Мога ли да забременея три дни преди мц?

  • 1 795
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Момичета може да ви се струва глупаво, но искам да попитам дали мога да забременея 3 дни преди МЦ? Трябваше да ми дойде на 3 но още нищо!!!

# 1
  • Мнения: 74
Момичета може да ви се струва глупаво, но искам да попитам дали мога да забременея 3 дни преди МЦ? Трябваше да ми дойде на 3 но още нищо!!!

Три дни преди МЦ няма как да забременееш. Сигурна ли си че това е датата която те притеснява?. Овулацията ти започва около седмица след МЦ и с продължителност до няколко дни ( около 5/6)

# 2
  • Мнения: 607
Момичета може да ви се струва глупаво, но искам да попитам дали мога да забременея 3 дни преди МЦ? Трябваше да ми дойде на 3 но още нищо!!!

Три дни преди МЦ няма как да забременееш. Сигурна ли си че това е датата която те притеснява?. Овулацията ти започва около седмица след МЦ и с продължителност до няколко дни ( около 5/6)

Каква е тая овулация, която продължава 5-6 дни? Как реши, че овулацията при всяка жена започва по едно и също време?

Последна редакция: пт, 04 ное 2016, 18:28 от tkirilova

# 3
  • Мнения: 6
Това трябва да е датата миналия месец ми дойде на 5ти, така че този трябва да е на 3ти

# 4
  • Мнения: 74
Момичета може да ви се струва глупаво, но искам да попитам дали мога да забременея 3 дни преди МЦ? Трябваше да ми дойде на 3 но още нищо!!!

Три дни преди МЦ няма как да забременееш. Сигурна ли си че това е датата която те притеснява?. Овулацията ти започва около седмица след МЦ и с продължителност до няколко дни ( около 5/6)

Каква е тая овулация, която продължава 5-6 дни? Как реши, че овулацията при всяка жена започва по едно и също време?

Казвам това, което ми обяснил моят гинеколог. Още във втория месец на бременността ми го попитах може ли да се "изчисли" ( или незнам точно как се нарича ) датата на зачеването и това беше неговото обяснение, а именно, че може да се зачене в период на овулация който е с продължителност до 5/6 дни ( при всяка жена е различно ) и който започва около седмица след края на МЦ. Не си измислям изречения, а казвам това което знам от лекар.

# 5
  • Мнения: 2 998
Периодът на овулацията не е 5-6 дена, а периодът в който може да е овулацията е толкова. Т.е. ако имаш редовен цикъл на 27-28 дена, овулация може да има между 12 и 16 ден, но тя трае по-малко от денонощие.

Последна редакция: пт, 04 ное 2016, 19:03 от bubbata

# 6
  • Мнения: 5 513
Едно тестче защо не направи?

# 7
  • Мнения: 6
Едно тестче защо не направи?
минали са едва 5 дни няма нищо да покаже

# 8
  • Мнения: 505
При мен е аналогична ситуация - 3 дни преди очаквания МЦ, трябваше да ми дойде до 26.10, още не е дошъл. Правих тест, отрицателен, но ако съм забременяла например, би било рано да отчете бременност. 14 дни след половия акт би трябвало да покаже. Възможно е, ако си имала закъсняла овулация и в такъв случай, дори и да не си бременна, цикълът пак ще ти закъснее.

# 9
  • Мнения: 11 306
Може да е настъпило забременяване ако овулацията се е изтеглила по-късно и по лошо стечение на обстоятелствата сте улучили момента с необезопасен полов акт.

Принципно овулацията настъпва около 14 ден след ПЪРВИЯ ДЕН на месечния цикъл. Може да забременеете 48 часа в периода на овулация. Сперматозоидите живеят 3 дни попаднали в подходяща стеда.

Към авторката - изчакай още 6 дена и си пусни кръвен тест.
Ако все пак искаш да направишнещо докато чакаш мери си Т в дупето сутрин преди ставане докато чакаш да стане време за тест и да видим дали въобще си в Лутеална фаза /след овулация Т се повишава от 36,3 на 36,8 и нагоре. Ако има бременост Т остава висока. Ако падне идва цикъл./

Общи условия

Активация на акаунт