Вече знаем пола и празнуваме - за АПРИЛ ще пазаруваме

  • 42 958
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 226
запис и от мен в новата тема  Simple Smile
Аз съм чак на 11.11. на 2 ФМ и нямам търпение да се видим с бебка, макар и че и много се притеснявам. Да ви кажа честно с първото дете беше по-лесно по тези прегледи, дори не знаех какво можех да очаквам. Сега малко повече съм чела и видяла през тези 4 год. откакто бях бременна и много ме е страх при всеки преглед и изследвания Sad

# 16
  • Мнения: 1 111
Bella, аз съм чак на 21-и ноември на фетална.. И мен сега май повече ме е страх Sad

# 17
  • Мнения: 301
Момичета, много съм объркана  newsm78 newsm78
По птинцип цикълът ми винаги е бил нвредовен, последният цикъл ми беше на 16-ти юни, но моята гинвколожка ми каза, че съм забременяла юли, понеже съм в 16 седмица. А по-нагоре някой бешв писал, че е в 15-та седмица с термин 20.04.2017, а моят термин го изчислиха 22.04.2017.  newsm78
Много ми в объркано... Някой да е като мен ?

# 18
  • Мнения: 1 495
Да се отчета от днешния преглед в 16 г.с.
Д-рката много подробно огледа всичко и почти всичко е наред, по р-ри си отговаря точно, 149 г.
но имало кистички в мозъка. Каза да не се притеснявам, че щом всичко е нормално се приема като част от развитието и се очаква сами да изчезнат. Но честно казано по-добре да не ми беше казвала въобще.
Другото, което е че стреса от последните седмици покрай големия ми син и училището се е отразил, матката беше много контрахирана, даже ме кара да пия 2 но-шпата, че не можеше да види всичко. Показа ми как се притиска бебето от това, че е контрахирана. Шийката се е скъсила. Съответно ми изписа лекарства..
И все пак хубавата новина за мен беше, че все още е момиче, каза "Мацка е"  Blush

# 19
  • Мнения: 41
Мен доктора ми каза че съм забременяла около 27ми юли...не ми е ясно как ги изчисляват тези работи

# 20
  • Мнения: 301
С мен няма представа, тя ми изчисли термина според седмицата, в която съм. аз съм в 16-та седмица, вече ще влизам в 17-та, а термина ми е на 22.04.
Защо си мисля, че не ми е верен термина.  newsm78

# 21
  • Мнения: 154
Да се цопна и аз в новата тема.  Grinning
Miss July, и аз съм като теб. На мен обаче ми изписа магнезиев диаспорал, което се разтваря във вода + 3х1 но-шпа за две седмици. Измрънках, че тъкмо се бях записала за вечерта за пилатес, а тя:"Хааайде малко да задържиш с пилатеса." и се смее. И дежурното ограничаване от контакти го има, на което обаче съчувствено добави "само за две седмици". Simple Smile
И на мен ми е много коледно вече да ви кажа. ЩЕ сме с моите родители тази година и ми е едно хубавооо... Нямам търпение вече. Мисля средата на декември да си пусна и 2-3 дни отпуск за да си напазарувам по-спокойно подаръците.

# 22
  • Мнения: 1 341
Момичета, много съм объркана  newsm78 newsm78
По птинцип цикълът ми винаги е бил нвредовен, последният цикъл ми беше на 16-ти юни, но моята гинвколожка ми каза, че съм забременяла юли, понеже съм в 16 седмица. А по-нагоре някой бешв писал, че е в 15-та седмица с термин 20.04.2017, а моят термин го изчислиха 22.04.2017.  newsm78
Много ми в объркано... Някой да е като мен ?
Аз съм 16 + 6 г.с, с термин 8.04.2017
http://калкулатор.blogspot.bg/p/blog-page_9072.html
С този калкулатор се смятах и  ми излиза точно термина който доктора ми определи. Пробвай да си сметнеш с него, предполагам че кога си забременяла зависи и от дължината на цикъла не само датата.

# 23
  • Мнения: 1 111
Момичета, много съм объркана  newsm78 newsm78
По птинцип цикълът ми винаги е бил нвредовен, последният цикъл ми беше на 16-ти юни, но моята гинвколожка ми каза, че съм забременяла юли, понеже съм в 16 седмица. А по-нагоре някой бешв писал, че е в 15-та седмица с термин 20.04.2017, а моят термин го изчислиха 22.04.2017.  newsm78
Много ми в объркано... Някой да е като мен ?

