Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 6

  • 81 321
  • 740
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 5 193
За новородено определено никоя раница не е оптимална. След 2,5-3м, звисимост от големината на бебето, могат да се използват регулируеми раници или Чимпару с вложка. Вложката на Чимпару няма нищо общо с останалите подложки за новородени, които представляват възглавнички за сядане. Тяхната е от еластичен плат, от рода на еластичните слингове и позволява на бебето да "седне като в хамак", подобно на слинговете.

kalei, от цялото ти изказване за Чимпару, мога да се съглася единствено, че платката е по-тясна, от тази на Тула да речем,но чак разширители на 6м ми идва в повече.
Между другото се зачетох за "иска' , който имало към тях (аз не разбрах да има такъв). Става въпрос за разминаване в ширината на ремъка и тази на катарамата (поради смяна в производтсвото), което е довело до лесно разпускане на презрамките, не до инцидент. Бройките са иззети. Аз четох тук https://www.chimparoo.ca/en/recall

Иначе колкото раници, толкова и мнения за тях. Това, което ми харесва на мен, не значи че ще се хареса на друг и обратно. Затова най-добре да пробвате - дали на среща, от приятел или да наемете от библиотека, е въпрос на избор. Peace

# 616
  • Мнения: 668
Да значи най добрия вариант остава слинг,но слинговете са много скъпи просто нямям възможност да дам толкова пари,някой знае ли от къде мога да купя за малко пари слинг.

# 617
  • София
  • Мнения: 5 193
Еластичните слингове не са толкова скъпи. Има също и български слингове -  например Кая, шушулка, Зилана. Втора ръка също можете да си вземете слинг на по-ниска цена.  Peace

# 618
  • Мнения: 6 538
Моят е от Зи Лана, писах й на лични да не спамя тук.

# 619
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Трябва да се уточни, че Зилана са еластични. Peace

# 620
  • Мнения: 668
Благодаря ви момичета погледнах в сайта на Зилана цени те им не са толгова скъпи.

# 621
  • Мнения: X
Доста бебета познавам, изгледани в ранници с подложки, всичките извън България. Естествено, нямат проблеми, майките им не падат по небето (т.е. позаинтересували са се за безопасността). Не съм компетентна оптимално ли е или не, просто споделям.

# 622
  • София
  • Мнения: 63
Здравейте, момичета, аз вече съм решила, че искам да си взема еластичен слинг за моя ноемврийски мъник. Малко изглежда страшно наистина отстрани с това омотаване, но предполагам, че все ще свикна след малко опити. Спряла съм се на 3 модела, някой има ли наблюдения върху някой от тях?

# 623
  • София
  • Мнения: 3 029
Здравейте!
Някакви отзиви за Лилебейби 6в1?

# 624
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Здравейте!
Някакви отзиви за Лилебейби 6в1?


Хубава раница с малко специфичен колан, който може и да не пасне на всяка форма.
На мен лично не ми беше удобна за носене на гръб.
Като препоръчваме за всички раници, добре е първо да се пробва.  Peace

# 625
  • Мнения: 2 452
Здравейте момичета малко съм в дилема каква раница да купя. Първо пробвах тула но нещо не ми беше удобна не можех добре да наглася седалката, после взех Соул много ми допадна но стандартна размер е с голяма платка и дойде голяма на бебето, после Тула ФТГ по-удобна седалка но очаквах повече и сега съм в чуденка. Трябва да купя че вечер синът ми заспива само така а ако продължа да наемам за проби още малко ще съм изплатила половин раничка

# 626
  • Германия
  • Мнения: 3 429
Аз си поръчах Lillebaby Essentials All seasons, чакам да пристигне. Нямах възможност да я пробвам, надявам се да ми е удобна. Ако не е, ще се наложи да я продам и да си търся друга

# 627
  • Мнения: 1 775
Здравейте момичета малко съм в дилема каква раница да купя. Първо пробвах тула но нещо не ми беше удобна не можех добре да наглася седалката, после взех Соул много ми допадна но стандартна размер е с голяма платка и дойде голяма на бебето, после Тула ФТГ по-удобна седалка но очаквах повече и сега съм в чуденка. Трябва да купя че вечер синът ми заспива само така а ако продължа да наемам за проби още малко ще съм изплатила половин раничка
По изгодно ще ти излезе да си запазиш час при консултант и да измериш наличните в библиотеката ранички. Те са като обувките - на всеки пасва различна. Тъкмо ще получиш помощ за оптимално поставяне.

# 628
  • Мнения: 4
Момичета, някой има ли впечатления от раничките "Гусльонок"?

# 629
  • Мнения: 5 364
Калей, би ли написала едно ревю за Чимпите? Вярвам, че ще бъде полезно.
Аз осанах очарована от нея, тодлър вариантът, който е с по-голям панел от Тула.

Общи условия

Активация на акаунт