SOS! Дворът ми е превърнат в бунище!

  • 2 710
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте,

Бих се радвала, ако сред вас има препатила с подобен проблем, която би могла да ми помогне със съвет.

Накратко: Живея в къща в центъра на София, дворът на която от май месец тази година е превърнат в бунище. Под нас купиха апартамента на една старица и цялата й покъщнина беше изхвърлена на двора. Помислих, че когато свършат ремонта, ще си изчистят боклука, но не би.

На този, който го сътвори естествено не му дреме, защото пуска наематели и въобще не живее тук. Когато го попиташ, щял да го изхвърли и толкова.

Най-скандалното в тази история е, че въпросният човечец е собственик на фирма за извозване на ...боклуци и се явява на търгове пред общината.

Преди време, беше казал на баба ми /естествено, че мизерни душички като него могат да се репчат само на баби/, че си имал връзки с общината и щяло да става каквото си решал.

Та, моля ви, дайте ми съвет към кого да се обърна - Общината, ХЕИ или...?

Предварително благодаря!  Hug

# 1
  • Мнения: 520
Здравейте,

Бих се радвала, ако сред вас има препатила с подобен проблем, която би могла да ми помогне със съвет.

Накратко: Живея в къща в центъра на София, дворът на която от май месец тази година е превърнат в бунище. Под нас купиха апартамента на една старица и цялата й покъщнина беше изхвърлена на двора. Помислих, че когато свършат ремонта, ще си изчистят боклука, но не би.

На този, който го сътвори естествено не му дреме, защото пуска наематели и въобще не живее тук. Когато го попиташ, щял да го изхвърли и толкова.

Най-скандалното в тази история е, че въпросният човечец е собственик на фирма за извозване на ...боклуци и се явява на търгове пред общината.

Преди време, беше казал на баба ми /естествено, че мизерни душички като него могат да се репчат само на баби/, че си имал връзки с общината и щяло да става каквото си решал.

Та, моля ви, дайте ми съвет към кого да се обърна - Общината, ХЕИ или...?

Предварително благодаря!  Hug
Аз лично бих го изринал самостоятелно.
Бавно и търпеливо.
Няма да чакам никой.
Търсенето на институции ще го, меко казано разсърди. А вече сте съседи.

 

# 2
  • Мнения: 3 031
Та, моля ви, дайте ми съвет към кого да се обърна - Общината, ХЕИ или...?
Първо бих се обадила на всички органи поред и бих обяснила ситуацията. След това - според зависи от получента информация и съвет.

Ако нищо не помогне, хващате се сами и изкарвате всичко до контейнерите наблизо.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 433
пиши до местната администрация, въпреки че щом е в частен имот, ще ви кажат вие да се оправяте
другия вариант е, снимай и качи у фейса, медиите ще го разнесат веднага, така че щом стане известен, ще се самосезира newsm78

п.п. остава ти да му го изчистиш, от къде накъде, утре ще почне да си хвърля боклука през прозореца и него ли ще му чистиш

# 4
  • Мнения: 1 196
Пиши на Господари на Ефира,че шеф на фирма за извозване на боклуци,не си извозва собствения боклук...

# 5
  • Мнения: 3 031
Пиши на Господари на Ефира,че шеф на фирма за извозване на боклуци,не си извозва собствения боклук...
Добра идея Peace

# 6
  • Мнения: X
Здравейте, много ви благодаря за отговорите!  Hug

Със сигурност нямам намерение да му чистя боклуците, за да не му развалям рахата. Той от началото ни настрои срещу себе си с идиотщините, които си е въобразил, че някой трябва да му търпи- Това са само част от мизериите, които сътвори този *&^%$#.

Миналата година, когато купи другият апартамент под нас, един ден докато ни нямаше, зазида стълбищния прозорец /който се води обща част/.  #Cussing out Аз отраснах в тази къща и чувството, че един самозабравил се човек си позволява такива неща, е отвратително.

Май наистина ще пиша на "Господари на Ефира"...  Peace

# 7
  • Мнения: 3 031
Пиши на Господарите, но тормози и общината. Нещата стават бавно понякога, понякога не и от първия път, но стават! От опит ти го казвам и то след борба с един гръцки "бизнесмен" с връзки, който си мислеше, че може да си развява коня както си ще от паркиране, през изхвърляне на боклук до окупиране на общи части. Е, накрая ни обърнаха внимание. Постоянство му е майката. Успех!

# 8
  • Мнения: 13 257
Вероятно става въпрос за ония боклуци, които се извозват в контейнери , това си е скъпо мероприятие.
А двора чия собственост, защото ако не е тяхна а общинска може и да ги глобят.
Аз бих се жалила, ако не срещам съдействие и е изчерпан варианта сами да се разберем.

# 9
  • Мнения: X
@Благодаря, Moin, вдъхваш ми голям оптимизъм! Ще тормозя всички до дупка.  Peace

@zari65, въпросният господин има точно такъв бизнес с такива контейнери, това прави още по-абсурдна цялата ситуация. Дори на сайта си се хвали - "Чистотата за нас е от особено значение"  Joy

Вече не знам да се смея или да плача.

Писах на Господарите, ако не отговорят скоро, ще го направя известен във Фейсбук.  Flutter

# 10
  • Мнения: X
Предполагам, че за двора сте съсобственици (идеални части).
Общината няма касателство.
Не сте и в РЕЖИМ на ЕТАЖНА СОБСТВЕНОСТ.
Според мен вариантите са два:
- Пожарна (жалба), която ще направи предписание, което ако не бъде изпълнено - АУАН.
- Нотариална покана за почистване на боклуците в срок.
Ако не бъдат изчистени, то наемате фирма и си плащате.
Съдебен иск за сумата. Като бъде осъден ще заплати и адвокатски разходи.
(Може да направите извънсъдебно споразумение.)
ПП Да не се окаже,
че дворното място е разделено (реални граници) и човекът си трупа боклука в собствения си двор.
(Погледнете какво пише в НА)

# 11
  • Мнения: 25
Внимавайте какво качвате и коментирате във фейса, защото точно след такъв случай в момента е заведено дело срещу мен за клевета. Аз ще го спечеля, но никой няма да ми върне нервите и парите за адвокат...

# 12
  • Мнения: X
PAV1, благодаря за подробния отговор.  bouquet Съсобственици на идеални части сме, да, но не мисля че мястото е разделено.

kateto_1, нека заведе дело, аз просто показвам истината.  #Cussing out

А ето, ако ви е любопитно, как изглежда един двор на къща на 20 метра от Л. мост /и не, не е от бежанците в района  Sick/




# 13
# 14
  • Мнения: 4 394
Кой нормален човек би плащал наем за да гази това?!!
Освен това така като гледам това чудо представлява опастност и за пожар и да не падне някой.
Двора осветен ли е?
''Нещата '' са така пръснати  и не е предвидено безопасно място за минаване около тях.
Хубавото е че повечето стават за огрев и биха били полезни на хората с каруци особено на прага на зимата.Ако им предложите и скромно възнаграждение от примерно 50-70 лв  ще решите и своя проблем с гледката и техния с отоплението.
Аз не бих се занимавала с институции.

Общи условия

Активация на акаунт