Помощ ВЪШКИ

  • 32 740
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 35
Здравейте мами, моля ви помагайте. Моята дъщеричка е на 5г и днес открих много неприятна изненада гниди Sad Въшка за сега не открих в косата и. Моля ви някой ако има опит с тази гад да сподели ефикасен метод за изчистване  Praynig

# 1
  • Мнения: 262
В аптеките има специални шампоани. Бабешкият начин е с газ, мас и оцет, смесени в равни количества, стои се два часа. Може би за вас ще е по-лесно с шампоан, защото детето е малко. Повторете процедурата след 7-10 дни. Изчистете гнидите, които виждате. С дъщеря ми го преживяхме миналата година. Ще се справите!  Hug

# 2
  • Мнения: 1 052
Здравейте мами, моля ви помагайте. Моята дъщеричка е на 5г и днес открих много неприятна изненада гниди Sad Въшка за сега не открих в косата и. Моля ви някой ако има опит с тази гад да сподели ефикасен метод за изчистване  Praynig

Едно време по мое детство всичките деца гъмжахме от въшки и гниди. Майка ми ме мажеше с мас и газ, но беше ужас. Тогава една позната ни посъветва да се къпя с кучешки шампоан, без значение какъв. Ефектът е поразителен, измират веднага след баня, а с разресване на косата падат. Лесно, бързо, ефикасно и ухаещо приятно. Simple Smile
Така запазих косата си дълга до кръста, всяка вечер играех с децата навън, къпех си се с новия шампоан и си лягах чистичка Simple Smile
Успех!  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 262
Наскоро и аз се сблъсках с тези твари. Ползвах два вида шампоани против въшки - Паранит и Виприн. Убиват въшките, но доста от гнидите остават живи. Слагах от шампоаните през 3-4 дена както е описано на тях в продължение на 2 седмици и след всяко измиване ръчно изпощвах гнидите (ако има такава дума). Цялото семейство си михме косите с тези шампоани, т.к. е възможно да си прехвърлим гадинките. Отървахме се и сега ползвам спрей за защита от въшки. Всяка сутрин преди училище пръскам върху косата. Успех!

# 4
  • София
  • Мнения: 38 473
Съвременен вариант на газ, мас и оцет - зехтин, ароматно олио, олио от чаено дърво и оцет. 40 минути. Приятно е и мирише добре. Но не е 100 % ефикасно. По-скоро маха въшките.

В другата тема полуляризирахме кучешкото лекарство Неостомозан. 1 ампула на 500 мл и се пръска косата. Не се къпе. Убива и гнидите, но стоят на косъма.

От Виприн хич не съм доволна.

# 5
  • Мнения: 2 558
Не сме се сблъсквали с проблема, слава Богу, но приятелки хвалят тези продукти http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=941145

Ние превантивно ползваме спрея, не знам доколко е ефикасен  Mr. Green, мирише много приятно  Peace

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
И ние сме с този проблем в момента. Само че не съм разбрала навреме и освен дъщеря ми, въшките са скочили и в моята глава. Открих три гниди и в главата на бебето. Дъщеря ми третирах с Хидрин. Много трудно се маха, ужасно мазен е, не успя да умори гнидите. Наложи дори банята да мия след като тя се изкъпа, всичко беше мазно, плочките се пързаляха чак. На другия ден купих Паранит, аз се къпах с него,  мисля че е по-ефикасен, мие се лесно и мирише по-добре. Но процедурата трябва да се повтори отново след 7 дни поне веднъж. Аз мисля да се мием с него поне още две-три седмици.
Другото, което направих е да взема етерични масла: лавандула и чаено дърво. Сложих и в моя и в нейния шампоан. Товае върши работа после, за да не хваща отново. Де да знаех предварително, щяхме да се опазим, ама на.
Газ не бих сложила, нито на нейната глава, нито на моята.
Няма как да я пощя, косата и е дълга и гъста, с мен също няма кой да се занимава. Разчитам на Паранита и често разресване в банята.
Успех, дано лесно да я изчистиш!

# 7
  • Мнения: 35
В аптеката ми дадоха Хигия, то си е цял ритуал, натъркваш хубаво, чакаш 15минути миеш и едно голяяяямо ресане на заплетена коса до кръста  Sad Sad Sad
От ресането изпадаха доста въшки и то много дребничи (явно пресни така да ги нарека) Та след половин час ресане разгърнах отново косата но гнидите са си там и са си живи  ooooh! ooooh! ooooh! Утре на светло ще с е пощим, само се моля мен да не ме нападнат, че не знам тогава.
Като бях малка майка ми с гас, мас и оцет ме оправяше за 3 дни, но ми се вижда доста агресивен метод за дете на 5г.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 755
Имам много лоши спомени от детството  ooooh! бях с въшки 2-3 години, почти постоянно.Нямаше отърване при мен нищо не действаше- гас,мас, оцет, всякакви шампоани каквито тогава имаше- временен ефект .Като не се унищожи всичко много бързо се умножават  Tired.Чувствах се много зле , като ни проверяваха в училище и като ми намираха  Embarassed
Оправих се с някакъв препарат за кокошинки  Joy Joy Joy бях готова всичко да ми сложат.Не знам вредно ли е било, но оттогава забравих за тях.Била съм 3-4 клас все пак по- голяма.

# 9
  • Мнения: 832
Има една билка ,,чемерика,,/корен/, като бях малка с едно намазване от нея и всичко умираше, не щипе, все едно чай слагаш на главата си, а и подхранва косата. Peace Peace
http://apteka.framar.bg/30001885/%D1%87%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0

# 10
  • София
  • Мнения: 38 473
Чемериката е силно отровна.

# 11
  • Мнения: 832
Чемериката е силно отровна.
Да ако се пие, то и другите препарати са отровни ако се пият.
Не знам, преди години само това ми помогна на мен и то с едно мазане...

# 12
  • Мнения: 35
Дами много благодаря за мненията, давам отчет. След сношното измиване с Хигия си мислех, че няма резултат, защото гнидите бяха живи, от сутринта не съм вдигнала глава от чистене на гниди, 70% са измерели, но има и още живи Cry Cry ooooh!
Казаха ми още един метод, но се чудя дали може да е ефикасен. Да и напръскам косата с лак за коса. Довечера мисля, да пробвам, дано ако не помогне да не навреди  newsm78
За щастие аз нямам все още измих се превантивно и аз с Хигия.
Ако не помогнат тези методи мисля да пробвам чемерика въпреки, че и аз четох, че е отровен и не трябва да попада в очите   Sad

# 13
  • София
  • Мнения: 38 473
Вземи Хедрин ONCE. Не си прави експерименти с билки. Като гел е, лесно се разнася и лесно се маха.
Или това новото, за гниди. Още чакам някой да го пробва и да даде мнение.

# 14
  • Мнения: 832
Какво значи ,,експеримент с билки,,, хората са го измислили пише си го и в упътването за какво служи чемериката.. и дозировка са дали... В пъти по токсично е да ползваш няколко препарата и да няма резултат, отколкото да се намажеш веднъж с тази билка. Вие си решавате, исках просто да помогна!
Успех!!! Peace

# 15
  • Мнения: 1 052
Защо се искат съвети, щом като се подминават?

# 16
  • Мнения: 35
Мен друго ме притеснява, тези препарати нали се използват веднъж на 7-10дни. Снощи я мих с Хигия. Ако днес или утре я измия с друг препарат няма ли да е противопоказно  newsm78.
Dafnita не подминавам съветите просто имам опасения които ще прочетеш по горе Simple Smile

# 17
  • Мнения: 35
Вземи Хедрин ONCE. Не си прави експерименти с билки. Като гел е, лесно се разнася и лесно се маха.
Или това новото, за гниди. Още чакам някой да го пробва и да даде мнение.


Free Agent Утре ще питам в аптеката за него .

# 18
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 409
Мен друго ме притеснява, тези препарати нали се използват веднъж на 7-10дни. Снощи я мих с Хигия. Ако днес или утре я измия с друг препарат няма ли да е противопоказно  newsm78.
Dafnita не подминавам съветите просто имам опасения които ще прочетеш по горе Simple Smile

7-10 днизащото цикълът на развитие на гнидите до въшки е толкова. Ако не са унищожени гнидите при първото прилагане на препарата, да се унищожат след излюпването им след 7-10 дена.  Wink
Племенникът е опаразитен, сега търся и аз ефективно средство...а с каквито сме коси всички, лошо ми става... #Crazy

# 19
  • Мнения: 1
И ние имаме същия проблем от около месец. Съвсем случайно открих, че дъщеря ми, която е пети клас, има въшки и то след като започна да ми се оплаква редовно, че я сърбяла главата. Веднага изтичах до аптеката и купих Виприн - лосион и шампоан. Намазах я, разреших я хубаво с гребенчето, което върви с препарата и уж всичко премахнах. На другия ден и на по-следващия чистихме усърдно с мъжа ми гнидите. В аптеката ни казаха, след 7 дни да повторим процедурата с препарата, така и направихме. Обаче след още една седмица след второто третиране, случайно я разреших с гребенчето и ужас на него се беше хванала жива въшка. Купих отново Виприн и на ново започна всичко. За по-сигурно една позната ми каза да и сложа и боя за коса, тъй като въшките бягали от боядисана коса. Та след третото третиране с Виприн, боядисах косата на детето, като гледах да избера същия нюанс на русото да не си личи. След като я изсуших и сложих чисто арганово масло - тъй като четох тук из форумите, че от маслата бягали тия гадини. И за последно на другия ден си викам за по-сигурно да я мина с преса за коса, ако все пак е останало нещо въшка или гнида да го изгоря. И ето стигам в моята история до днешния ден - седмица след всички тия процедури дето писах по-горе. Разреших косата със ситното гребенче, което върви с препарата и ОТНОВО ЖИВА ВЪШКА. Току що намазах детето с Хедрин лосион, дано поне това даде някакъв резултат. Отчаяна съм хорааа, не знам вече какво да правя.

# 20
  • София
  • Мнения: 38 473
Същото  упражнение с Виприна го играх аз миналата година. Няма смисъл!!

# 21
  • Мнения: 35
Вчера цял ден съм я чистила от сутринта до вечерта. Тази сутрин я гледахме и аз и съпругът ми и нищо не намерихме. Май се изчистехме (да не казвам голяма дума де) сега преди лягане пак ще я проверя под нощната лампа дано да няма ....

# 22
  • София
  • Мнения: 491
При нас миналата година само с Паранит шампуан се изчистихме. Първият  път измих главата,  ресане 2-3 дни с гребенче и после профилактично още 3 седмици се къпахме самос него . След това сложих капки розмарин и чаено дърво в шампуана и нямахме повече гости. Дано тази година ни подмине...

# 23
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 409
И ние взехме този шампОан. Wink След седмица ще видим дали има траен ефект.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
При нас Паранита подейства. Днес става седмица откакто го ползвахме, нищо живо няма. Но смятам да се мием още два пъти с него. Капнах и етерични масла в шампоаните, да видим дали ще действат профилактично.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 511
И при моите момчета има въшки.
Омръзна ми вече, всяка година по три-четири пъти.
Снощи ги мазах с Паранит. Сутринта имаха гниди, май от въшките съм ги отървала. След седем дни пак ще мажа. Отврат.
Ще купя и аз някакви масла да сложа в шампоаните.

# 26
  • Мнения: 337
Минавам да споделя опит, как ликвидирах въшки и гниди за един ден без препарати от аптеката.
Моята дъщеря има някои алергии, изразяващи се в дерматит и след като се сдоби с няколко въшки се страхувах да я мажа с конвенционалните препарати.
Първо почистих механично всичко, което успях да открия, с помощта на диоптричните си  Embarassed очила и силен източник на светлина, въоръжена с много ситен гребен и пинсети, разделяйки косата на малки сектори. (пинсетите ползвам с цел отскубване на косъма със залепена гнида на него, защото с ножичката винаги режа по 3-4)
След което с въпросния ситен гребен
Скрит текст:
разресах косата с винен оцет. Оцетът омъртвява/не позволява да се излюпят гнидите. По време на ресането въшчиците просто се заклещват между зъбците на гребена, но най-добре процедурата да се прави с нещо бяло постлано на пода: стар чаршаф, хартия и т.н. за да се види, ако нещо падне.
След като косата напълно изсъхна, намазах с кокосово масло, с цел да се задушат въшките. Престоя 6 часа, въпреки, че трябваше 8. Навсякъде пише, че въшките могат да задържат дъха си 8 часа.
Маслото доста трудно се отмива. Сложих последователно 3 пъти с шамноан и изплакнах, но не се изми напълно. Чак на следващото къпане косата стана пак мека.
Сега превантивно пръскам с едно флаконче останало от парфюм пълно с вода и 2 капки чаено масло (най-мощния природен инсектицид).
Това е моят опит с гадинките, дано е от полза.

# 27
  • Мнения: 35
Привет дами, ние успяхме да се справим с гадната напаст  newsm44
Благодаря на всички кото се вклчихте в темата и се опитаха със съвети и препоръки да ми съдействат, разбира се и не само на мен а на други които ще прочетат темата  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт