Руска школа по пиано

  • 1 760
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 345
Темата е стара, НО:

Нека този пост бъде информативен за всички, които търсят информация за руската школа по пиано.
Тази школа е ужасна. Градацията на упражненията е потресаваща. Даже ако въобще може да се говори за някаква градация. В тази школа НЯМА градация. За да се научиш да свириш на пиано е необходимо всяко следжащо упражнение да бъде мъничко по-сложно от следващото, но с малко. В руската школа няма малко. Там всяко следващо упражнение отговаря на десет поредни упражнения в школа Байер например. Бягайте от учители, преподаващи по остарялата и тотално демотивираща руска школа. Без значение какво ви разправят. Че била най-добрата и т. н. Ще ви вземат парите с години, а вие няма и да имате представа защо вашето дете не напредва и ще обвинявате него. Дори можете да го откажете. По руската школа можеш да свириш едва след като си минал половината школа Байер (давам я за пример, защото аз съм свирила по Байер - а и по руската също). Тази школа ме побърка като дете. Вашите деца може би няма да ви го кажат, защото може би няма и да го съзнават, за да ви го кажат. Това го съзнавам вече като възрастен човек. Свиренето на инструмент не е лесна задача, но пък не е и посмъртно трудна, при все че детето има желание. Руската школа убива желанието на детето да свири на пиано и да свири по ноти. Далече от архаични преподаватели, вкарващи своите ученици в някакви предварително начертани догми. Всяко дете е различно и се учи по различен начин, но Руската школа определено не се съобразява с тази индивидуалност у всяко дете, у всеки индивид. Съветвам ви горещо да избягвате тази школа. Има хиляди други школи, които можете да използвате вместо руската школа, например на български автори. Защото те са я писали за нашите деца, малко или много са се опрели на своя опит с преподаване и работа на българчета. Руснаците да си гледат работата. Финално: избягвайте тази проклета руска школа!

Последна редакция: вт, 08 ное 2016, 19:31 от AnMary

# 1
  • Мнения: 819
Аз лично преподавам по българската школа на проф.Милена Куртева.Предпочитам я пред руската,защото в процеса на обучение мога да запозная децата с някои български народни песни,които няма как да се намерят в руската школа.
Немската школа "Байер" е прекрасна,но твърде изобилстваща с технически упражнения,а това често доскучава на малките деца,така че може би най-добрият вариант за началното обучение по пиано е  да се съчетаят българска и немска школи!

# 2
  • София
  • Мнения: 5 656
Защо толкова агресивно, заклеймяващо и генерално отхвърлящо? Дъщеря ми свири вече трета година, започна по школата на Лидия Кутева, на втората година се включиха и пиеси от руската школа, сега продължава да свири И по нея, в никакъв случай не е демотивирана, напротив, бих казала, че любимите й неща са оттам. За момента работим по 3-4 школи успоредно и детето напредва чудесно, дори се готви за регионален конкурс през пролетта. Истината за мен е умелата комбинация и преценка на преподавателя коя пиеса да се възложи на ученика според способностите и възможностите му. Никой не изисква от нея да учи една по една подред всички пиеси - напротив, преподавателката преценява, че този ученик примерно има дълбоко и силно туше и добре ще му се получи Бах или нещо маршово, а другият има лек и пъргав щрих и ще направи чудесно някой лек менует или романтична пиеса. Така децата са доволни, защото виждат резултат от труда си, а преподавателят работи гъвкаво и с разбиране.
Та не е толкова черна руската школа, не знам какво са ти причинили с нея Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт