159 американски мами ронят сини сълзи след червените избори

  • 113 699
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 103
Влизам само за това. Като гледам, в тази тема няма какво да правя. Със здраве!

Не! Не ни оставяй тук на вълците!

*това в кръга на шегата, да не вземе да се обиди някой.

Фея, пусни си някой път Фокс Нюз и ще разбереш. Аз бая се ококорих първия път. И аз като теб се чудех, та мм му писна малко да послушам. Или ако искаш да ти покажа какви статии споделят едни наши републикански приятели.
И едно четиво специално за теб.

Пък ти поне си в Ню Йорк, мислете ни нас в дива ПА.

Цитат
Тръмп ще назначи на основните управленски позиции националисти, расисти, женомразци и хора, които смятат климатичните промени за измама. Как подобна мисъл може да накара разумен, свободомислещ човек да каже "споко"?

Не "ще", той почна вече.

За мен най - големият проблем с Тръмп е, че the damage is already done. Много време ще се лекува американското общество от тази отрова.

И аз като Juturna изтръпвам още повече от мисълта Пенс да е президен. И като гледам колко е безгръбначен и глупав Тръмп и как вече се отмята, предполагам кой ще държи юздите на това правителство  Sick

# 46
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Coral Red, аз като болна комарджийка залагам на всичко. Ти ми даде идея. Да се обзаложим, че ако Путин нападне Балтийските републики до три години, аз ще ти дам1000 долара. Ако не, ти плащаш 1000. Аз мога да се обзаложа и на 30 год, но предпочитам да си получа парите в обозримото бъдеще. Ако не си съгласна да заложиш пари на твърденията си, то престани да пишеш глупости.

# 47
  • WA, USA
  • Мнения: 512
За мен най - големият проблем с Тръмп е, че the damage is already done. Много време ще се лекува американското общество от тази отрова.

И аз като Juturna изтръпвам още повече от мисълта Пенс да е президен. И като гледам колко е безгръбначен и глупав Тръмп и как вече се отмята, предполагам кой ще държи юздите на това правителство  Sick

Точно, много съгласна и по двете точки. Дори и да не беше победил Тръмп, гласовете които събра са ужасяващи и достатъчни да разчовъркат рани, които така или иначе никога не са зараствали.

# 48
  • USA
  • Мнения: 2 143

Ужасява ме, че намираш за много смешно изречение, в което си събрала ГЛБТК, смърт, саморазправа, расизъм и нещо толкова субективно, колкото е гледната точка за външната красота.

Логиката тип "вече има война; с какво ви плаши още една?" или "има стрелби в училища и университети; дайте да въоражим всички, та да постигнем мир", или "вече има расизъм, размирици и дискриминация; с какво ви тревожи това, че ще се увеличат" е безумна. Защото точно това се случва. Още от деня, в който ДТ беше избран симпатизантите му се развилняха. 

 Ето една от най-добре синтезираните обективни гледни точки:

Пък мен ме ужасява как се опитваш да преиначиш това, което съм казала, сякаш не е ясно, че са ми смешни тези които вярват на тази пропаганда и небивалици за Тръмп.
https://www.youtube.com/watch?v=jf9w_yX21PQ
 
А другите ти брътвежи са още по-безумни, но явно имаш нужда да разясня- не мисля, че изброените от мен неща щом ги има значи ми е все едно дали ще се увеличат, а точно обратното, по-зле от това няма как да стане.
Симпатизантите на Хилъри се развилняха, Фейо, те горят американския флаг, разрушават бизнеси, чупят коли и пребиват беззащитни хора, гласували за Тръмп. Тези, които трябва да ги спрат- действащия в момента президент и загубилата изборите, не само не си мърдат пръста, но и със сигурност плащат на активисти да подстрекават, така както се разбра, че е имало платени бездомници и психично болни да предизвикват хората по съборите на Тръмп.
Като гледам се радвате, че заплашват него и семейството му със смърт, толерантни миролюбиви либерални демократи  Sick

   

# 49
  • usa
  • Мнения: 2 113

Влизам само за това. Като гледам, в тази тема няма какво да правя. Със здраве!

радвам се да те видя! за това, което казваш горе - нали трябва да говорим с другата страна и да се опитаме да разберем защо мисли така? дай едно рамо, не обръщай гръб  Hug!

# 50
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Coral Red, аз като болна комарджийка залагам на всичко. Ти ми даде идея. Да се обзаложим, че ако Путин нападне Балтийските републики до три години, аз ще ти дам1000 долара. Ако не, ти плащаш 1000. Аз мога да се обзаложа и на 30 год, но предпочитам да си получа парите в обозримото бъдеще. Ако не си съгласна да заложиш пари на твърденията си, то престани да пишеш глупости.
оооооо, и аз искам да се включа тук.  Joy

# 51
  • Мнения: 374
Хахаха аз не съм нито болна, нито комарджийка и намирам за глупост човек да се обзалага за каквото и да било, особено за някакво преположение, далеч от "твърдение".
Освен това ще пиша каквото си поискам. И аз намирам много от изписаното в този форум за глупост, ама хората си пишат. И така трябва да бъде...

# 52
  • USA
  • Мнения: 2 143


Най-страшното е, че и образовани, интелигентни хора са гласували за него. А е достатъчно само да се превключи от FOX на CBS, примерно. Или да се отворят записи на Колбер.


Как пък съм пропуснала точно това, Феята да ме съветва да сменя Фокс с някоя от другите продажни медии, дето ако не бяха те, Хилъри и  20% гласове нямаше да събере. Фокс бяха и са единствените, които показваха и двете гледни точки. Да твърдите обратното е пълен абсурд и означава, че сте коне с капаци, живеещи в политически-коректна-ла-ла ланд. Нормални хора, които търсят истината, като се случат 2-3 пъти неща от клипа, който съм пуснала, ще си намерят и сами Фокс нюз. Сигурно си има причина "Fox News Remains Most-Watched Cable News Network, marking 14 consecutive years"



Та ще започна да слушам Колбер или Тревър Ноа, толкоз колкото и ще си изхранвам подрастващите тийнове с тофу и кълнове, но-тенк-ю.
Фея, пусни си някой път Фокс Нюз и ще разбереш. Аз бая се ококорих първия път.
Колкото по-дълго сме спали, толкова по-голямо е ококорването Wink

Последна редакция: чт, 17 ное 2016, 16:09 от SkyBlue

# 53
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Вярно, какво ли не може да прочете човек в един форум. Протестите дадоха първа жертва, баща на 4 год. дете. Сега да му подарят всички безопасни игли, дали това ще върне баща му. Само, че това дори няма да го споменат повечето медии.

# 54
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Ясно е, ще се гледа само FOX  Joy Joy Joy

Оставяме настрана и европейските медии като ББС, защото конспирацията срещу Тръмп е международна, само Фокс знаят истината!  ooooh!

# 55
  • USA
  • Мнения: 2 143
Ясно е, ще се гледа само FOX  Joy Joy Joy

Оставяме настрана и европейските медии като ББС  ooooh!
О не, гледайте си каквото си прецените. После обаче като 2+2 не ви излезе 4, не се чудете защо и как. Те и тези от  СНН още недоумяват и се почесват по тиквите newsm78 (хаха, сега забелязах, че това човече е кръстено newsm(an)78)
А на средностатистическия американец много му дреме за европейските медии и ББС, точно колкото и за Кенийската нац. телевизия Laughing

Протестите дадоха първа жертва, баща на 4 год. дете. Сега да му подарят всички безопасни игли, дали това ще върне баща му. Само, че това дори няма да го споменат повечето медии.
Cry

# 56
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Няма обективна "новинарска" корпорация, нито Фокс, нито СНН, еле пък ББС! Това, че една или друга от тези машини за манипулация се води най гледаната, изобщо не я прави обективна! На всичките им се плаща от някого който има определени цели да постигне, и за съжаление в морето риба колкото искаш.

# 57
  • Мнения: 8 163
Фокс неслучайно е един от най-критикуваните канали и за никого не е тайна, че е консервативно = републикански настроен. Как може да се очаква, че подобна машина ще е обективна, когато стане дума за кандидат-президент или президент демократ?

Скай, за разлика от Фокс, посочените от мен личности проверяват фактите, преди да ги изложат пред публиката, а критики се отправяха и към двата кандидата. Просто единият от двамата изсипваше и продължава да изсипва безумия със самосвал. При това положение няма как везните на абсурда да не натежат в тази посока.

И понеже споменаваш стената. Нима наистина смяташ, че подобно нещо ще бъде построено, при това с мексикански пари, както ви обеща ДТ?

Джейн, нямам телевизор.

***

Аз лично съм много скептично настроена по въпроса за обединението на страната. Светогледът на двете групи никога не е бил така очевадно различен. Особено на фона на откритите ксенофобски, хомофобски и расистки идеи, твърдения и прояви от страна на ДТ и поддръжниците му. Половин Америка изпитва ужас, отвращение и срам както от сънародниците си, така и от бъдещия президент.

# 58
  • usa
  • Мнения: 2 113
Протестите дадоха първа жертва, баща на 4 год. дете. Сега да му подарят всички безопасни игли, дали това ще върне баща му. Само, че това дори няма да го споменат повечето медии.

наистина ли вярваш на всичко, което виждаш в интернет  Confused ?

# 59
  • USA
  • Мнения: 2 143
Фокс неслучайно е един от най-критикуваните канали и за никого не е тайна, че е консервативно = републикански настроен. Как може да се очаква, че подобна машина ще е обективна

Скай, за разлика от Фокс, посочените от мен личности проверяват фактите, преди да ги изложат пред публиката
Джейн, нямам телевизор.
Казал човекът, който няма телевизор и се позовава на уикипедиа hahaha И престани моля те да ми даваш примери с тези лейт-найт-шоута, не знаеш ли, че са несериозни? Това не са новини, това е "а-ла-СлавиТрифонов" 
Казах, от 6 години гледам и трите канала- СНН, МСНБС и Фокс ежедневно, поне по шест часа. Преди това 15 години съм гледала основно СНН, тогава често съм се чудила "а бе, аз аджеба в същата Америка ли живея за която си говорят тези...или аз не съм наред??"
 Така че, направила съм си изводите за мен лично, не беше никак трудно.

А стената ЩЕ бъде построена. С какви пари, да ти кажа ли, изобщо не ме интересува! Ако се събират пари, аз лично с удоволствие ще дам. Важното е да не ме задължават да плащам здравните застраховки и фууд стампс на поне дузина мексиканци, нека Мексико да им ги плаща!
Скрит текст:
Половин Америка изпитва ужас, отвращение и срам както от сънародниците си, така и от бъдещия президент.
Президент ли ще е Тръмп? Президент ще е. Ти да му мислиш как ще живееш с отвращенията си поне още  4 години, щото другата половина Америка сме доволни. На който не му харесва "ксенофобска, хомофобска и расистка" Америка, да не си го причинява, а да си намери по-демократична родина.

Общи условия

Активация на акаунт