Препарати за съдомиялна - 9

  • 122 617
  • 737
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 301
Всичко досега е само с таблетки - първите няколко пъти с таблетка Finish Classic без гланц, в последствие същата таблетка с гланц, солта се подразбира че е настроена на 3, но след опита да достигна златната среда, постоянно променям стойността надолу. В последствие пробвах Quantum Max таблетка  и пак има петна като тези на снимката, но по-дискретни. Иначе програмата е ProZone 50- 65C.

Това със настройването на гланца според изсушаването не го разбрах. Как да разбера? Има скала 1-6 беше на 4 фабрично, пробвах така, но установих че след като блестят съдовете но пак има петна по чашите го намалих на 3. В последстие с Quantum Max с на ниво 3, понеже таблетките вече съдържат в тях препарат за изплакване. Та общо взето сега съм с настройки 2 за твърдост на водата , 2 за гланц (според ВИК настройката 2 е на ръба по скалата в упътването. ) Не намирам логика да я намаля на 1 за солта.





Следващото ми миене ще бъде отново с Finish Classic на същата програма и параметри за да съпоставя таблетките, дали въобще има разлика. Аз все си мисля че няма да има такава.

P.S.

Още веднъж прочетох упътването и видях, че наистина мога да сложа на най-ниска степен, предвид показанията на ВИК  11-13 градуса.

Последна редакция: пн, 17 сеп 2018, 00:23 от Dominator_IX

# 511
  • София
  • Мнения: 12 006
Всичко досега е само с таблетки - първите няколко пъти с таблетка Finish Classic без гланц, в последствие същата таблетка с гланц, солта се подразбира че е настроена на 3, но след опита да достигна златната среда, постоянно променям стойността надолу. В последствие пробвах Quantum Max таблетка  и пак има петна като тези на снимката, но по-дискретни. Иначе програмата е ProZone 50- 65C.

Това със настройването на гланца според изсушаването не го разбрах. Как да разбера? Има скала 1-6 беше на 4 фабрично, пробвах така, но установих че след като блестят съдовете но пак има петна по чашите го намалих на 3. В последстие с Quantum Max с на ниво 3, понеже таблетките вече съдържат в тях препарат за изплакване. Та общо взето сега съм с настройки 2 за твърдост на водата , 2 за гланц (според ВИК настройката 2 е на ръба по скалата в упътването. ) Не намирам логика да я намаля на 1 за солта.

Следващото ми миене ще бъде отново с Finish Classic на същата програма и параметри за да съпоставя таблетките, дали въобще има разлика. Аз все си мисля че няма да има такава.
Гланца спомага само и единствено за изсушаване на съдовете, т.е. след измиване и ако програмата има цикъл на изсушаване /защото не всички имат/, да са ти сухи съдовете, веднага след приключване на програмата. Затова пробваш от 1, ако има мокри местиш на 2 и т.н. Някои материали като пластмасата винаги ще са мокри. Моята е на 2.
За солта ти казах - ако в таблетката има сол, тази на машината я намаляш на 1, ако няма - слагаш на 2.

# 512
  • Мнения: 301
Здравейте,

Оказа се, че и с Finish Classic всичко блести. Настройка на солта 2, гланц 2. Има една, най-много две капки, които се забърсват по чашите (по съдовете няма грам капки/ петна преглеждам ги на пряка светлина, та това ще да е. ) Явно този проблем с капката която остава е от самата кошница, понеже моя модел е със меки подложки за чашите и явно точно там не се оттича. Засега съм доволен. Също така май не беше затегната капачката на солта здраво. Wink

# 513
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте,

Оказа се, че и с Finish Classic всичко блести. Настройка на солта 2, гланц 2. Има една, най-много две капки, които се забърсват по чашите (по съдовете няма грам капки/ петна преглеждам ги на пряка светлина, та това ще да е. ) Явно този проблем с капката която остава е от самата кошница, понеже моя модел е със меки подложки за чашите и явно точно там не се оттича. Засега съм доволен. Също така май не беше затегната капачката на солта здраво. Wink

Не е от гумените подложки на миялната /и аз имам такива/, по-скоро /както казах/ е от много сол. Капачката на солта трябва да щракне и тогава е затворена, няма нужда от много напън защото от прекалено затягане, ще ѝ се съсипе гумичката и ще започне да изпуска.

# 514
  • Мнения: 301
Здравейте,

Оказа се, че и с Finish Classic всичко блести. Настройка на солта 2, гланц 2. Има една, най-много две капки, които се забърсват по чашите (по съдовете няма грам капки/ петна преглеждам ги на пряка светлина, та това ще да е. ) Явно този проблем с капката която остава е от самата кошница, понеже моя модел е със меки подложки за чашите и явно точно там не се оттича. Засега съм доволен. Също така май не беше затегната капачката на солта здраво. Wink

Не е от гумените подложки на миялната /и аз имам такива/, по-скоро /както казах/ е от много сол. Капачката на солта трябва да щракне и тогава е затворена, няма нужда от много напън защото от прекалено затягане, ще ѝ се съсипе гумичката и ще започне да изпуска.

Именно, не беше щракнала. Wink

Така че това беше решението. Няма как да е от много сол при положение, че ползвах таблетка Finish Classic която сама по себе си не съдържа сол, а нивото на солта е настроено на 2 от 10. Важното е, че открих проблема и както казах капките по чашите специално които образуват после като вертикална черта е понеже се допират една в друга и остава малък кръг колкото 1 стотинка, този кръг не може да изсъхне и се стича по чашите от външната страна , а на горния ръб на чашите където се пие има следа  пак от капка, но този път издължена по хоризонтала, което ме навежда на мисълта че е от самите гумени крачета където се опират чашите. По чиниите няма абсолютно никакви следи от петна.  Все пак нищо не ми пречи да експериментирам още. Да сложа солта на 1 , а да увелича гланца от 2 на 3, може би тогава тези петна ще ги няма. Ще продължавам да наблюдавам.

# 515
  • София
  • Мнения: 12 006
Ами тя капачката като не е била затворена добре и се е изливало много сол в миялната. Очаквай по-бързо да ти светне индикатора, т.к. имаш изхабена вече. От кой град си? питам за да видя колко е твърдостта на водата.
Следите не са от гумите. Моята е същата, но доста по-стар модел, гумите обаче са си същите.

# 516
  • Мнения: 301
Ами тя капачката като не е била затворена добре и се е изливало много сол в миялната. Очаквай по-бързо да ти светне индикатора, т.к. имаш изхабена вече. От кой град си? питам за да видя колко е твърдостта на водата.
Следите не са от гумите. Моята е същата, но доста по-стар модел, гумите обаче са си същите.

От Пловдив съм. Както по-рано споменах се обадих на ВИК и доколкото може да им се вярва на лабораторията - водата е с твърдост в немски градуси от порядъка на 11-13. Което съответства на степен 3, но първоначално (първия път когато я ползвах я бях настроил на 4) По подразбиране беше на 5/10. След първото миене смених на 3, и до сега (точно месец от както я имам ) 3 пъти съм я пускал на степен 2. Първия път бях ужасен, всичко на бели петна, но нямах гланц та това обяснява всичко. Та така че, според мен сегашната степен 2 дори е по-ниска спрямо показанията на ВИК. Имам цял пакет голяма опаковка Finish Classic, които не съдържат сол, взех една малка Finish Quantum за сравнение, и сега ще имам наблюдения.

Ще мога да сравнявам пряко измиването на едни и същи съдове , при приготвянето на дадено ястие.

Относно следите, да не е от това, че се допират чашите една в друга? При следващото зареждане ще ги отдалеча една от друга да видя дали ще има пак следи. Ако на степен 2 на солта има, това ще рече че може би трябва или да покача с 1 или да намаля на минимума на 1.

# 517
  • София
  • Мнения: 12 006
Или си за 2ра или за 3 та степен /това ако в таблетката няма сол, ако има намаляш/ - пробвай как ще ти е по-добре. Може да погледнеш първата страница на темата за миялните /тази е за препаратите им/. http://www.bg-mamma.com/?topic=1025710

# 518
  • Мнения: 301
Здравейте, дали някой знае таблетките Fairy All in one platinum дали съдържат сол? Една позната ми даде няколко таблетки да ги пробвам. Но преди да пусна миялната искам да знам, за да настроя машината съответно.

Благодаря!

# 519
  • Мнения: 301
Вчера пуснах с таблетка Fairy Platinum all in one и намалих солта на 1 , препарата за изплакване си седи на 2. Всичко блести, само пак по чашите по горните ръбове има капки бели  петна..... и съответно ги плакна на ръка.... Не може с 3 различни таблетки, Finish Classic, Finish Quantum max и Fairy Platinum all in one да има такъв резултат... Почвам да си мисля че просто никога няма да излизат чашите стъклените, не керамичните на петна.... Няколко са петната, не по цялата чаша но дразнят! Иначе може да е съвпадение, или чист късмет но Fairy Platinum All in one излъска една тава където имаше загорял сос от месо. Wink Почвам да си мисля, че проблема идва от това че не ги вадя съдовете веднага, а на другия ден. Дали това не е истинския проблем, а не таблетките? Според мен не би следвало да има проблем ако не се извадят половин час след приключване на програмата, понеже все ще има все още стичащи се капки вода по чашите.


Май проблема ще го реша като не мия чаши които не са порцелан в миялната и толкова. Wink

# 520
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Иначе може да е съвпадение, или чист късмет но Fairy Platinum All in one излъска една тава където имаше загорял сос от месо. Wink

Не е съвпадение, нито късмет. Просто с Платинума всичко блести. Не знам за чашите защо така, с моите няма проблем.

# 521
  • Мнения: 46 487
Май проблема ще го реша като не мия чаши които не са порцелан в миялната и толкова. Wink
Защо ще се мъчиш да миеш на ръка, щом си отрила таблетки, с които всичко блести?
Вкъщи също ползваме Fairy Platinum, мият без забележка и са направо без пари (турските).

# 522
  • Мнения: 301
Май проблема ще го реша като не мия чаши които не са порцелан в миялната и толкова. Wink
Защо ще се мъчиш да миеш на ръка, щом си отрила таблетки, с които всичко блести?
Вкъщи също ползваме Fairy Platinum, мият без забележка и са направо без пари (турските).

Защото добавих към "колекцията" препарати Fairy Platinum All in one. От месец и малко имам съдомиялна и предварително бях купил Finish Classic , след няколко пробвания взех Finish Quantum Max, и сега Fairy Platinum All in one след позитивни ревюта в Amazon където го сравняват със Finish и казват, че е по-добър. Смятам за не много замърсени да ползвам Classic, за замърсени или Quantum Max или Fairy Platinum All in one.


Както споменах стъклените чаши излизат на петна без значение от препарата, както писах по-горе с трите препарата чашите и само те излизат с петна тук там (тук говорим за прозрачни стъклени чаши) , най вече на гърлото на самата чаша и понякога като леко оттичане на капката.

И да, мъж съм. Wink

# 523
  • Мнения: 46 487
Вдигаш гланца, докато спрат петната и спираш да се вторачваш чак толкова.
Или, както казваш, миеш на ръка, щом не те мързи Simple Smile

# 524
  • София
  • Мнения: 12 006
Или си купваш гел и не се занимаваш с таблетки и после на ръка.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт