Мога ли да осъдя съседите си

  • 13 985
  • 135
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Над мен живее ужасно просто момиче, което не е наясно с това, че след 22ч. не се шуми, не се чисти, не се ходи с обувки и не се влачат столове и маси по земята. Говорено е с нея множество пъти, след като ни е събуждала, като при всеки път тя лъже, че или била спала, или гледала филм или не знам какво си, при все че ясно се чува във всеки един момент в коя част на апартамента е и какво прави. Живеем в гарсониера- тя също, така че няма стая, в която да отидем, за да не я чуваме. Вечер разхождането продължава с часове и затова спя с тапи за уши.
Говорихме и с хазяина на апартамента, трябваше със записи и свидетели да му доказваме, че действително има шум, все едно сме на дело (не знам защо някой би си измислял, че друг човек му пречи да спи и му нарушава покоя). Той слезе в моя апартамент, аз се поразходих из апартамента на тая, поразместих две три неща, колкото да чуе аз какво чувам.Уж разбра най-накрая след час разправяне, каза че ще сложи килим, за да не чуваме тая как се разхожда и 'чисти'- познайте колко е сложил. Действително вече столове не се влачат (въпреки че ми е странно, колко малоумен трябва да си, за да влачиш стол по плочки и да трябва някой да ти обяснява, че не се прави така... )Той твърди, че нямала обувки на токчета- как да няма, като ги чувам много ясно и отчетливо. Simple Smile
Да не говорим, че упорито се лъжеше, че горе живее само 1 човек, при все че се чуваха двама- лъже, за да плаща по-малък наем ли, що ли... Когато се качихме горе при нея с хазяина й, за да им доказваме за шума, приятелят й се беше изнесъл (колко удобно). С този, който така усърдно укриваше, явно са се разделили, защото напоследък идват и си отиват някакви случайни мъже (познава се по гласовете, че са различни) , така че освен разхождането им, слушаме и други неща, които не желаем в 12, 1 вечерта да слушаме, ама никак даже. Като се сещате че преди това има яко разхождане и като приключат, докато се подмият и там не знам какво още минава още време. Simple Smile
Та въпросът ми е- говорено е много пъти и с тая простата, и с хазяина й- резултат нулев. Мога ли да пусна жалба срещу тях? С оплакване от силни битови звуци до късни часове, които ни пречат да водим нормален живот в апартамента. Нямаме оплакване срещу силна музика, а срещу това, че някой си друг определя в колко часа може да заспим.

# 1
  • Мнения: X
Колкото и неприятно да е съжителството със съседката, това което описваш не става за никаква жалба. "Чисти", "влачи столове" и "ходи на токчета" пред полицията или съда нямат никаква стойност. Пробвай да се разберете с добро, защото нямаш никакъв шанс да я осъдиш.

# 2
  • Мнения: 45
Не става с добро.
Повтаряме едно и също- Настилката е ламиниран паркет и плочки, без никаква мека настилка. Сложете един килим, за да не се чува така все едно сте в дома ни.
Килим не се слага, тя си прави каквото си знае, нашите нерви са натровени и трябва да се стои в собствения ми дом с тапи за уши. Е не е ли малоумно?

# 3
  • Мнения: X
И що да няма шанс? Въпросът е, че вдига шум, какво значение има от какво е породен? Не е нужно да обясняваш, че чисти или влачи столове, а че вдига шум и ви пречи да водите нормален живот и да спите.
Тъкмо имам подобна драма със съседите над нас, които правят ремонт и не спазват часовете, в които не трябва да се вдига шум - от 14: 00 до 16:00 часа. Спират да бръмчат, ама чукат, тракат, изтърват разни неща и въобще нарушават спокойствието. Детето ми не може да спи. Това от няколко дни. Пробвам да се разберем, ако не се получи, звъня на 112, че вдигат шум. Длъжни са да се отзоват!

# 4
  • Мнения: 4 208
Изложете проблема си на събрание на собствениците. Поискайте домоуправителя да им отправи писмено предупреждение, особено щом става въпрос за наематели. Подсетете собственика за обещания килим. Звънете му всеки път, когато чуете шум.

Ако имате възможност си направете окачен таван с изолация от минерална вата. Със сигурност ще помогне. 

# 5
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Авторке, пробвай да подадеш жалби в кметството. Или при кварталния ви полицай. Не е сигурно, че ще свърши работа, но може поне хазяина да стреснете и да сложи прословутия килим. Аз така пуснах официална жалба при кварталния полицай за едни съседи, чието куче излизаше от двора им, разхождаше се само, беше си маркирало детската площадка за тоалетна и изкарваше акъла на децата и родителите им, защото е едра порода и не е от хрисимите. Още след ден-два отидоха двама полицаи и ги предупредиха. Дали ония се стреснаха от униформите не знам, но повече кучето навън самичко не съм го виждала. Понякога институциите си вършат работата. От една проба нищо не губиш.

# 6
  • Мнения: 46 510
Защо да няма шанс? Като всяка жилищна сграда и тази си има Правилник, и вътре със сигурност я има тази точка.

112 може и да не дойдат, ако не е шумен купон или скандал. Но не пречи да направиш една консултация с Кварталния и да се пусне официална жалба при него.

Изложете проблема си на събрание на собствениците. Поискайте домоуправителя да им отправи писмено предупреждение, особено щом става въпрос за наематели. Подсетете собственика за обещания килим. Звънете му всеки път, когато чуете шум.  
Peace

Да се надяваме, че като се раздуха проблема собственикът ще се засрами и ще предприеме някакви мерки.

# 7
  • Мнения: 7 325
Детето ми бута столовете по паркета и плочките в кухнята. Не го прави за да се забавлява, а само когато сяда да се храни. Шума е ужасен. В китайските магазини продават едни меки лепенки, сложих и си реших проблема. Купи на съседката си такива, струват стотинки и поне този шум ще си го спестиш.
Иначе не виждам начин да се разбереш с нея. Имала съм за съсед човек, който не се съобразяваше дори със собствените си деца ( две малки ) и ги принуждаваше да живеят в обстановка на непрекъснати пиянски фивети, скандали, секс .... какво ли не правихме, полицията беше през ден в блока ... и  нищо. Нещата се оправиха когато се изнесе. Наказание е да живееш с такива хора, а по-лошото е че възможностите да се противопоставиш са никакви.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 853
Аз също имам подобни съседи над нас - ламинат и плочки без никакви килими.Малкото дете е на 2 години влачи какво ли не по тях, можеш да си изкараш акъла по всяко време, включително от рязко хвърляне на нещо/играчка дървена/ на земята или пък когато то самото тичайки като кон се блъсне в нещо и падне, защото е доста дебело и пада като талпа.Направих й забележка - каза ми,че не можела да си върже децата.А местенето на масата и столовете е всеки ден, да не подчертаваме,че за малкото дете е купен пластмасов стол, който то имам усещането, че премества както седи в него по плочките - саунда е като от филм на ужасите.Простотията им е неземна и започва в 7 без 10 всяка сутрин, включително събота и неделя, за тях няма почивен ден.Хвърля се храна на котките от третия етаж като не се мисли дали няма да се удари по прозорците на някой от долните етажи и да ги изцапа.Тупат се всякакви боклуци.Подострят се моливи пак от терасата като стърготините падат надолу по етажите.Същата не дава пари за входа, даже не идва на събрания - на входа ни е омръзнало,защото тя има претенции, но пари не дава.Аз подадох жалба на кварталния, но нищо - с простак не можеш да се оправиш!
Инак можеш да викнеш след 22 часа полиция, те веднага идват.Ще ги поканиш първо у вас да чуят и те ще се качат после в тях. Peace

# 9
  • Мнения: 9 052
Мисля можеш да се разпрвавяш с хазяина и. Доколкото знам има стандарти за шумоизолация на жилищата, които трябва да се спазват. Т.е. провери си какви са стандартите и дали са спазени между двете жилища.

# 10
  • Мнения: 5 513
Няма шанс,защото е битов шум.Т.е. от обикновенни действия ,които всеки извършва и шума не е над нормата.Не нормата,която могат да търпят съседите от долу,а приета норма за шум.
На общо събрание също може да няма успех,защото комшийката и не пречи на останалите.Нито прави ремонт,нито е надула музиката,че да се чува до първия етаж.
Остава с добро.
То няма как и да я принудиш да ходи с терлици ,а не с токчета и да сложи килим.Но ако ходи с обувки из тях едва ли ще сложи килим.
Когато детето беше бебе момчето над нас слушаше силно музика.През деня и вечер до 22ч. ,но пречеше на бебето.Лятото и прозорци отварряше.Не чуваше,като звънях да му кажа да намали.На майка му казах.Жената го озаптяше,но тя е на работа.Нещата се оправиха,когато замина студент.Сега моето дете е вече голямо.Преживяваме идванията му при родителите му.Пак пуска музика ,вика,тропа...Може и по -леко,защото родителите ми рядко ги чуваме ,когато тропат.

# 11
  • Мнения: 46 510
Няма шанс,защото е битов шум...
Има ограничение за битовия шум след 22 ч.

# 12
  • Мнения: 2 998
Купете и вие килим. В крайна сметка какво са 100-200 лева, ако ще можете да спите. Друг е въпросът дали ще го сложи.

# 13
  • Мнения: 5 513
Няма шанс,защото е битов шум...
Има ограничение за битовия шум след 22 ч.
Да,ако децата ритат топка един час,викат ,крещят ,гонят се с часове,влачат мебели продължително време...
Но да си местиш стола,да говориш,да ходиш до кухня,тоалетна...

# 14
  • Мнения: 9 052
Няма шанс,защото е битов шум...
Има ограничение за битовия шум след 22 ч.
Да,ако децата ритат топка един час,викат ,крещят ,гонят се с часове,влачат мебели продължително време...
Но да си местиш стола,да говориш,да ходиш до кухня,тоалетна...
показва, 4е жилището не е устроено правилно и може да се адресира хазяина. Не съм сигурна дали всяка настилка е подходяща за всяка стая и апартамент, без необх. подложка и т.н. Т.е. съветва се 4овек със стр. инженер или архитект , който познава стандартите за жил. строителство и може да каже къде какво липсва и е нужно да се направи, за да може хората и в двата апартамента да живеят нормално. Т.е. едининия да си ползва мебелите и да си ходи из жилището без да вдига кръвното на другия.
Много преустройства на жилища се правят без предварителна консултация и по собствени идеи . Не винаги се предвиждат последствията.

Общи условия

Активация на акаунт