Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 25 апр. 2006, 14:29 ч.

Мамо, как се прави секс?

• 465
  • 6
  •   1
Отговори
  • на терасата
Как отговорихте на този въпрос?
Аз отложих отговора като казах, че е още рано да му обясня (сега е на 7 г.), пък и е по-добре да пита татко си  Wink

А вие как отговаряхте на подобни въпроси?

# 1
  • София
mama_mary, не е рано. И по-добре да му обясниш ти, от колкото другите деца. Дъщеря ми още не ме е питала и респ. не съм се замисляла как бих отговорила, но най-вероятно ще обясня нещо от сорта, че когато един мъж и една жена се харесват, те се целуват, галят и докосват по начин, които им доставя удоволствие и именно това е секс. За обяснение на самото "проникване" можеш да ползваш и някоя книжка по въпроса, но аз не бих се притеснявала да си го кажа направо, като първо обърна внимание върху различията при мъжете и жените и това, което ги обуславя. Ако ти самата не се притесняваш да обясниш нещата на детето си такива, каквито са, то и то ще ги възприеме съвсем естествено и без излишен срам.

# 2
Моята дъщеря беше на 5,5г. когато ме заби с въпроса "Мамо, вие правите ли секс с тати". До преди това не бяхме говорили по темата. Аз я попитах дали знае какво е секс  и тя каза "това е когато мъж и жена се целуват голи в банята" и добави, че го е видяла по TV-то. След това двете си поговорихме и аз и обясних, че когато двама души се обичат е съвсем нормално да се целуват, прегръщат, милват и да правят секс, без да съм навлизала в излишни подробности. Смятам че разбра това което я вълнуваше и в момента темата не и е толкова интересна.

# 3
Никак не е рано на 7. Мъж ми като е бил на 7, свекър ми му е връчил "Мъжът и жената интимно" - да се самообразова  Joy
Има много интересни детски книжки на тая тема - устройството на мъжкото и женското тяло, как стават бебетата и подобни, може да си помогнете с нещо подобно. Иначе обяснението с обичането, целуването и галенето ми изглежда подходящо  Peace

# 4
  • някъде ... тук ...
Преди няколко месеца и аз обяснявах същото Simple Smile
Използвах ето този сайт - http://body.dechica.com/reproductive.htm
За сега се оказа достатъчно, ще видим понататък.

# 5
  • на терасата
Благодаря за линка към dechica, това е любимия му сайт и предполагам, че ще му е интересно да види там отговора.

# 6
  • София
За сега обяснявам толкова колкото може да схване, съвсем простичко. Но предпочитам да обяснявам аз, отколкото да го чуе някъде навън.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт