Синът ми

  • 1 882
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте!!! Извинявам се предварително ако не съм написал или публикувал нещо както трябва.Моля ви ако някой знае или се е сблъсквал вече със следния проблем да ме посъветва или да каже за какво става въпрос.Става въпрос за синът ми който е на 5г. и има проблем с главичката на пенисът му зачервена е по краищата и си горно го боли но не може да ми обясни понеже не може да говори но ми дърпа ръката и я слага между краката си за да ми покаже че има проблем.Разбира се ще го заведа на доктор,но исках да ми кажете от какво може да е или да ми препоръчате някое мехлем че за мазане.Благодаря ви предварително.
С уважение: Таткото

# 1
  • Мнения: 25 589
Заведете детето непременно на лекар – детски хирург. Дотогава можете да слагате компрес с риванол.
Обикновено предписват и антибиотичен крем, но не съм медицинско лице и не искам да препоръчвам такъв. Има си лекари за тази работа – да преценят дали, какво и как.

# 2
  • София
  • Мнения: 11 983
По-добре при детски уролог.
Ако сте от София, отидете в Пирогов, работят с направления.

Този проблем ще се оправи лесно, но това, че 5-годишно не може да говори, е сериозен проблем.

# 3
  • Мнения: 29 316
Много зависи какъв точно е проблемът и какво е зачервяването. Според мен може да остава урина при пишкане, която възпалява кожичката. Компрес с риванол на първо време, докато го заведете на лекар.

# 4
  • Мнения: 4 207
Сигурно е инфекция породена от натрупване на смегма. Правили ли сте опити за забелване? Ако - да - може и на леки цепнатинки да се дължи. Как поддържате хигиената в областта? Хубаво е да се отваря колкото може и да се измива.
За жалост в състоянието, в което е в момента детето сте за лекар - детски хирург най-добре.
Преди години, тук във форума, пишеше проф. Брайков от Пирогов - детски хирург. Дано все още да работи. Потърсете го!

# 5
  • София
  • Мнения: 28 524
Все още пише, но вече е в Токуда. Ето я темата му – http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=726933.450;topicrefid=20

# 6
  • Мнения: 34
От време, на време и на сина ми /11 години/ се получаваше зачервяване по главичката на пениса. Мажех с гентамицин паста   /или стои известно време с памук с риванол/. Естествено посетете проф.Бранков... Необходима е всекидневно измиване.

Общи условия

Активация на акаунт