Банята - 27-ма тема

  • 125 557
  • 796
  •   1
Отговори
# 345
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 010
Привет , момичета  Grinning
Имате ли впечатление от тези вентилатори за баня?
http://www.keramo-bg.com/CATA-E-120-GT-%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%82% … D0%B0%D0%BD%D1%8F

Предварително благодаря! bouquet

# 346
  • Burgas
  • Мнения: 503
Привет , момичета  Grinning
Имате ли впечатление от тези вентилатори за баня?
http://www.keramo-bg.com/CATA-E-120-GT-%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%82% … D0%B0%D0%BD%D1%8F

Предварително благодаря! bouquet

Сложихме такъв в банята,само че модела без таймер(E 120 G)-малко ни е помещението ,около 7 куб.метра изсъхва бързо и не е много шумен.Обърнете внимание ,че моделът е без възвратна клапа,продава се отделно и се поставя лесно при монтажа.

# 347
  • Мнения: 6 276
Благодаря много на всички за насоките! Hug

Последна редакция: пн, 05 дек 2016, 15:40 от drago_2008

# 348
  • Мнения: 6 276
drago_2008, всеки ден минавам покрай магазин на Хикови и на витрината има наредена баня с такива
С тези от снимката ли конкретно? Ако са те и не те затруднява може ли да ги снимаш? Praynig

# 349
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 824
5. Също тъп може би въпрос но какво значи PVC врата с перо? в смисъл какво е това перо Grinning
На повечето бани се слага алуминиева врата newsm78 А перото е нещо като первазите за каси на вратите. Ето снимки:
Скрит текст:


# 350
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
drago_2008, всеки ден минавам покрай магазин на Хикови и на витрината има наредена баня с такива
С тези от снимката ли конкретно? Ако са те и не те затруднява може ли да ги снимаш? Praynig
Съжалявам, но през колата едва ли ще мога

# 351
  • Мнения: 148
5. Също тъп може би въпрос но какво значи PVC врата с перо? в смисъл какво е това перо Grinning
На повечето бани се слага алуминиева врата newsm78 А перото е нещо като первазите за каси на вратите.

Т.е. перото е касата която покрива стената? Боже, всичко си представях но не и това Grinning
Много благодаря  bouquet

А случайно отговор по някой друг от тъпите ми въпроси  Embarassed Rolling Eyes

# 352
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 010
Привет , момичета  Grinning
Имате ли впечатление от тези вентилатори за баня?
http://www.keramo-bg.com/CATA-E-120-GT-%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%82% … D0%B0%D0%BD%D1%8F

Предварително благодаря! bouquet

Сложихме такъв в банята,само че модела без таймер(E 120 G)-малко ни е помещението ,около 7 куб.метра изсъхва бързо и не е много шумен.Обърнете внимание ,че моделът е без възвратна клапа,продава се отделно и се поставя лесно при монтажа.
Благодаря много  bouquet
Спомням си преди години бях чела , че имало вентилатор , който бързо изсушавал влагата и бил около 200 лв.
Такъв ми трябва. Може би е този , но щом бързо изсъхва , ще се доверя и ще го взема!

# 353
  • Мнения: 6 276
radinna, аз не знам защо реших, че пеша...  Наистина няма как да стане Laughing

etty775, ние сме с подобен, но със сензор за влага и таймер. Цената му май беше около 200 лв  newsm78. Наистина много бързо изушава, но огромно значение има и отдушника. В новото жилище, което завършваме сме с този и е супер, в стаарото, което обитаваме сега сме с малко по-раззличен модел и е пълна скръб. Нищо не тегли самият отдушник ми се струва.

yana_todorova, плъзгаща врата не е задължително да се скрива (потъва в стената)
"+" ако са скапят колелцата лесно се вади и се подменят, без да се кърти нищо.
"-" релсите се виждат и на мен не ми допада особено;
"–"не можеш да ползваш стената покрай, която се плъзга вратата.

 На снимката е полу затворена и не се добива добра представа за съжаление.

Относно мозайката: ако не гоните изравняване на нива, не виждам смисъл да къртите. Особено в банята няма смисъл ако мозайката е зтрава да се маже с хидроизолация - тя е изолатор...
Да, може да се премести тоалетната чиния на друга стрена, но е добре тръбата да не прави много чупки и да става много дълга.
Ето при нас как стана, скрита е в предстенната обшивката от гипсокартон, на която направихме 2 ниши, 1 с поличи от стъкло за шампоани и 1 за лирата (няма ги на снимките):
Скрит текст:


Относно ПВЦ вратата и закачалката за хавлии, на свекървами е сложена закачалка на вратата и там си висят от години....

Относно чиния "със" ринг или "без", ние взехме "със" и не ми прече, все с такава сме били. Аз бих се ръководила по-скоро от дизайна как се съчетава с цялостната визия на банята (модела плочки, шкаф, аксесоари и смесители), а не, дали има или няма ринг. Не е фатално ако има...




Последна редакция: пн, 05 дек 2016, 16:45 от drago_2008

# 354
  • Мнения: 148
drago_2008 МНОГО благодаря!!!
Вратата ще се плъзга по съвсем малка стена в много малко коридорче , няма какво да закачам там, но сега като го спомена, ключа за лампата е там, ще трябва да се мести Grinning

Иначе за да я прибера в стената трябва да се изкърти цялата стена и да се зида на ново, което малко излишно ми се струва май  Rolling Eyes

Искам да местя тоалетната точно както е при теб! став авъпрос за около 20 см и тя и сега всъщност е на същата стена на която ще остане просто искам да я дръпна по настрани за да мога да освободя повече място за душа с паравана.

Музайката иска да я кърти моя мъж, понеже иска да свали нивото на банята, което сега заради сифона (до колкото ми казаха при един оглед) е задигнато около 4 см над нивото на коридора. А ние искаме да слезе под нивото на коридора или поне да се изравни с него. Те.е ако изкъртим музайката трябва да се маже с нещо друго като смъкнем нивото? Каква е тази хидроизолация?

За вратата - исках да кажа Алуминиева, но май всички ме разбраха въпреки явната ми грешка, за което благодаря. Новините за хавлиите са супер Grinning

A за тоелтната чиния... аз въобще не рабирам що е то ринг и има липочва у нас... че да търся специално с или без него  Embarassed Embarassed Embarassed
А за лирите топломери слагат ли се?

Последна редакция: вт, 06 дек 2016, 11:05 от yana_todorova

# 355
  • София
  • Мнения: 1 742
Дебелината на мозайката е не повече от 2 см.Отделно ви трябва замазка около 10см,за да скриете сифона и да има наклон на тръбите.

# 356
  • Варна
  • Мнения: 4 057
drago_2008 МНОГО благодаря!!!
Вратата ще се плъзга по съвсем малка стена в много малко коридорче , няма какво да закачам там, но сега като го спомена, ключа за лампата е там, ще трябва да се мести Grinning

Иначе за да я прибера в стената трябва да се изкърти цялата стена и да се зида на ново, което малко излишно ми се струва май  Rolling Eyes

Искам да местя тоалетната точно както е при теб! став авъпрос за около 20 см и тя и сега всъщност е на същата стена на която ще остане просто искам да я дръпна по настрани за да мога да освободя повече място за душа с паравана.

Музайката иска да я кърти моя мъж, понеже иска да свали нивото на банята, което сега заради сифона (до колкото ми казаха при един оглед) е задигнато около 4 см над нивото на коридора. А ние искаме да слезе под нивото на коридора или поне да се изравни с него. Те.е ако изкъртим музайката трябва да се маже с нещо друго като смъкнем нивото? Каква е тази хидроизолация?