Моя последен цикъл е на 27-и юни, термин 3-4 април. Забременяването става 10-14 дни след последната менструация обикновено. Това ако е редовен цикъла и с продължителност около 28 дена. Нещо не ми е ясно как цикъла ти е бил 11 дена преди моя, а термина ти е 15 дена след моя. Да не е 16-и юли последния цикъл?
Редакция, сега смятах - ако последната редовна менструация е била на 16-и юни термина трябва да е 22 март. Точно месец по-рано. Дали наистина ПРМ не е 16-и юЛи?

gingerina, дано всичко с беба да е наред  Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 137
Да се отчета от днешния преглед в 16 г.с.
Другото, което е че стреса от последните седмици покрай големия ми син и училището се е отразил, матката беше много контрахирана, даже ме кара да пия 2 но-шпата, че не можеше да види всичко. Показа ми как се притиска бебето от това, че е контрахирана. Шийката се е скъсила. Съответно ми изписа лекарства..
И все пак хубавата новина за мен беше, че все още е момиче, каза "Мацка е"  Blush

E, gingerina, браво, че на девойката не й е пораснала пишка  Wink

А за ранните контракции, и аз така се надявах с тази бременност да ме подминат, но уви. Явно пак ще си страдам от чувствителна матка. Тия дни имам чувството, че коремът ми е постоянно твърд. Сама си предписах магнезий и ще видим в понеделник на прегледа какво ще каже лекарят. Предишния път контракциите ме почнаха от 22 седмица и така до края. А сега още по-рано  Sad

аз съм в 16-та седмица, вече ще влизам в 17-та, а термина ми е на 22.04.
Защо си мисля, че не ми е верен термина.  newsm78
Аз днес влизам в 17-та седмица, а терминът ми е 12.04. Но разбира се, ако имаш по-дълъг цикъл или късна овулация, сигурно има някакви отклонения. Най-добре се изчислява евентуален термин според размерите на бебето на ФМ.

# 25
  • Мнения: 301
Момичета, много съм объркана  newsm78 newsm78
По птинцип цикълът ми винаги е бил нвредовен, последният цикъл ми беше на 16-ти юни, но моята гинвколожка ми каза, че съм забременяла юли, понеже съм в 16 седмица. А по-нагоре някой бешв писал, че е в 15-та седмица с термин 20.04.2017, а моят термин го изчислиха 22.04.2017.  newsm78
Много ми в объркано... Някой да е като мен ?
Аз съм 16 + 6 г.с, с термин 8.04.2017
http://калкулатор.blogspot.bg/p/blog-page_9072.html
С този калкулатор се смятах и  ми излиза точно термина който доктора ми определи. Пробвай да си сметнеш с него, предполагам че кога си забременяла зависи и от дължината на цикъла не само датата.
С всички калкулатори ми излиза термин 22-ри. Този, който ти си дала не знам какво да въведа като лутеална фаза.
Калкулатотите искат последен цикъл, но като напиша 16-ти юни ми излиза, че съм бременна по-напред. Аз имах цикъл един път на 2, 3 месеца..
 Когато бях в 13-та сесмица и докторката ми въведе последния цикъл се шашна и каза, че илзиза, че съм в 4-ти месец..
Цикълът ми трае 6, 7 дни. Да разбирам ли, че юли месец съм имала овулация бвз цикъл. И защо излиза 22-ри дата на термин?
Явно до края няма да си знам точната дата...  Sad

Последна редакция: чт, 27 окт 2016, 15:46 от dimitrinadid

# 26
  • варна
  • Мнения: 262
И аз тук. И аз не знам пол т.е. аз го знам, но не е потвърден от лекар Laughing
Благодаря за темата bouquet

# 27
  • Мнения: 1 111
Именно, няма как с ПРМ 16-и юни да имаш термин 22 април и да си в 16 седмица. ПРМ трябва да е юли.

# 28
  • Мнения: 301
Именно, няма как с ПРМ 16-и юни да имаш термин 22 април и да си в 16 седмица. ПРМ трябва да е юли.
Да. Докрорката изчисли термина като въведе вместо юни- юли, така излезна точно седмицата, в която съм, но на мвн пак нещо не ми е ОК

# 29
  • Мнения: 1 341
Dimitrina  иди на друг лекар, без да обясняваш какво са ти въвеждали, и виж той/тя какво ще ти сметне.
Обясни че си с нередовен цикъл и знаеш горе долу от кога си бременна и питай той коя седмица ще ти каже че си, и съответно термин.
За да се разбере къде  е грешаката, според мен е най-лесно с второ мнение.

Общи условия

Активация на акаунт