Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 085 678
  • 36 877
  •   1
Отговори
# 26 355
  • Мнения: 6 881
Нали не забравяте силното влияние и финансови инжекции на САЩ в Полша...

# 26 356
  • DE
  • Мнения: 76
Здравейте, момичета ! Радвам се, че ви има...Благодаря на Бог, че ви има. И това е най-малкото, което мога да кажа тази вечер за вас. Сродни души сред океан от апатия или неолиберални сбърканяци...

Объркани, свободно кръжящи в орбита, без връзка с кораба-майка.

Да се отвори една глобална лудница, че да има място за всеки неолиберал там...Пфу...Много хлъзгави и фалшиви хора.

Току-що пристигнах в Германистан. И още на летището ме побиха тръпки. Имаме си вече и там от работливите гости, назначени за... наша охрана и сигурност. След паспортния контрол, докато изчаквах мъжа си, се оказахме насаме с един силно подозрителен възтъмен субект от акбаровците, облечен да беше май като охрана. Толкова се уплаших, че нищо повече не помня. Изтръпнах само като му засякох погледа и оттам насетне блокирах ...Той е назначен да ми гарантира сигурността, а аз изпитах страх от него и никога не бих му се доверила...А тези ще стават все повече и по все такива възлови места като летища. Поредният талибан, на който политкоректно са му гласували доверие, а нас, нормалните и образовани източно европейци, ни гледат под лупа и с  недоверие...Извинявам се за отклонението, но исках и това да споделя, че ми е прясно още...










  

Последна редакция: сб, 17 ное 2018, 21:32 от Guldenburg

# 26 357
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Сега наблюдаваме края на западната римска империя (страните от Западна Европа) и възхода на източната (източноевропейските страни начело с Полша).

Именно, именно!

Нали не забравяте силното влияние и финансови инжекции на САЩ в Полша...

Нещата са вързани...Всичко се оркестрира и контролира.

# 26 358
  • Varna
  • Мнения: 2 594
Guldenburg,
Беше ми много интересно да те прочета bouquet
И верно, послушай съпругът си, не се занимавай с такива дебели либерални
кратуни. Те са като развалена плоча. Пази си нервите душа Hug

Аз, като гледам из Варна германците които идват и на какво мязат,
още повече поведение се чудя, аз други дойчовци ли съм виждала
за малкото време когато съм минавала през Немция Rolling Eyes Shocked
Явно са точно като този твоят познат.

# 26 359
  • Мнения: 1 119
Нали не забравяте силното влияние и финансови инжекции на САЩ в Полша...
Не забравям. Мисля, че този път залаганията са за Полша. Инвестициите, като хората, отиват там, където се чувстват сигурни и където има потенциал за растеж.
Германия е скована от либерална диктатура. Не случайно, идеолозите на комунизма са от Германия. Тегли си я тази страна към такива крайности. И все са "социал".

Последна редакция: сб, 17 ное 2018, 16:45 от maya_alex

# 26 360
  • София
  • Мнения: 7 805
На мен ми е трудно да разбера сложната германска душевност.  Wink
Разбира се, няма как да се обобщава за всички, хора има всякакви. Но германците, с които съм общувала по работа тук в България, като цяло бяха доста надути и гледаха на нас като на аборигени, които трябва да учат и поучават. Определено твърдя, че от това нямаше никаква нужда. Подчертавам - това ставаше тук, в България, възложителите бяха български, а парите - европейски. Господата немци бяха шефове, а ние - изпълнители, та това беше явно определящото.
Много ми е трудно да си ги представя същите тези да сервилничат пред нагли и невежи пришълци, намърдали се незаконно в собствената им страна, агресивни и претенциозни. Хич не ми се връзват представите...  newsm78

# 26 361
  • Мнения: 1 119
Разбира се, няма как да се обобщава за всички, хора има всякакви. Но германците, с които съм общувала по работа тук в България, като цяло бяха доста надути и гледаха на нас като на аборигени, които трябва да учат и поучават. Определено твърдя, че от това нямаше никаква нужда. Подчертавам - това ставаше тук, в България, възложителите бяха български, а парите - европейски. Господата немци бяха шефове, а ние - изпълнители, та това беше явно определящото.
Много ми е трудно да си ги представя същите тези да сервилничат пред нагли и невежи пришълци, намърдали се незаконно в собствената им страна, агресивни и претенциозни. Хич не ми се връзват представите...  newsm78
забелязала съм, че хората, които се отнасят с високомерие, когато си мислят, че са шефове, са склонни към сервилност при други обстоятелства. Разбиранията им за отношенията между хората са господар-слуга.
Съгласна съм обаче, че хората са различни. Имам приятелка германка и тя е най-почтенния, честен и точен човек. Впечатленията ми за германците са до голяма степен повлияни от нейните изказвания, а и от пътуванията ми. Тя едва издържа да се пенсионира предсрочно там и се премести в България. Още преди години си беше купила апартамент тука.

# 26 362
  • Мнения: 15 960
Гулденбург, много интересни неща пишеш. Включвай се по-често. Явно неолибералите по цял свят са си плюли в устите и развяват едни и същи опорки. Като тази, че работещи и образовани източноевропейци са едно и също като многолюдни семейства или армия млади мъже, точещи цял живот социал и бързо  радикализиращи се. Обикновено такива не са имали близки срещи с третия вид, ама все някога се случват, за освестване. Най-добре става, като им се обогати кварталът, и училището на децата. Тогава запяват друга песен.

# 26 363
  • София
  • Мнения: 7 805
Скрит текст:
Разбира се, няма как да се обобщава за всички, хора има всякакви. Но германците, с които съм общувала по работа тук в България, като цяло бяха доста надути и гледаха на нас като на аборигени, които трябва да учат и поучават. Определено твърдя, че от това нямаше никаква нужда. Подчертавам - това ставаше тук, в България, възложителите бяха български, а парите - европейски. Господата немци бяха шефове, а ние - изпълнители, та това беше явно определящото.
Много ми е трудно да си ги представя същите тези да сервилничат пред нагли и невежи пришълци, намърдали се незаконно в собствената им страна, агресивни и претенциозни. Хич не ми се връзват представите...  newsm78
забелязала съм, че хората, които се отнасят с високомерие, когато си мислят, че са шефове, са склонни към сервилност при други обстоятелства. Разбиранията им за отношенията между хората са господар-слуга.
Скрит текст:
Съгласна съм обаче, че хората са различни. Имам приятелка германка и тя е най-почтенния, честен и точен човек. Впечатленията ми за германците са до голяма степен повлияни от нейните изказвания, а и от пътуванията ми. Тя едва издържа да се пенсионира предсрочно там и се премести в България. Още преди години си беше купила апартамент тука.
Абсолютно вярно. Точно заради това се питам и не мога да си обясня: кой и как успя да вкара в главите на толкова много хора идеята, че пришълците са им едва ли не господари, трябва да треперят да не ги засегнат с нещо и да изпълняват всичките им претенции? Това е обявено като държавна политика, обществото го е приело за норма и вече по места лакеите се надпреварват изобретателно кой по-добре ще следва указанията на управниците и ще превива гръб пред "господарите".  ooooh! Нещо наистина много странно има в тази нация... а и не само в нея, не само те са болни от тази лудост.

# 26 364
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Абсолютно вярно. Точно заради това се питам и не мога да си обясня: кой и как успя да вкара в главите на толкова много хора идеята, че пришълците са им едва ли не господари, трябва да треперят да не ги засегнат с нещо и да изпълняват всичките им претенции? Това е обявено като държавна политика, обществото го е приело за норма и вече по места лакеите се надпреварват изобретателно кой по-добре ще следва указанията на управниците и ще превива гръб пред "господарите".  ooooh! Нещо наистина много странно има в тази нация... а и не само в нея, не само те са болни от тази лудост.

Не им е вкарано в главите. Просто изпълняват това, което е казал авторитетът. Уважението към илюзорният авторитет е онова, което движи нещата.

Много пъти съм казвала, че дисциплината, на която толкова много българи се възхищават, е нож с две остриета. Дисциплина означава следване на правила, които ти самият не си създал. Някой друг е казал, че така трябва да се прави, и ти следваш сляпо нарежданията.

Затова много ме кефят разчупените немци, които плюят на тъпата дисциплина и следват интуицията си. Някой си бил казал, че така трябва да се прави. Айде, fuck off! Ама щяло да стане хаос!  Ми да стане! Защо? Сега редът много ли ви кефи? Ред и дисциплина - чипове и отпечатъци от пръсти в личните документи. Щото трябва да има ред и наказание за дръзналия да настъпи жълтата линия на опашката за билети на гарата.
Наказание, наказание, наказание - страхувайте се, Дами и Господа. Не нарушвайте нито едно правило! Нищо, че не сте ги измислили вие тия правила, и нищо, че нямате грам идея, защо тези правила са добри за вас.

Ей тука Фараж много ме кефи, когато пита Ромпой "Кой си ти, бе? Аз не съм чувал за теб. Никой в Европа не е чувал за теб. Кой е гласувал за теб?"



Бъдете роботи! Следвайте предписанията. Не се доверявайте на човешкото в себе си - емоциите и чувствата си. Емоциите и чувствата са примитивни, те са за маймуните. Ние сме цивилизованите граждани на Оруел и трябва да следваме правилата, въведени от Министерството на Истината. Не мислете - иначе рискувате престъпмисъл.



И не забравяйте да четете новините - die Nachrichten, щото те ви казват, как да се nach-richten.

# 26 365
  • Мнения: 9 152
Скрит текст:

Абсолютно вярно. Точно заради това се питам и не мога да си обясня: кой и как успя да вкара в главите на толкова много хора идеята, че пришълците са им едва ли не господари, трябва да треперят да не ги засегнат с нещо и да изпълняват всичките им претенции? Това е обявено като държавна политика, обществото го е приело за норма и вече по места лакеите се надпреварват изобретателно кой по-добре ще следва указанията на управниците и ще превива гръб пред "господарите".  ooooh! Нещо наистина много странно има в тази нация... а и не само в нея, не само те са болни от тази лудост.

Не им е вкарано в главите. Просто изпълняват това, което е казал авторитетът. Уважението към илюзорният авторитет е онова, което движи нещата.

Много пъти съм казвала, че дисциплината, на която толкова много българи се възхищават, е нож с две остриета. Дисциплина означава следване на правила, които ти самият не си създал. Някой друг е казал, че така трябва да се прави, и ти следваш сляпо нарежданията.

Затова много ме кефят разчупените немци, които плюят на тъпата дисциплина и следват интуицията си. Някой си бил казал, че така трябва да се прави. Айде, fuck off! Ама щяло да стане хаос!  Ми да стане! Защо? Сега редът много ли ви кефи? Ред и дисциплина - чипове и отпечатъци от пръсти в личните документи. Щото трябва да има ред и наказание за дръзналия да настъпи жълтата линия на опашката за билети на гарата.
Наказание, наказание, наказание - страхувайте се, Дами и Господа. Не нарушвайте нито едно правило! Нищо, че не сте ги измислили вие тия правила, и нищо, че нямате грам идея, защо тези правила са добри за вас.

Ей тука Фараж много ме кефи, когато пита Ромпой "Кой си ти, бе? Аз не съм чувал за теб. Никой в Европа не е чувал за теб. Кой е гласувал за теб?"



Бъдете роботи! Следвайте предписанията. Не се доверявайте на човешкото в себе си - емоциите и чувствата си. Емоциите и чувствата са примитивни, те са за маймуните. Ние сме цивилизованите граждани на Оруел и трябва да следваме правилата, въведени от Министерството на Истината. Не мислете - иначе рискувате престъпмисъл.



И не забравяйте да четете новините - die Nachrichten, щото те ви казват, как да се nach-richten.
Ха ха. Това ми харесва. На български на тоз ефект  май му казваме развален телефон.....ама тука е примесено и с още "нещо "

# 26 366
  • София
  • Мнения: 7 805
Сигурно наистина тази прехвалена немска дисциплинираност обяснява някои неща. Но не мисля, че е единствената причина. Кой кара тези хора да гласуват за Зелените при все всичките им идиотски изяви? Едва ли някой стои с пищова до челото на бюргера, докато избира да гласува за такава откровено антигерманска партия с налудничави идеи и карикатурни лидери.
Е, слава богу, не всички са заразени от либерастията и толерастията.
Кемниц посреща любимата си канцлерка: ВИДЕО
Сети се и тя да отиде ... след дъжд качулка. Имало е сериозни размирици там с много арестувани.
В отговор на обвиненията в неонацизъм група протестиращи са се нарекли иронично "Merkeljugend" и разхождали плакат с надпис 'Heil Merkel'.  Mr. Green
Скрит текст:
Протестиращите твърдяли, че Германия се е превърнала в някаква диктатура под управлението на Меркел, като сравнявали политиката на правителството с тези на тайната полиция на комунистическата източна Германия - "Щази".
от ТУК - руска пропаганда.  Grinning

# 26 367
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Сигурно наистина тази прехвалена немска дисциплинираност обяснява някои неща. Но не мисля, че е единствената причина. Кой кара тези хора да гласуват за Зелените при все всичките им идиотски изяви? Едва ли някой стои с пищова до челото на бюргера, докато избира да гласува за такава откровено антигерманска партия с налудничави идеи и карикатурни лидери.


Според мен, има, Нъм.

Клаудия Рот, нали я знаеш, колко много обичала Турция и конфликтите в Турция. Даже можела да прави бюрек и се хвали.

Просто има хора, на които им е писнало да са дисциплинирани и започват да боготворят другите култури, т. е. отива се в другата крайност. Губи се балансът. А истината е някъде по средата.
Същото боготворене, доколкото ми е известно, е налице и в Швеция. Шведите не твърдяха ли, че нЕмали никва култура?

Имайте предвид, че за Зелените гласуват много голяма част от турците и други чужденци в Германия.

Както вече споменах, губи се балансът и се отива към изтрещяване. Никой не ти пречи да се кефиш на някаква култура, но да си внесеш 100 различни култури в държавата не е много разумно.

И мене ме кефят индианците и обичам да чета за тях, но не ща в Европа да живеем по индиански начин.

# 26 368
  • София
  • Мнения: 7 805
Т.е. гласуването за Зелените е някаква форма на протестен вот?

# 26 369
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Т.е. гласуването за Зелените е някаква форма на протестен вот?

Къде осъзнат, къде не-осъзнат протестен вот срещу света...и най-вече срещу себе си. То тва да се възхищаваш на други култури до степен на лудост, какво е?

Има една част дрог-ари, които обичат всички и всичко и раздават целувки наляво и надясно.

И една голяма част от вот-ерите са чужденци Grinning



Deutschland verschwindet jeden Tag immer mehr, und das finde ich einfach großartig.

Jürgen Trittin, Bündnis90/Die Grünen


Общи условия

Активация на акаунт