Колики/газове нощем при бебе

  • 14 289
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 698
Здравейте!
Бебчето ми е на почти 2 месеца и от 3-4 седмици всяка нощ към 2-3 часа в съня си започва да се свива и мрънка, става много неспокоен. Има газове и докато не ги изпусне това може да продължава с часове. Правя масаж на коремчето, правим колело с крачетата и донякъде помага, но не винаги. Мислех, че са колики, но не съм сигурна, затова реших да пусна темата, за да разбера има ли и при други същото нещо. От около седмица си го взимам да спи при нас, когато започне свиването нощем, защото иначе трябва да стоя часове над кошарата. Доскоро давах Лефакс, Инфакол, но никакъв ефект. Пробвах и с чайче от копър, но отказва да го пие. Изцяло на АМ сме.
Според вас колики ли са или газове? Има ли нещо, с което мога да го облекча? Confused bouquet

# 1
  • Мнения: 283
И ние до скоро бяхме така. При всяко нощно събуждане пъшкане, вирене на краката и тръцкане. Нищо не помогна. За мен са колики. От скоро ни намаляха коликите и спи доста по- спокойно.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 319
Аз също купувах на дъщеря ми какви ли не глупости за колики.Вместо да намалят,те се увеличаваха. #Crazy Накрая спрях всичко,правих и само топъл компрес на коремчето. Мнооого по добре бяхме.Ако искаш пробвай и ти.  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 3 704
6-8 седмица е пикът на бебешките колики. Вторият ми син по часовник започваше гърченето към 3-3:30 всяка нощ. Хранете бебето, когато се събуди и започне да се върти. Колики или газове? Коликите се причиняват от задържани газове Peace

# 4
  • Мнения: 148
Дъщеря ми беше така. Затова всяка нощ спеше върху мен - облягах се удобно на възглавница, слагах я по корем върху моя корем и я завивах с леко одеалце. Явно се затопляше и спеше така до следващото хранене. После си спеше в креватчето. Нито капки помагаха, нито нищо друго.

# 5
  • Мнения: 1 698
Бебчето ти има ли запек? Обикновено дечицата на адаптирано мляко се запичат и пръцкат, като газовете имат лош мирис. Предлагай повече водичка, за да се изхожда. Ако имаш възможност, давай му от време на време кърма, тя прокарва.

# 6
  • Мнения: 46 438
И мен ме бяха наплашили, че децата на АМ се запичали, но се оказа градска легенда.
Вода на толкова малко бебе по-добре да не се дава, защото това само намалява количеството хранителни вещества и съответно изхожданията.

6-8 седмица е пикът на бебешките колики. Вторият ми син по часовник започваше гърченето към 3-3:30 всяка нощ. Хранете бебето, когато се събуди и започне да се върти. Колики или газове? Коликите се причиняват от задържани газове Peace
Точно! Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 30 085
При нас е същата история. Колики денем и нощем. Какво ли не правя. Масажи, топла кърпа на корема, капки п/в колики, чай от копър. Е, от нищо не минават! ooooh!

# 8
  • София
  • Мнения: 3 704
Използвам случая да се самоцитирам Laughing С коликите е така, търпиш и чакаш да мине.
Да се оплача епизодично- мразя колики!!! Чак не разбирам как човечеството лети в космоса, отглеждаме уши върху мишки и телепортираме частици в миналото, които даже успели да се срещнат със себе си, а за тия тъпи колики има единствено симетикон, копър и гушкане?! От две седмици го играя кенгуру в четвърти триместър- спи върху корема ми или на бял шум от телефона. Ако не виждах всеки ден брат му, щях да имам огромни съмнения, че от това ще излезе човек. На моменти си мисля, че имам е**си замърсената карма и се чудя какво лошо направих...

# 9
  • Мнения: 10 968
Вода на толкова малко бебе по-добре да не се дава, защото това само намалява количеството хранителни вещества и съответно изхожданията.
Водата е задължителна за бебета на изкуствено хранене. АМ има различен водно-солеви баланс от кърмата, некомпетентното пренасяне на съвети от единия в другия вид хранене може да бъде опасно!

# 10
  • Мнения: 67
Вода на толкова малко бебе по-добре да не се дава, защото това само намалява количеството хранителни вещества и съответно изхожданията.
Водата е задължителна за бебета на изкуствено хранене. АМ има различен водно-солеви баланс от кърмата, некомпетентното пренасяне на съвети от единия в другия вид хранене може да бъде опасно!

Абсолютно на същото мнение съм  Peace
Казвам го като майка на 2 деца- първото от 3ти месец на АМ, второто все още кърмаче на 10м, вода започнах да давам след като захраних (към края на 5м), отначало отказваше, чак към 8мия месец почна да пие вода.
Авторке ние имахме ужасни колики до 3м и нищо не помагаше  Banghead Използвали сме всичко от всякъде където чуем. Отпусна го единствено спането при мен и кърмене на поискване, но и това си има недостатъци като това после да отказва да си спи в кошарата  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 698
Благодаря ви за съветите и мненията. Ще чакаме да отминат. За водата - давам след млякото, колкото да изплакне устата, иначе бебчо не я харесва особено.
Запек няма, но аз спрях Лефакса, от който подозирах, че ни действа така, пък и ефект няма при нас от него.
Като много плаче, го взимам при нас. Знам, че не е редно, за да не свикне, но поне така се поуспокоява и спи нощем.

# 12
  • София
  • Мнения: 30 085
Скрит текст:
Благодаря ви за съветите и мненията. Ще чакаме да отминат. За водата - давам след млякото, колкото да изплакне устата, иначе бебчо не я харесва особено.
Запек няма, но аз спрях Лефакса, от който подозирах, че ни действа така, пък и ефект няма при нас от него.
Скрит текст:
Като много плаче, го взимам при нас. Знам, че не е редно, за да не свикне, но поне така се поуспокоява и спи нощем.
Същата история. И аз ще го спра, за да видя, дали от него не ака по-трудно. Имам усещането, че откакто давам капки п/в колики, проблемите ни с коликите и акането се задълбочиха.

# 13
  • Мнения: 33
И ние бяхме така... много колики, много рев и ни помогна само Саб Симплекс. Преди него бях изполввала много капки, но ефект никакъв. Слагахме на всяко хранене по 15 капки в млякото. И малко по малко започнаха да намалят.  smile3521

# 14
  • София
  • Мнения: 30 085
Какво е това напъване и пъшкане, какво е това чудо? ooooh! Имам чувството, че се напъва 24 часа. Сега разбирам, че с първото си дете нищо не съм разбрала от колики. От нищо не се повлияха тези колики, от нищо. Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт