Банята - 27-ма тема

  • 125 610
  • 796
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4 275
Търся параван с 80 см ширина. Най-ниската цена, която намерих е 189 лв. Добре ли е?

# 706
  • Пловдив
  • Мнения: 68
Здравейте! Трябва да заградя душовото пространство с параван. Видях в една баня, че е направено с алуминиеви плъзгащи врати с огледала. Тъй като банята е 3 кв. м, това е добре,защото оптически ще се увеличи.
Какво е вашето мнение? Дали е удачно?

# 707
  • Мнения: 1 483
А какво пречи да се ползват стандартни паравани, без тия широки алуминиеви профили? newsm78
Мишелин, цената е много добра според мен. Стига да е хубаво закалено стъкло. Peace Иначе, благодаря за информацията за бойлера. И аз оттам се канех да поръчвам, но не е дошло време още.

# 708
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 330
Здравейте!

Преди време в тази тема (или предишната) четох за препарат против мухъл, който се пръска преди да се монтира окачен таван. Дойде време за нашия таван, та ви моля да ми припомните кой беше този препарат.

# 709
  • Мнения: 4 275
А какво пречи да се ползват стандартни паравани, без тия широки алуминиеви профили? newsm78
Мишелин, цената е много добра според мен. Стига да е хубаво закалено стъкло. Peace Иначе, благодаря за информацията за бойлера. И аз оттам се канех да поръчвам, но не е дошло време още.

Бойлерите вече са в нас. Доволна съм, цената беше чудесна, а доставката бърза Simple Smile

Имам едно питане, само аз ли предпочитам душ завеса пред параван или душ кабина?  Mr. Green

# 710
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Имам едно питане, само аз ли предпочитам душ завеса пред параван или душ кабина?  Mr. Green

Не Simple Smile

# 711
  • Мнения: 4 275
В началото и дума не давах да се продума за параван. Исках си душ завеса и това си е. Сега започнах да се замислям и за параван, но съм още много далеч от окончателно решение. Параванът не ми харесва, защото ограничава свободата - каквато ширина си заложил толкова. Освен това е и скъпо удоволствие. Плюсът му е, че придава модерен вид на банята. Завесата ми харесва, защото с едно правилно съчетаване с фаянса и аксесоарите, може да се получи много красиво, евтино е и не те ограничава като паравана. Мисля го още  ooooh!

Над шкафа искаме да сложим по-голямо огледало. Има ли някакъв стандарт на каква височина от мивката трябва да започва долният му край, така че да не пръска много, но и да не се качва прекалено високо. Ние мислехме на около 30 см. Добре ли е?

# 712
  • Мнения: 537
Търся параван с 80 см ширина. Най-ниската цена, която намерих е 189 лв. Добре ли е?

Добре е, погледни  и в  Баумакс - 179лв. Имам на Интер керамик, купуван от там, стабилен монтаж и изглежда добре.

# 713
  • Пловдив
  • Мнения: 68
А какво пречи да се ползват стандартни паравани, без тия широки алуминиеви профили? newsm78
Мишелин, цената е много добра според мен. Стига да е хубаво закалено стъкло. Peace Иначе, благодаря за информацията за бойлера. И аз оттам се канех да поръчвам, но не е дошло време още.

Бойлерите вече са в нас. Доволна съм, цената беше чудесна, а доставката бърза Simple Smile

Имам едно питане, само аз ли предпочитам душ завеса пред параван или душ кабина?  Mr. Green
Искам да има огледала. А има ли стъклен параван с огледала от едната страна?

# 714
  • Мнения: 4 275
Търся параван с 80 см ширина. Най-ниската цена, която намерих е 189 лв. Добре ли е?

Добре е, погледни  и в  Баумакс - 179лв. Имам на Интер керамик, купуван от там, стабилен монтаж и изглежда добре.



