дали е възможно

  • 2 054
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, знам, че не сте лекари или врачки и няма как да ми кажете със сигурност, но просто искам да попитам по- опитните от мен, защото съм притеснена и имам нужда от съвет, а не ми се иска да споделям с познатите ми, може би е по- лесно с непознати.
   Октомври правих секс с приятеля ми два дни преди датата на МЦ( МЦ винаги ми е редовен на 28 дни), правихме го без предпазни средства и се изпусна( да знам аз съм си виновна, че още тогава не взех хапче   Sad ), но след два дни ми дойде и беше съвсем нормален цикъл и като дни на продължителност и като течение. От тогава сме се пазили и е нямало проблеми, но този месец ми закъснява с 4 дни( т.е трябваше да ми дойде на 28-мия ден от предишния цикъл, а сега е 31ви ден), направих тест преди 6 дни(т.е два дни преди МЦ) и показа отрицателен, но въпреки това ми закъснява. Имам някои ПС като чувствителност в гърдите и т.н. Дали има възможност тестът да е грешен и ако се е получило оплождане при онзи акт, защо ми е дошло след 2 дни?
  Благодаря ви предварително за отговорите ... надявам се да няма много нападки, знам, че е най-добре да направя друг тест, но просто ми е притеснено и искам да съм по- подготвена или и аз не знам как да се изразя. П.с. не съм на 16-17 отдавна съм минала пубертета.

# 1
  • Мнения: 25 398
От тогава сме се пазили...

Как по-точно? Ако е по метода "Пай се!", възможно е и да си бременна, но не от предния, а от този месец. Simple Smile
То и с други методи стават фалове, де... А може просто да ти закъснява.
Ако не искаш бебе, вземи по-сигурни мерки.

# 2
  • Мнения: X
Попринцип не е невъзможно да се забременее в края на цикъла. Обаче щом ти е дошло след това и менструацията ти е била нормална, едва ли си бременна. Закъснението може да се дължи на много неща.
П. П. Май редовно се пускат подобни теми.

# 3
  • Мнения: 4
Nadya_95, благодаря за отговора, нова съм тук и сигурно има много други подобни теми, но предпочетох да мина директно на моя случай отколкото да разровя.... извинявам се за което, но зор ...
  Аз знам, че един два дни преди месечен цикъл е много, много трудно оплождането, може би за това тогава се отнесох с лека ръка,  но знам, че не е и невъзможно и още повече се самонавивам и притеснявам ...

Последна редакция: чт, 10 ное 2016, 14:38 от veni_455445

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Според мен не си бременна.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 447
  Аз знам, че един два дни преди месечен цикъл е много, много трудно оплождането, може би за това тогава се отнесох с лека ръка,  но знам, че не е и невъзможно и още повече се самонавивам и притеснявам ...

Това е абсолютно невъзможно. След овулацията, при която се забременява, трябва да има поне 13-14 дни до менструацията, за да може изобщо да се задържи оплодената яйцеклетка. Ако ги няма тези дни заради някакви хормонални проблеми, дори да има оплождане, бременността ще приключи на много ранен етап.
Нормално е на 10-12 цикъла един да е ановулаторен. В такива случай е нормално да има закъснение.
Не си бременна.

# 6
  • Мнения: 4
От доста години цикълът ми е редовен, менструацията настъпва 28 дни след предишната, случвало се е няколко пъти за всички години да ми подрани с 1-2 дни или да закъснее с 1, но никога с 4 и никога не съм имала и фалове, както сега с това свършване вътре за това се притесних... Благодаря ви за отговорите и за това, че не ми четете конско за неща, които са се случили и не мога да променя ,а че отговаряте точно на въпроса. Ще се радвам и на други мнения. Набирам смелост да си взема тест и да пробвам утре сутрин за всеки случай.

# 7
  • Мнения: 134
От доста години цикълът ми е редовен, менструацията настъпва 28 дни след предишната, случвало се е няколко пъти за всички години да ми подрани с 1-2 дни или да закъснее с 1, но никога с 4 и никога не съм имала и фалове, както сега с това свършване вътре за това се притесних... Благодаря ви за отговорите и за това, че не ми четете конско за неща, които са се случили и не мога да променя ,а че отговаряте точно на въпроса. Ще се радвам и на други мнения. Набирам смелост да си взема тест и да пробвам утре сутрин за всеки случай.
Здравей Simple Smile според мен единствено можеш да си търпелива и да направиш тест отново след няколко дни. Станалото-станало...или пък не Simple Smile избор винаги има, нужно е спокойствие и търпение. В момента друго не можеш да направиш Simple Smile и аз съм била в същата ситуация не веднъж Simple Smile пожелавам ти успех и ти пращам усмивки Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 698
А вие защо не ползвате презерватив, ако не целите забременяване? Едва ли има нужда да ти напомням, че той предпазва от много по-лоши неща като полово предавани болести, например. Само с един партньор не съм ползвала презерватив, защото той не искаше, но никога не съм повтаряла тази грешка. Момиче, уважавай се и се грижи за себе си, никой друг няма да го направи вместо теб!

# 9
  • Мнения: 4
Nataka, уважавам мнението ти, но аз не съм ползвала презерватив по собствено желание, а не защото приятелят ми се е мислил за мъж и не е искал да си сложи . . . за жалост сега си патя от това решение, но поне не обвинявам друг, а само себе си. Това е еднократен случай, не е практика, понякога се случва човек да му се прииска. Абсолютно права си, че предпазва от много други неща, не само нежелана бременност, но все пак не съм го направила с непознат.И аз едва ли скоро бих пробвала отново без.

# 10
  • Мнения: 148
Еее, момичета, а вие за скъсан или спукан презерватив не сте ли чували? Grinning
След 7-10 дни закъснение се притеснявайте, по-рано няма смисъл. А напрегнатостта в гърдите е хормонална, тоест ако имате хормонален проблем, който води до закъснение, той може да причини и подобна напрегнатост.
Търпение му е майката - след още 2-3 дни ще знаете със сигурност какво се случва. А дотогава не го мислете, защото няма смисъл - и без това не можете да промените нищо Wink

# 11
  • Мнения: 1 698
Вени, прощавай, не е моя работа, просто те съветвам да се пазиш. Успех!

# 12
  • Мнения: 368
veni_455445, щом си имала нормален цикъл след това изобщо не е вероятно да си бременна. Менструацията може да ти закъснява и по други причини.
Ако все пак се притесняваш утре отиди и си пусни кръвен тест за бременност. Той ще покаже със сигурност. И ако се окаже отрицателен не е лошо да посетиш гинеколог да се разбере причината.
Така или иначе според мен не е реалистично да си бременна.  Wink

# 13
  • Мнения: 45
Здравейте, момичета. Не знам дали съм попаднала на правилното място, но все пак ще попитам!
На 03.ноември трябваше да ми дойде, но се появи розово зацапване, което продължи 2 дни. После ми дойде, но цикълът беше оскъден и продължи само три дни, след което отново имах същото розово зацапване 2 дни. По принцип ми върви 7 дни.
От 25.11 до 28.11 отново розово зацапване, след което 2 дни тече нормално, имаше и съсиреци.
На първи и втори декември отново зацапване.  Shocked
Ходих на гинеколог, тъй като реших, че е от хормоните. Тя ме прегледа и каза, че всичко ми е наред. Имам миома, но не било от нея, може би от промяната на времето.  newsm78
Не направих тест, тъй като ходих на лекар, и съм сигурна, че не съм бременна, тъй като имах цикъл, а и бебеправихме в края на октомври(на 29.10)
От днес ме болят гърдите и са страшно напрегнати. Напълняла съм с 3 кг за 1 месец.  Shocked
Въпросът ми е: на някой случвало ли му се е подобно нещо, и на какво  може да се дължи?
Сега чакам да  ми дойде на 25.12.
Да се консултирам ли с друг гинеколог?

Общи условия

Активация на акаунт