ЛОНДОН - 9

  • 126 914
  • 746
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 3 771

На тази снимка едно от най-важните неща освен Гришо е знамето, българското знаме. А бяхме много, много !!!

Включвам се малко след като кацнахме от Лондон…
Няма как да не ви кажа какво изпитах през последната седмица в този град.
Гордеех се, че съм БЪЛГАРКА. Родното знаме почти не слизаше от ръцете ми. Независимо дали в O2 Arena или не, то беше до мен.
Това пътуване беше организирано на сляпо. Не знаехме дори дали Нашия герой Григор Димитров ще участва в Masters Nitto ATP Finals London. Но нещо ни казваше не го изпускайте.
Резервирахме сам. билети, билети за мачовете, хотел. Не ни интересуваха никакви забележителности. Важно беше да сме близо до Арената или да имаме удобен транспорт всеки ден до нея.
Не съжалявам нито за миг относно похарчените с тази цел пари. Напротив бих дала още да видя всичко това още веднъж.
И какво се случи…Станахме свидетели на живо на едни от най-невероятните, уникалните моменти на българския спорт, на България. И въобще на всички българи.
Не бяхме сами или няколко човека. Бяхме много…много !!! Между всичките близо 18000 хиляди се чуваха предимно български скандирания, велико…
И преди и сега когато пиша тези редове сълзи се стичат по очите ми.
Затова спирам. И не знам колко време ще ми трябва да забравя случилото се. Може би никога…

БЛАГОДАРЯ ТИ ГРИШО, ТИ СИ ВЕЛИК !!!



# 496
  • Мнения: 847
Всъщност в този коледен лунапарк в Хайд парк има ли вход или се заплащат само атракциите?

# 497
  • Пловдив
  • Мнения: 2 199
Всъщност в този коледен лунапарк в Хайд парк има ли вход или се заплащат само атракциите?
Няма вход, атракциите се заплащат отделно и варират между 5 и 10 паунда.

# 498
  • Мнения: 232
Здравейте!Имам три билета за "Лондонската тъмница",два за възрастни и един детски.Нямахме време да отидем там,ако се интересувате ми пишете.

Някой ме пита да лични за хотела,но без да искам изтрих съобщението....та да му отговоря,де...не останахме в онзи хотел,сменихме го с друг по-близко до центъра...

# 499
  • Мнения: 847
Да,аз питах за хотела,с кой го сменихте,още търся по близо до центъра?Или повечето са заети за този период или са с обща баня!🤪

# 500
  • У нас
  • Мнения: 304
Здравейте ! Момичета, ползват ли отстъпки децата /8 год/в градския транспорт?
Благодаря

# 501
  • Мнения: 1 670
Здравейте ! Момичета, ползват ли отстъпки децата /8 год/в градския транспорт?
Благодаря
До 11годишни са безплатно

# 502
  • Мнения: 268
Здравейте, момичета,
Предстои ни пътуване до Лондон през януари за 2 пълни дни и един предиобяд . Запазих един хотел в трета зона на метрото (близо до спирката hanger lane).   Смятате ли че е удачен избора на хотел токова далеч от центъра, или да направя сериозен компромис с качеството за сметка на местоположението?
Имам въпрос свързан с пътуването от летището до хотела и обратно - при изчисляването на цените, виждам, че наемането на кола за този период излиза около два пъти по-евтино от трансфера от летището с автобус (т.е. най-евтиния вариант), та въпросът ми е дали не е по-удачно да си наемем кола (има паркинг в хотела) или има нещо, което пропускам?
Третият ми въпрос е свързан със забележителностите - удачен вариант ли са хоп -он и хоп-оф  автобусите за 48 часа, за да разгледаме  Бъкингамския дворец, Тауър бридж, Лондон Тауър, Окото - с посещение, Скай Гардън-ще се качим, Националния Музей,  Научния музей, Националната галерия и някой парк. За Гринуич дали ще има време? (ако смятате, че ще имаме време, може да ми предложите още нещо) С дете сме на 7 г., та затова си мисля, че с пеши обиколки няма да можем  да обхванем всичко? Можем да комбинираме и с разходка с клипер по Темза. Тук идва следващия въпрос - за да можем да ползваме намаление за билет на детето в клипера, на сайта пише, че трябва ойстер карта със снимка - струва ли си да вадя такава на малкия?
 Последен въпрос - как ме таксува в метрото с ойстъра - 6,60 (колкото струва билет за метрото) или някаква дробна част и ако сменя 2 линии на метрото в рамките на час взима ли ми пак толкова пари, или просто все едно пътуването продължава?  
Моля ви за отговор поне на част от въпросите, защото със сигурност ще са ми от помощ.

