159 американски мами ронят сини сълзи след червените избори

  • 113 851
  • 738
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 103
Руми, ще се чувате с децата, ще се порадваш на мъжа си.
Повярвай ми, разбирам те. Аз от моите също не съм се отделяла.

Баба и дядо ще ги опазят, спокойно  Mr. Green Сигурно ще им е много весело в Бг.

# 646
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
 .

Последна редакция: вт, 20 юни 2017, 11:28 от Baby*

# 647
  • Мнения: 8 163
Джейн, безкрайно много се радвам на ИГ-то ти. Ти си знаеш де, ама аз пак да кажа. Чета историите ти под кадър с огромна наслада.

Бейби и Джейн, страшно е лесно да си веган. Отказването от млечните беше предизвикателство и за мен. Повечето хора точно с това имат проблем. Ама то е заради казоморфините. След преминаване на кърмаческа възраст нямаме биологична необходимост от млечни (еле пък от друг животински вид), нито от веган заместителите им. Но пък сред веган заместителите на мляко и млечни има същински шедьоври. Vromage правят high-end vegan cheeses, които са си истинско prêt–à–porter. По-непретенциозни са твърдите сирена тип "конфекция" на Daiya - швейцарското им сирене е любимо у нас. Kite Hill пък правят най-добрите (според ММ, Фръцлите и мен) кисели млека, извара и крема сирена.

За добавките, приемаме редовно само В12 (5000 микрограма метилкобаламин веднъж седмично). През есенно-зимния сезон и ние взимаме (веган) вит. D.

***

Голямата Фръцла ще прекара лятото в подготовка за кандидатстване в гимназиално училище. Много сложна системата в НЙС... Малката ще е айляк, но ще сме на staycation. Което не е проблем де - с толкова плажове наоколо и толкова много неща за гледане, посещаване, забавления...

# 648
  • Мнения: 374
Аз наскоро ядох за първи път индийско. Едни прости картофи в едни питки, ама така вкусни ми се сториха. Викам си с такава храна мръвка не ми трябва 😁.

# 649
  • Мнения: 8 163
Аз наскоро ядох за първи път индийско. Едни прости картофи в едни питки, ама така вкусни ми се сториха. Викам си с такава храна мръвка не ми трябва 😁.
Оооо, аз на веган манджите им с къри мога да живея цял живот. Откакто на Дисни круиза ни хранеха всяка вечер с чудеса от различни райони на Индия, и четиримата направо се влюбихме в индийската кухня.

# 650
  • Мнения: 103
Фея Flowers Rose

Аз пък плакна очи с на Агент снимките от "лятната" ваканция.

На индийско мога да живея, но никой вкъщи не споделя тази ми страст.

Аз елиминирах млякото от моята диета, но децата обожават, мм пие с кафето.
Купувам кокосово и бадемово мляко за закуските ни, но съм взимала какви ли не млечни алтернтиви и децата не харесаха ни-що Rolling Eyes

Я кажете дами, коя от вас е изкарвала ЕГН на децата в България и става ли с един родител?

# 651
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Я кажете дами, коя от вас е изкарвала ЕГН на децата в България и става ли с един родител?

   Джейн, аз изпратих на моята майка каквото бе нужно в България и тя изкара ЕГН на детето ми без ние да сме там. От малък град сме, може и това да е причината, че всички се познаваме. Спомням си, че искаха Акт за раждане, с апостил от тук. Друго ... не помня  Sad, но беше лесно. Последният път като се прибирахме за насам, на летището ни направиха забележка, че детето има ЕГН, а няма Бг. паспорт (мина с Американския). Казаха, че правят изключение и ни пуснаха, но разбирам, че са имали право и да не го пуснат. Тези дни ще ходим до ЛА и ще му извадим за догодина.
   Сетих се, че изпратих и Свидетелството ни за брак -  преведено и минало през Нотариус.

# 652
  • Мнения: 2 266
Друг човек може да извади ЕГН ,ако има пълномощно от двамата родители.Нешето дете също има ЕГН,но няма бг паспорт,но никога не сме имали проблеми на летището.

# 653
  • WA, USA
  • Мнения: 512
ЕГН по местожителство на майката се вади. И на нас все майка ми го е изкарвала с апостилен акт за раждане от тук, без пълномощно защото й бяха направили изключение че сме били тук, ама май се беше оказала позната на позната на позната, малък град също.

# 654
  • Мнения: 8 163
Джейн, моята майка е вадила ЕГН за малката Фръцла. Другите са ти обяснили как става.

Пробвай соево мляко с какао за децата.

***

Много сладко момиче наехме за частен учител по изкуство на голямата Фръцла. Ходихме да купим материали вчера, от понеделник започват сериозна работа за портфолио.

# 655
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Фея, не се и съмнявам, че си права за млечните, но ми харесват, а и взимаме само домашно мляко и сирене, кашкавал вече не ям. И като казвам мляко, това е кисело само. На индиска храна само, мога да живея, като това вкл. и закуските. Купувам си подправките в кутия, и си правя сама често. Домашния любимец и той много уважава индииското. Simple Smile

Соевото мляко не ми харесва, но бадемово ползвам за смутис нон стоп. Дава много хубав вкус. Често слагам червено цвекло поне 50% в смутис, и като добавя бадемово мляко, напълно замаскирва както вкуса така и аромата на червеното цвекло.

Нямам ИГ Disappointed Relieved  Но на Агента ваканцията и ме топли като и гледам снимки, видео и live включванията на ФБ! За което съм и много благодарна! Hands Thumbsup

# 656
  • Мнения: 690
Аз честно казано не мога да си представя  живота без млечни продукти най-вече сирене и кашкавал. Затова ми е много трудна идеята за веганството. Много ме си падам по месото. Манджите които готвя са постни (хубавото е че и ММ не е по него). Но една салатка краставици и домати без сиренце. И каква е ползата за организма?

# 657
  • Бостън
  • Мнения: 13 488
... Но на Агента ваканцията и ме топли като и гледам снимки, видео и live включванията на ФБ! За което съм и много благодарна! Hands Thumbsup
Толкова мил човек си, Бейби!
Ама пък и много шантава ваканция стана, аз дори не очаквах! 3600 км навъртяхме за 6 дни в Норвегия и за десерт - Осло! И за втори десерт - Рила!

# 658
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Агент, не ми разваляй и ти пък сега реномето с такива четки, моля те! Ние сме навъртяли 3500 за 5 дни, като един от дните беше почивка. Но е много изморително, и след този експеримент, директно на работа..., та казах никога повече такива експерименти. Снимките и репортажите ти са чу-дес-НИ!!!!!!

# 659
  • Мнения: 8 163
Аз честно казано не мога да си представя  живота без млечни продукти най-вече сирене и кашкавал. Затова ми е много трудна идеята за веганството. Много ме си падам по месото. Манджите които готвя са постни (хубавото е че и ММ не е по него). Но една салатка краставици и домати без сиренце. И каква е ползата за организма?
Ако храненето е изградено върху основа от цели растителни продукти, тогава ползите от гледна точка на здравето са изключително много: от предпазване, през спиране или обрат при хронични заболявания, до достигане и поддържане на оптимално тегло. Това е нормално. В края на краищата всички животински продукти са източник на Tier 2 nutrients.

Поради което е напълно логично хората да нямат биологична нужда да консумират животински продукти, каквото е и становището на всички влиятелни национални диетоложки и здравни организации (AND, DOC, NHS, DAA).

Но много по-сериозни са моралните измерения на веганизма. Щом нямаме биологична нужда да ядем, носим или ползваме животински продукти, това означава, че го правим единствено защото ни е вкусно, защото са ни такива традициите или защото така сме свикнали.

А подобно нещо противоречи на основополагащия човешки морален принцип, че е абсолютно неприемливо съзнателни същества да бъдат убивани за удоволствие, забавление или удобство.

Истината е, че да си веган е изключително лесно. Който не е решил, той не е станал.

Последна редакция: нд, 23 юли 2017, 20:20 от Фея Кръстница

Общи условия

Активация на акаунт