е една скъпа тяхна вана, от която изобщо не останах очарована, освен това слингът на бейбимуув има продуктова снимка с поза люлка, която не е особено препоръчителна, сигурна съм, че за 100 лв. може да се намери нещо по-добро, нека по-запознатите пишат. Иначе си струва да си зададете въпроса и във фейсбук групата "слингове и ергономични раници", там със сигурност ще ви дадат добри препоръки от личен опит.

# 58
  • Мнения: X
Аз имах такъв слинг, но детето не беше очаровано от него ( меко казано), та много отзиви не мога да дам. Много труден за връзване и овързване, тежък.

# 59
  • София
  • Мнения: 3 029
Благодаря за отзивите и съвета, Aurora_89!

Lаdу Stаrdust, какъв си имала - Кайа или Babymoov?

Общи условия

Активация на акаунт