# 503
  • Пловдив
  • Мнения: 2 199

sisonder, на кое летище кацате?
Мое лично мнение е, че за кратък престой в Лондон е по-удачно нощувките да са в централната част и да не се губи излишно време в трансфери.
Относно хоп он, хоп оф автобусите не виждам много смисъл, защото градските автобуси минават през тези забележителности и почти винаги си намирахме място отпред на втория етаж. Аз си бях свалила картата на Лондон на гугъл мапс задавах маршрут и ни показваше с кой автобус от коя спирка да се качим и слезем, а и има тяхно приложение за градския транспорт. Ойстера на детето беше без снимка и на половин цена, но ние не сме ползвали корабчетата по Темза, но четох някъде че важи.
Ако ползвате само една платена атракция, понеже споменаваш Окото,  може да ползвате опаковката на Kellogg's /все още ги има в Кауфланд и др магазини/ за 50% намаление, ние така влезнахме в Мадам Тюсо.

# 504
  • Мнения: 4 307
Освен че е ляво движението, не знам какво друго да пропускате. Паркирането е трудно, ама щом има паркинг в хотела ... (дали е безплатен?)
Иначе едно пътуване се таксува от влизането в метрото до излизането, без значение от прехвърлянията.

# 505
  • Мнения: 268
Благодарности, момичета. Смених хотела с такъв в центъра и колата под наем отпадна.
Кацаме на Станстед и най-евтино е с автобус, но пак ми се струва кошмарно скъпо.
Вече се обзаведох с купон от зърнените закуски, благодаря за съвета.
Neuromancer - паркигът беше платен 5 паунда на ден и пак излизаше по-евтино от трансфера с автобус, но в новия хотел няма паркинг, така че ще е с обществен транспорт.
Отново благодаря. Темата е много полезна и много ми помогна.

# 506
  • Варна
  • Мнения: 3 358
sisonder , през коя компания гледаш за трансфер от летището ? Случайно избрах дата 15 декември в 11.20 ч. и ми даде 9.97 паунда за трима , ето тук http://www.easybus.com/en/.

# 507
  • Мнения: 4 307
Цените на easybus варират според натоварването, като самолетните билети.

# 508
  • Мнения: 11 818
..може да ползвате опаковката на Kellogg's /все още ги има в Кауфланд и др магазини/ за 50% намаление, ние така влезнахме в Мадам Тюсо.
И ние използвахме талони на Kellogg's, доволна съм, че поне 2 забележителности отметнахме на -50% - Окото и Мадам Тюсо (жалко, че не бяха включени и други, имах повече талони, но ги оставих на приятели в Лондон).
Ние бяхме за 9 дни, посетихме почти всичко - Тауър, Тауър бридж, Тъмницата, Аквариума, Гринуич (всичко + Къти Сарк) безплатните музеи и галерии, паркове, сгради, дворци, пазари, магазини и специално внимание на всичко свързано с Хари Потър.. Препоръчвам Winter Wonderland в Хайд парк в момента, студът не ни попречи да се качим на най-екстремните съоръжения! Simple Smile
Мнооого дълги и изтощителни обиколки, но сме доволни! Приключението ни завърши отново изтощително тази сутрин, след като снощи заради метеорологичните условия самолетът ни не успя да кацне в София, а... в Букурещ! Simple Smile И от там след доста чакане ни качиха на автобуси за София, като ни се падна най-ужасно шофиращият румънски шофьор, та още екстремизъм и така цяла нощ! И вместо в 22 ч. вчера бяхме в 8.30 тази сутрин в София. Simple Smile Сега ще си чакаме обезщетението от Райън Еър!

Последна редакция: чт, 30 ное 2017, 12:04 от Сиси ♥♥

# 509
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Здравейте,
искам да попитам ако кацам на Лутън в 8,05 и взема билети за Нешенъл експрес в 8,35 дали бих хванала рейса?
Спирката на автобусите в близост до изхода ли е? Ще имам чекиран багаж и вероятно преди 8,20 няма да го взема.

Чета за купоните, които намаляват входовете, дали ще важат за 20 януари и за 4 билета - 4 купона ли са ми нужни?

Много ви благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт