Доминикана и Пунта Кана – отзиви? /тема 2/

  • 123 163
  • 780
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 341
Екскурзията започва с трансфер до Байахайб, което е на час и половина- два( зависи колко хотела обикаля микробуса). Имайте предвид, че доста от микробусчетата са извънредно тесни, направо клаустрафобични, с ниски таванчета и краката ти са във врата( буквално аз на единия трансфер имах нужда от ксанакс да го издържа, при положение, че обичам да пътувам на къде- къде по-дълги разстояния). Тоест изнервянето и тормоза може да почне от 7 сутринта в бусчето, ако детето не пътува комфортно. Лодките не са кой- знае колко бързи, но ги натъпкват до дупка, даже нашия гид викаше на май
тап:" О, господи! Коста Конкордия!" Но спират 2- 3 пъти за по 20- 30 минути за гмуркане( тоест, ако не ви понася пътуването, ще е на малки порции с почивки). Общо сигурно 30 мин макс чисто пътуване. На острова ние си носихме храна и вода( по съвет на форума и след лош драйфащ опит от предни екскурзии с непроверена храна), но иначе имаше доста неща за ядене. От рома и колата, които бяха на корем, пихме доволно. Връщането е с катамаран и е страхотно. Към един час, но въобще не се усеща пътуването. Голям е, има дансинг и танци, хората се разхождат, има две мрежи над водата( децата се въргаляха там), абе купон. На нашата екскурзия бе ше пълно с деца, включително под две години. Тормозът може да е за родителите, малките изглежда се забавляваха. А Саона си заслужава. Вземете на детето от плувните тениски със слънцезащитен фактор за всеки случай. Аз честно казано, не усетих да е силно слънцето никъде( вярно се мажем с 50 фактор на 2-3 часа), но дори тен нямах като се върнах. Но кожата е различна и децата са по- чувствителни, а и на вятър би трябвало да се изгаря по- лесно. Аз и вятър не съм забелязала( а внимавам, защото щерката тъкмо почваше да се разболява в деня преди Саона и аз дебнех). В общи линии, страхотно си изкарахме, въпреки неудобствата.

# 481
  • Мнения: 109
Janiap, и на теб благодаря за изчерпателната и описателна информация.  Благодарение на съветите Ви се реших  да посетя о.Саона с детето. Живот и здраве след месец 😉

# 482
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 264
Оказа се, че не мога да си взема отпуска март месец Sad и ваканцията ще я отложим евентуално за юни месец. Хубаво ли е средата на юни там?

# 483
  • Мнения: 1 165
Здравейте.
Някой знае ли ноември месец как е времето и подходящо ли е за почивка?
Благодаря

# 484
  • Мнения: 341
Здравейте.
Някой знае ли ноември месец как е времето и подходящо ли е за почивка?
Благодаря
Ние бяхме в началото на ноеври. Перфектно време- слънчево и естествено топло. Влагата въобще не е така зле, както на други плажни дестинации. Вечер даже и лека жилетка си слагах. Водата е приятно топла, без да е чай( но тя там целогодишно е такава). Валя само в деня на тръгването ни. Но пък как валя... Ако се случи валежно време- ужас. Цял ден порой, не можеш да притичаш два метра между кафе и основна сграда. През септември-октомври свършва уж дъждовния сезон( поне на моите търсачки така пишеше).

# 485
  • Торонто
  • Мнения: 837
Оказа се, че не мога да си взема отпуска март месец Sad и ваканцията ще я отложим евентуално за юни месец. Хубаво ли е средата на юни там?

На мен като любител на много топлата вода, лятото ми е любим сезон за Карибите. Водата е такава каквато по Черноморието никога не може да стане, просто е невероятно удоволствие плажа по това време.
Ураганите са чак септември, може и края на август.
Зимата много често е студено за къпане (поне за такива като мен), а басейните са лед.

# 486
  • Down south
  • Мнения: 7 679
Как ураганите ще са септември   Shocked Недейта така
Цитат
Caribbean hurricane season officially begins June 1 and ends November 30

# 487
  • Торонто
  • Мнения: 837
Може, няма да споря, но посоченият интервал е доста голям според мен. Юни, юли и август са си с високи цени и е активен сезон, заради лятната ваканция разбира се, но ако бяха типично ураганни месеци едва ли толкова народ щеше да ходи.
Ходили сме юли, нямаше и следа от ураган или буря, и аз лично само между май и септември бих ходила.

# 488
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 264
Sofi, вечер става ли хладно?

# 489
  • Down south
  • Мнения: 7 679
Скрит текст:
Може, няма да споря, но посоченият интервал е доста голям според мен. Юни, юли и август са си с високи цени и е активен сезон, заради лятната ваканция разбира се, но ако бяха типично ураганни месеци едва ли толкова народ щеше да ходи.
Ходили сме юли, нямаше и следа от ураган или буря, и аз лично само между май и септември бих ходила.
Не съм измислила аз този период.  Факт е.
Това,  дали ще има ураган или не по определено време в този период е Божа работа.

Тук ги предвиждат доста успешно от зараждането до траекторията и удара. По-късно ще добавя един сайт, през който може да се следи актуалната ситуацията и какво точно се случва.
Също така, ако някой ходи в този период, нека си направи застраховка за отказване. Аз винаги правя, в случай че нещо се случи и по една или друга причина сме възпрепятствани да отидем. Възстановява се цялата сума.

Ето сайта, който споменах
 http://www.thehurricanetracker.org/live-tracker

Последна редакция: сб, 17 фев 2018, 17:40 от Daylily

# 490
  • Торонто
  • Мнения: 837
Sofi, вечер става ли хладно?

Не Simple Smile всъщност за юни не знам, но никак не ми се вярва.

От  trip advisor:
While the official hurricane season all over the atlantic lasts June 1st til November 30th, the peak season for threats of the Punta Cana area is September/October.


# 491
  • Down south
  • Мнения: 7 679
Юни е ОК, топло и влажно.

Цитат
But keep in mind: The Dominican Republic experiences some of the effects of the Atlantic hurricane season, which lasts from June to November. And Punta Cana in particular has been known to face severe tropical storms, seeing an average of about 40 inches of rainfall each year.

# 492
  • София
  • Мнения: 267
Също така, ако някой ходи в този период, нека си направи застраховка за отказване. Аз винаги правя, в случай че нещо се случи и по една или друга причина сме възпрепятствани да отидем. Възстановява се цялата сума.

Коя фирма използваш за застраховка, в момента се колебая дали да се спра на Алианз?

# 493
  • Down south
  • Мнения: 7 679
Не мога да ти бъда от полза, защото копуваме ваканцията от САЩ.
Но непременно направете застраховка, защото сумите са по около 2-3-4 К на човек и ако нещо стане и не отидете, възоснова на застраховката, би трябвало да ви върнат парите.

Последна редакция: пн, 19 фев 2018, 13:47 от Daylily

# 494
  • Мнения: X
Аз тъкмо бях отписала Пунта Кана за Август заради ураганите, но сега се замислих, ние също обичаме много топла вода. Какви са цените за август, някой ако е попадал на нещо изгодно да сподели Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт