Как да я накарам да прояде друго освен кърма?

  • 1 041
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 282
И защо изхвърляш приготвеното? Толкова ли е гадно на вкус, че не можеш сама да го хапнеш, като остане?  Wink
Това пък ме подсети за моята щерка - посяга към всичко, което аз ям. Когато е в ръцете ми по време на хапване, става неудържима. Побвайте и вие така - първо да поиска да опита твойта манджа, а после си "сготви" 1 конска доза пюре или каша, и си хапвай най-нахално пред нея. Докато си поиска и прояде. Ако не стане, не я притискай, рано или късно ще прояде!

# 16
  • София
  • Мнения: 3 979
При мен е обратното, по всякакъв начин й пробутвам кърма, изпива по 400 гр. на ден, сутрин и вечер по 100 за пиене, останалото в пюретата. Според мен не го насилвай детето, природата си знае работата. Hug

# 17
  • Мнения: 462
А защо пък трябва да я караш? Wink

Щом не иска значи така и трябва да бъде. Не се притеснявай, че не яде почти нищо друго. Прочети, напр. за педагогическото захранване. Там, дефакто, детето не яде друга храна до годинка, само я опитва.

Разбира се, ти си предлагай, ама гледай да не се впечатляваш много от факта, че не яде. Аз успявах да се изхитрям и хранех сина си от страх, че не яде. Хранех го от шише с пасирана храна на заспиване Sad. Голяма грешка. Още сме злояди. Може да си навлечеш неприятности с храненето после. Аз си мисля, че скоро (или когато си поиска) така ще прояде, че чак ще й се чудиш.

Тук ще кажа нещо малко отвлечено... Детето е много по-близо до Бог отколкото ние и съответно знае много по-добре какво му е нужно. Ако искате не го наричайте "Бог". Ако искате кажете "Близо до натуралното, естественото, природосъобразното..." Но смятам, че трябва да се доверяваме на бебенцата си!

# 18
  • Мнения: 2 556
Много благодаря на всички за отговорите!  bouquet

Между другото, изобщо не я насилвам, пробвам упорито всеки ден по 2-3 пъти, като не става - не става! Тя е доволно окръглена - над 9 кг. и 73 см. е вече, така че не се безпокоя за наддаването й. Просто не ми се вярваше, че цели 2 месеца нищо няма да иска да яде! И малко за витамините се тревожа. Странното е, че само за ябълка си отваря устата, другите неща явно ги надушва, че са други и даже не ги опитва Simple Smile Гледа с огромен интерес храната - направо се вторачва, дам ли й обаче - не Naughty Между другото не знам дали не сгафих, защото 2 пъти съм й давала по няколко малки трохички хляб - изяде ги!!! - но заради глутена не смея повече.  Confused С удоволствие бих й давала пюретата с биберон, но тя точно от биберон даже и кърма не приема. А с лъжичка - ябълката и това е. Тиквата става наистина страхотна, но не я яде. Идеята с даването на сварени на пара зеленчуци, наредени върху масичката звучи хитро и утре мисля да го пробвам! Хемоглобина й на 7 м. беше 104 или 105, изписаха ни Малтофер, но не й го давам, защото се дави и го плюе така или иначе. Може пак да я пробвам сега, подсетихте ме, а и той си седи в шкафчето.

emem, приготвената за нея храна отначало винаги я изяждах, ама сега вече и аз не я искам Embarassed Ако готвя зеленчуци за нас, сипвам там пюрето, ако не - тогава вече заминава... И аз никак не обичам да се похабява храна и гледам да не ми става навик!! Simple Smile

Но се успокоих, че не е само тя така неискаща твърда храна  Simple Smile Ще я чакам да си реши сама и това е. Дано скоро имам някакъв успех!

Поздрави и лека вечер на всички!

Последна редакция: ср, 26 апр 2006, 22:47 от Tess

# 19
  • Мнения: 3 161
Не съм доктор и не знам дали съм права, ама хемоглобинът хич не ми се вижда толкова нисък, че да взима малтофер (спомням си, че обсъждахме в някои теми това и над 100 май е ОК - иначе знам, че нормата е 120 за жени, но за бебета?).

Общи условия

Активация на акаунт