За вратата - исках да кажа Алуминиева, но май всички ме разбраха въпреки явната ми грешка, за което благодаря. Новините за хавлиите са супер Grinning

A за тоелтната чиния... аз въобще не рабирам що е то ринг и има липочва у нас... че да търся специално с или без него  Embarassed Embarassed Embarassed
А за лирите топломери слагат ли се?

Вратата за да се скрие в стена обикновено се пуска гипскартон и в образувалата се кухина влиза вратата. Така може да се използва, за огледало, закачалка и каквото.
Има и готови касети за стената, но ще трябва да се кърти, не съм ги виждала наживо.


Плъзгащите врати, ако са алуминиеви - тип дограма, изобщо не ми харесват, имат едни долни водачи, които винаги се пълнят с боклуци.

От друга страна тези само с горно водене не уплътняват добре, но може би за баня не е и необходимо newsm78

Много ми харесват дори и да не са в стена



За мозайката rumen_iankov е написал, но предполагам,  че под мозайката тръбите са в замазка, ако е само махане на мозайка, то поставянето на плочки вместо нея пак ще е същото ниво да речем сантим по-ниско. Идеята явно е да се види дали може да се свали нивото като се отстрани  замазката и да се вкопаят (нямам идея дали е възможно в апартамент). При всички положения дори и само мозайката да се премахне поне ще се запази сегашното ниво, а ако се залепят върху нея плочки и се наложи да се променят наклони ще се вдигне още.

Последна редакция: вт, 06 дек 2016, 11:51 от Doris

# 357
  • Мнения: 6 276
yana_todorova, ние за да скрием вратата не сме събаряли стена, а направихме картон на конструкция зад нея... Щом не Ви пречат профилите и не Ви трябва стената (при мен там висят хавлийките и няма къде другаде) всичко е ОК Peace

Къртенето на мозайката не Ви гарантира падане на нивото, защото сифона изисква монтаж под плочките. Както Румен е написал вече, като я изкъртите пак ще имате нужда от наслагване на материал, т.е. направа на замазка. Няма как на изкъртена мозайка с която 100% ще изкъртите и от замазката да лепите директно плочки. Трябва да се обработи повърхността. Замазка под 1 см не се прави. Би трябвало майсторът да може да Ви каже колко надолу може да слезете като разкърти пробно в някой ъгъл. При нас малката баня излезе на нивото на коридора, но голямата баня има цяло стъпало тя е доооста дълга и заради местата на сифоните нямаше как:?

 За да предотвратите наводняване у съседите под Вас, може да намажете банята с хидроизолация. Което НЕ Е никаква гаранция и може да се окаже нож с две остриета, защото ако мажете и протече не може да се локализира така лесно проблемното място...
Още преди да сме свършили новия ремонт комшийте ни наводниха банята и коридора. При тях бече се намокрила стената на коридора и се чудеха от къде им е дошло... Направо ми се дорева. Шпаклован таван и стена в коридора и окачен таван с кабели по стената и тавана на банята. През дупките на крепежите на стъклата на душ пространството взеха да текат вади ooooh! Имах си водопадче по едното стъкло. Оказа се спукана фуга при тях в банята на 6 метра от мястото на теча леко по диагонал. ММ им го намери, та си фугираха банята... Дори и не попитаха после да ни възстановят щетите въпреки, че и те ремонт правеха на всичко без банята #2gunfire

Последна редакция: вт, 06 дек 2016, 11:51 от drago_2008

# 358
  • Варна
  • Мнения: 4 057
drago_2008 ужас! Ами направо си им кажете, как може да причиниш вреда и дори да не попиташ как мога да помогна поне!

Имате ли застраховка?

# 359
  • Мнения: 6 276
drago_2008 ужас! Ами направо си им кажете, как може да причиниш вреда и дори да не попиташ как мога да помогна поне!

Имате ли застраховка?
Имаме Peace Сега и с балкона имаме проблем и пак няма да си го оправят ама аз ще викна застрахователя пък онези да се оправят.

Общи условия

Активация на акаунт