Сицилия - 2

  • 87 508
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 459
Благодарим за новата тема Сицилия 2 и с нетърпение ще следя отзивите . Аз бях тази година но с ТА - 7 дни в х-л Еden village sikania resort & spa 4* - AL  съм много доволна .

С коя ТА бяхте, че и на мен ми е по-спокойно като си организираме по този начин почивката.

Каква е цената за кола под наем?

# 16
  • Мнения: 2 649
Фирмата с която бяхме бе Алфа тур , но те фалираха . Бяха точни и коректни. Но х-л Еden village sikania resort & spa 4* , си е един от много хубавите хотели работи на AL концепция , плажа невероятен . Виж дали Бохемия не го предлагат или АБАКС .

# 17
  • Мнения: 5 459
Фирмата с която бяхме бе Алфа тур , но те фалираха . Бяха точни и коректни. Но х-л Еden village sikania resort & spa 4* , си е един от много хубавите хотели работи на AL концепция , плажа невероятен . Виж дали Бохемия не го предлагат или АБАКС .

Бохемия предлагат доста хотели, но може ли да им се има доверие?

# 18
  • Мнения: 2 649
Никога не съм ползвала техните услуги, но те са една от фирмите които са основен дистрибутор заедно с АБАКС на туристическите пакети за Италия / Сицилия , Пулия, Бая Домиция Сардиния и т.н. /
Мисля, че са сериозни от доста години са в туристическият бранш и Италия е една от основните им дестинации.

# 19
  • Мнения: 9 122
 bouquet
Записвам се и аз като кандидат посетител Wink
Отивам да изчета всички теми и после ще питам за подробности.
7дни добре ли са да се види по голямата част ?

# 20
  • Мнения: 18 993
Ще видите доста неща за 7 дни, и доста ще ви останат, но за основните места и Етна ще ви стигне времето

# 21
  • Мнения: 9 052
Гледах в tripadvisor теми в които пише че нападат и обират туристи и ги спират посред бял ден насред пътя и обират колите ... Вярно ли е? Особено в Катания било ужас.

# 22
  • Мнения: 18 993
Мне, пешеходно може да си обикаляте навсякъде, спокойно е, дори в задънени улички  Laughing
Колите може и да ги обират, не знам

# 23
  • Мнения: 9 052
Аз снощи попаднах на това
https://www.tripadvisor.de/ShowTopic-g187888-i735-k2947697-o70-I … of_Catania_S.html
и се ошашках направо. То са опшисани грабежи от коли, дърпане на чанти и бижута по улиците . Напомня ми на истерията която разпространяваха за България, но все преживявания споелят. Май са истина. Въпроса е толкова л ие интензивна престъпността там? На някой тук от пътувалите случило ли му се е нещо?

# 24
  • Мнения: 18 993
Мисля, че това са изолирани инциденти
не е страшно в Сицилия  Grinning

# 25
  • Мнения: 9 052
Супер. Дано. ще опитаме да не изглеждаме лъскави. Няма да ни е трудно с двете деца и целия път. Но все пак туристите си ли4ат.

# 26
  • Мнения: 2 608
Нищо подобно. Миналата година обикаляхме с кола южна Сицилия. Най-големият "инцидент" ни беше, когато трудно си поръчахме храна от крайпътно заведение в Рипосто, защото момчетата говореха само италиански, а ние - само английски  Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 285
Лятото бяхме в Сицилия. Не сме имали инциденти, нито в Катания, нито другаде.

# 28
  • Мнения: 9 122
Аз снощи попаднах на това
https://www.tripadvisor.de/ShowTopic-g187888-i735-k2947697-o70-I … of_Catania_S.html
и се ошашках направо. То са опшисани грабежи от коли, дърпане на чанти и бижута по улиците . Напомня ми на истерията която разпространяваха за България, но все преживявания споелят. Май са истина. Въпроса е толкова л ие интензивна престъпността там? На някой тук от пътувалите случило ли му се е нещо?




a datata В Катания (Сицилия) туристи са систематично ausgerau
14 юли 2009, 20:50
В Катания (Сицилия) туристи са систематично ограбвани. Помощ от полицията, те не могат да очакват. Винаги помнете, че туристите са мишена на професионални и добре организирани крадци. Не приемайте скъпи предмети и бижута с вас на почивка и се застрахова себе си срещу кражба при своето пътуване до Италия. Дръжте ценности винаги покрити с тях. Дамски чанти и часовници за дами винаги са мишена на крадци. пътуват само с една кола, когато се активира централното заключване. Не оставяйте нищо в колата. Оставете отвори жабката.....

# 29
  • Мнения: 83
Здравейте пътешественици! Вече имаме билети за Катания за средата на месец май. Ще сме 7 нощувки, като планирам 2 в Таормина, 3 в Сиракуза и 2 в Катания. Тече трескава подготовка и затова имам няколко въпроса към вас. Ще ползваме обществен транспорт. Първият ми въпрос е за Калтажироне- колко време ще ни е необходимо да го разгледаме? Ще може ли да стане да един следобед и какъв транспорт е най-удобно да се ползва до там- влак или автобус? Сякаш ми се иска да останем надвечер до по-късно, обаче като гледам влакове почти няма. Или е по-добре да отделим цял ден за там, а половин ден за трите Ачи-та?  newsm78. И другият ми въпрос е някой ходил ли е с обществен транспорт до Марцамеми / надявам се, че правилно го изписвам/, защото и за там не мога да намеря директен транспорт? И последно - ще се радвам, ако ми препоръчате интересни и впечатляващи селца около тези три града, където ще спим. По принцип аз съм набелязала- до Таормина- Савока, Форца Д,агро и Кастелмола, до Катания- трите Ачи-та и Калтажироне и до Сиракуза- Ното, Модика, Рагуза, Шикли и Марцамеми. Ще се радвам, ако ми споделите нещо друго, което не ми е попаднало в полезрението. Как мислите осъществима ли е програмата ни с обществен транспорт? Май доста се отплеснах, но ви благодаря предварително за вниманието bouquet

Общи условия

Активация на акаунт