Този Баумакс ще ми стане любим. Оттам купихме тоалетната чиния, душ-системата, все на добри цени  Hug

# 715
  • Мнения: 260
Аз бих заложила на параван - банята винаги ми е изцяло суха в останалата част и после не се разнася мокро из апартамента; по-светло и просторно ми е с паравана, защото хубавите завеси са плътни и като я дръпнеш ми става едно тягостно, а пък като ми се залепи за мен съвсем откачам; така или иначе не може да я местиш като определиш зоната за къпане, т.е. не може да разширяваш и паравана не те ограничава повече от нея. Единствения плюс, който намирам че може лесно да я сменяш в различни разцветки за разнообразие, но това пак ще оскъпи нещата. Били сме и на двата варианта, но сега не бих се върнала на завеса  Blush

# 716
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 330
Добър ден Simple Smile

Имаме следната дилема: дали да сложим смесителя за бидето на стената срещу самото биде (разстоянието от стена до стена е 1,70, седейки на тоалетната-биде протягаш ръка напред и стигаш смесителя) или да е отстрани на бидето и леко нагоре (между мивката и огледалото).

На една стена са душ (85 см.), тоалетна-биде (70 см.) и мивка (90 см). Няма вариант да сложим смесителя между душа и бидето или между бидето и мивката, а и няма да е удобно да е почти зад гърба ни. Но и при мивката не ми се струва много удобно, пак трябва да се извъртиш назад.

И да си повдигна другия въпрос: Преди време в тази тема (или предишната) четох за препарат против мухъл, който се пръска преди да се монтира окачен таван. Дойде време за нашия таван, та ви моля да ми припомните кой беше този препарат.

# 717
  • Мнения: 1 787
Здравейте!

И аз да помоля за второ мнение по един належащ въпрос - в едната баня ще слагаме плот от масив с правоъгълна мивка върху него. Първоначално беше заложено плотът да е с дължина 90 см, но за да спазим разстоянието, необходимо за удобно ползване на вградената тоалетната (на една стена са), се наложи да го намалим на 80 см. Мивката е с дължина 50 см и дилемата ми е следната - дали да я центрираме и от двете й страни да останат по 15 см свободна площ, или да я изнесем в единия край и така да имаме повече място върху плота, но само от едната страна. След изграждането на куфара от гипскартон се оформи нещо като ниша между нея и стената (на която има и лира) и плотът с мивката ще бъдат разположени там по този начин (не обръщайте внимание на формата на мивката, чертежът е отпреди последните промени):

Скрит текст:

# 718
  • София
  • Мнения: 1 678
Здравейте!

И аз да помоля за второ мнение по един належащ въпрос - в едната баня ще слагаме плот от масив с правоъгълна мивка върху него. Първоначално беше заложено плотът да е с дължина 90 см, но за да спазим разстоянието, необходимо за удобно ползване на вградената тоалетната (на една стена са), се наложи да го намалим на 80 см. Мивката е с дължина 50 см и дилемата ми е следната - дали да я центрираме и от двете й страни да останат по 15 см свободна площ, или да я изнесем в единия край и така да имаме повече място върху плота, но само от едната страна. След изграждането на куфара от гипскартон се оформи нещо като ниша между нея и стената (на която има и лира) и плотът с мивката ще бъдат разположени там по този начин (не обръщайте внимание на формата на мивката, чертежът е отпреди последните промени):

Скрит текст:

Аз не разбрах точно лирата къде се пада и къде е входа на банята. На мен по-логично ми изглежда да е центрирана, въпреки, че нашата в предишната баня я бях сложила в единия край точно с цел да слагаме неща от едната страна (тя беше купа и се оказа грешка, защото в тесния край се почистваше много трудно, предвид, че вашата ще е правоъгълна и ако е върху цялата дълбочина на шкафа не би трябвало да имате този проблем).

# 719
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Въпрос на усещане е, аз съм голям чешит и несиметрията много ме дразни. Не казвам, че не се е налагало, но ми е ужасно, явно си имам някакви мании в тази посока.

Последна редакция: вт, 14 мар 2017, 14:06 от Doris

Общи условия

Активация на акаунт