Бързи здравословни въпроси и отговори – 4

  • 63 813
  • 741
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 5 198
Сега се сетих за един виц, само българин пита, дали може да пие алкохол, докато взима лекарства  Sunglasses
Нищо лично, не се обиждай.
И аз вчера пих една бира,  а пък пия Зиртек.
Аз като пия кафе, все едно съм взимала наркотици, много ми влияе.

Може ли да питам тук.
На детето ми, му излизат лишеи. Бяхме на дерматолог, уж го мазах с кремчетата, но пак си стоят.
Следващата стъпка са кортикостероиди, знаете ли нещо по въпроса?

# 646
  • Варна
  • Мнения: 10 493

Може ли да питам тук.
На детето ми, му излизат лишеи. Бяхме на дерматолог, уж го мазах с кремчетата, но пак си стоят.
Следващата стъпка са кортикостероиди, знаете ли нещо по въпроса?

Не е много добре кортикостероида,общо взето замазва положението.Изчезва и след някой месец отново излиза.На моя син му излизаше едно лишейче кръгло,много сърбящо.Ходихме на кожен изписа му някакво правено кремче от което се повлияваше.Само зимно време излизаше.От 2-3 години да чукна на дърво не се е обаждало,дали го израстна .....

А и пропуснах,всичката му козметика беше за хипоалергични на АВС,шампоан,гел за тяло и кремче за след баня.

# 647
  • Мнения: 5 659
Wind,
Скрит текст:
аз основно лекарства си пия, ама вчера с повода добре ги съчетах  Wink. Не ме е срам, че ще ми излезе име на пияница, а от това, че зачестих в темата.
С кортикостероидите, особено по лицето внимавайте, само в краен случай!!!

# 648
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Wind,
Скрит текст:
аз основно лекарства си пия, ама вчера с повода добре ги съчетах  Wink. Не ме е срам, че ще ми излезе име на пияница, а от това, че зачестих в темата.
С кортикостероидите, особено по лицето внимавайте, само в краен случай!!!

Е шегуват се де  Simple Smile.Аз до живот ще пия Ел тироксин всеки божи ден,това не означава,че край до живот алкохол няма да помириша.Пийвам си ракийка  по 50 гр. поне веднъж,че понякога и два пъти в седмицата  Laughing

# 649
  • Мнения: 310
Може ли да питам тук.
На детето ми, му излизат лишеи. Бяхме на дерматолог, уж го мазах с кремчетата, но пак си стоят.
Следващата стъпка са кортикостероиди, знаете ли нещо по въпроса?
За кожни възпаления, лишеи, напуквания и раздразнения може да се маже със зехтин с жълт кантарион (накисва се цвят от билката в зехтин и стои на тъмно и хладно поне 3 седмици) Има противовъзпалителен и облекчаващ ефект. И изобщо народната медицина предлага добри алтернативи. Също влияние оказва недостиг на витамини/минерали.

п.п. Имате ли представа какво означава ниска стойност на триглицериди при ПКК. Не намирам информация в интернет, според доктора няма проблем.

Последна редакция: ср, 15 фев 2017, 16:52 от Did_ka

# 650
  • Мнения: 2 820
Може ли да питам тук.
На детето ми, му излизат лишеи. Бяхме на дерматолог, уж го мазах с кремчетата, но пак си стоят.
Следващата стъпка са кортикостероиди, знаете ли нещо по въпроса?
Може да пробвате с прополисов мехлем или с крем Витасин преди да пристъпите към кортикостероиди.

# 651
  • София
  • Мнения: 11 982

п.п. Имате ли представа какво означава ниска стойност на триглицериди при ПКК. Не намирам информация в интернет, според доктора няма проблем.


Колко ниски?
По принцип е добре да са под 1.

# 652
# 653
  • София
  • Мнения: 11 982

Мисля, че можеш да се радваш на такъв резултат.

# 654
  • Мнения: 310
Благодаря!

# 655
  • Мнения: 54 389

Значи, че си супер и нямаш никакъв риск от запушване на кръвоносните съдове. bouquet

# 656
  • Мнения: 1 889
Правих скенер на глава и в епикризата пише "Полип в десен маисиларен синус; Кистична находка в дясната лигвална тонзила".
На някой нещо говори ли му това?
При какъв друг специалист да отида да погледне диска и да чуя второ мнение и дали това е опасно и има ли за какво да се притеснявам?

# 657
  • Мнения: 47 973
Ми аз имам полипи в носа следствие многогодишна алергия
Правиха ми снимка на синусите да видят имам ли и там, но нямам. Предложиха ми кортикостероиди в различни форми, знам че следващата стъпка  е операция на полипите.
Твоето ми прилича на подобно, специално това с полипа в синуса.
Имаш ли УНГ оплаквания?

# 658
  • Мнения: 1 889
Почти винаги едната ноздра ми е запушена, т. е. дишам с едната ноздра и непрекъснато чувствам дискомфорт в гърлото, все едно съм настинала.

# 659
  • Мнения: 47 973
Ами отиди със снимката при добър УНГ , според мен

Общи условия

Активация на акаунт